BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Porez na kapitalnu dobit

Ići dole 
+147
Miros Lav
Momir
marjanovicgane
gogloee
Danijel.stanisavljevic.11
Dragan555
s.nikolić
Dragivoje
Floxed
Cucla
boban75
FatCat
MMcorp
Vesa
hund
Dejv7
mirjana mirjana
Big Brle
grimbugot
Ars Vivendi
xaraga
bonum.mm
Jaca
Jegulja
Cicija
toma.bader
Alonisos
sasanikolic
Mondo
philips1
cukicezar
pepermint
Zak10
MightyZ
Bobo011
milosmiljkovic
Folio
Roman Abramovich
vladica
goxi
Trade Now
Zile
arsen123
Ceras
MYSTIC021
Tenerife
toci1980
Big Mile
zekapeka
Nenadnenad67
yerba mate
Tomislav
Aria
Al Kapone
C R A Z Y
Luka1
Delboj
MHE kila(H)WATacina
Von Misha
boxxi
xxx27
trind
zveki
spainica
Dragan11
Ultrex
Bond
Matans
Frenky
Nena7
Skorpion
Mivanovic
Mister No
Bjekam23
Drag65
Smile
Voiceoflaw
Fmember
Marioss
Limited011
Pripravnik
011
Boranija
Zmark
Popaj
Steve McQueen
Taliano
Boby
Mistery 011
Ilija
Zalad
LUMTDZOS
Nauzika
Dragot
Nikolaj3
Sahbaz
Aleks
Mary
Fast
Kibicer
Dejansss
Bookmaker
Rogy
Brmbocla
Light
Aritmeticar
Prokuplje
Djuka
JelenaS
Banaćanin
EHHO
Bombica
Poštar
Dr.
Milica1
HUACHUMA
pepsiman
Skrab0fix
MarkoJTD
Ivan2211
sirGagy
Kupi akcije
NEBOJSAe
KRUSKA
prevarant
Kobe Bryant
iki
Friz
Paštrović
Maca
Sofke
GogaAna
Zorg
Greta
Teletrader
Posmatrač
Dusan
Sneki
odisej
Pendula011
Pijacar
Grlja
selena
BojanNS
Milos86
tigrovic
genijeurazvoju
151 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime2/4/2013, 11:15

Samo da potvrdim da više nije neophodno da gubitak počne da se prebija u istoj godini.
Dobio sam rešenje za prebijanje iako sam prebijao dobitak iz ove godine sa gubitkom iz prošle koji pre toga nisam prebijao.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime2/4/2013, 12:15

poreski kredit vazi 5 godina,ako ne gresim...moglo je tako i ranije,jedino je bilo potrebno da u godini kada si ostvario k.gubitak imas makar jednu k dobit....mnogi jos trose KG od 2009. Porez na kapitalnu dobit - Page 8 145841
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime2/28/2013, 20:30

Ako imaš poreski kredit napravljen prodajom sa gubitkom iz 2010godine,a prebijaš ga sa dobitkom iz 2013godine-dali se poreski kredit uvećava za rast cena na malo za ove tri godine?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime2/28/2013, 22:42

Taliano ::
Ako imaš poreski kredit napravljen prodajom sa gubitkom iz 2010godine,a prebijaš ga sa dobitkom iz 2013godine-dali se poreski kredit uvećava za rast cena na malo za ove tri godine?

Kapitalni gubici se ne uskladjuju.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime2/28/2013, 22:48

Pozdrav svima, nov sam ovde. Da li je neko imao problema da mu poreska uprava obračuna porez na kapitalnu dobit na cifre sa brokerskim i berzanskim provizijama? Meni su jednom obracunali lepo samo na cifru koju sam stvarno zaradio, a drugi put mangupi pripisali meni i zaradu brokera i CRHOV-a i banke isve živo pa mi više obračunali. Ako je još neko imao ovakvih problema, kako se rešava? Kako da ih nateram da obračunaju kako treba po zakonu a ne više?
Hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime2/28/2013, 23:20

matans ::
Pozdrav svima, nov sam ovde. Da li je neko imao problema da mu poreska uprava obračuna porez na kapitalnu dobit na cifre sa brokerskim i berzanskim provizijama? Meni su jednom obracunali lepo samo na cifru koju sam stvarno zaradio, a drugi put mangupi pripisali meni i zaradu brokera i CRHOV-a i banke isve živo pa mi više obračunali. Ako je još neko imao ovakvih problema, kako se rešava? Kako da ih nateram da obračunaju kako treba po zakonu a ne više?
Hvala na odgovoru.

Koliko je meni poznato PU uzima kao nabavnu cenu stvarnu nabavnu cenu ostvarenu kupovinom akcija (bez troskova banke,BDD i CRHOV-a),a isto tako i prilikom prodaje ,ni na jednom zapisniku do sada mi nisu priznali pratece troskove trgovanja.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/1/2013, 19:21

KRUSKA ::
matans ::
Pozdrav svima, nov sam ovde. Da li je neko imao problema da mu poreska uprava obračuna porez na kapitalnu dobit na cifre sa brokerskim i berzanskim provizijama? Meni su jednom obracunali lepo samo na cifru koju sam stvarno zaradio, a drugi put mangupi pripisali meni i zaradu brokera i CRHOV-a i banke isve živo pa mi više obračunali. Ako je još neko imao ovakvih problema, kako se rešava? Kako da ih nateram da obračunaju kako treba po zakonu a ne više?
Hvala na odgovoru.

Koliko je meni poznato PU uzima kao nabavnu cenu stvarnu nabavnu cenu ostvarenu kupovinom akcija (bez troskova banke,BDD i CRHOV-a),a isto tako i prilikom prodaje ,ni na jednom zapisniku do sada mi nisu priznali pratece troskove trgovanja.
Ja se ranije svadjao,zbog toga,ne uračunavaju ti troškove,što po meni nije fer.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/1/2013, 22:13

Ja sam nov u ovoj prici i dosad sam 2 puta prodavao akcije. Jednom mi obracunali a drugi put ne. Po zakonu smeju da obračunaju porez na dobit umanjenu za provizije BDD i CRHOV-a (za proviziju banke nisam siguran, ali za ova dva definitivno). Prvi put mi lep umanjili dobit za te provizije, a drugi put lepo nisu pa mi obračunali više da platim. E sad, pitanje je da li se tu vredi žaliti i da li je neko pokušao da uloži žalbu i da li je izvijevao da mu lepo obračunaju?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2205
Points : 6089
Datum upisa : 25.07.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/2/2013, 09:46

Idi u PU i reci im šta si primetio i ako neće da ti vrate pare ti napiši žalbu. To ništa ne košta i ne boli, a oni su dužni da ti daju pisani odgovor....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1624
Points : 5158
Datum upisa : 01.11.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/2/2013, 11:03

Boranija ::
Idi u PU i reci im šta si primetio i ako neće da ti vrate pare ti napiši žalbu. To ništa ne košta i ne boli, a oni su dužni da ti daju pisani odgovor....
pismena žalba košta par stotina dinara.

meni uvek prvo stigne zapisnik pa ako imam prigovor onda odem lično da se žalim, što je besplatno, jer ako hoću da se žalim pismeno na konačno rešenje, plaća se neka taksa.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/2/2013, 16:43

@fmember
upravo tako...taksa je od 326 do 518 dinara.

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/2/2013, 22:27

Hvala svima na informacijama.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/2/2013, 23:00

Fmember ::
pismena žalba košta par stotina dinara
i ne odlaze placanje poreza na kapitalnu dobit. Vodite racuna
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13932
Localisation : Novi Sad
Points : 52310
Datum upisa : 03.06.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/3/2013, 08:48

U Novom Sadu uopšte ne posmatraju brokerske provizije, niti bilo koje druge, gledaju samo prodajnu i nabavnu cenu (uvećanu za rast cena na malo). Na razliku plaćaš porez od 15 %.
Meni je to uvek bila ludost, mislio sam da je svuda tako, pa se nikada nisam ni bunio.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/3/2013, 19:15

Kod mene isto tako kao kod Bonda u NS. Porez na kapitalnu dobit - Page 8 75937
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/3/2013, 19:38

I ja sam inače prijavljivao u NS i kažem još jednom, jednom su obračunali sa provizijama a drigi put bez, znači nema pravila. A trebalo bi da se bunimo jer nam uzimaju pare nezakonito. Verovatno kad bi se par nas pobunilo oni bi se malo naučili pa bi onda obračunavali kako treba. Ne znam gde Boby prijavljuje, ali Bond sledećiu put da se buniš, a i ja ću, pa bar ove naše u NS da naučimo.
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/3/2013, 21:01

Ne vredi vam da se žalite. Zakon je na njihovoj strani.
Citat :
Капитални добитак представља разлику између продајне цене права, удела, односно хартија од вредности и њихове набавне цене усклађене према одредбама овог закона.
Citat :
За сврху одређивања капиталног добитка, у смислу овог закона, продајном ценом се сматра уговорена цена, односно тржишна цена коју утврђује надлежни порески орган ако оцени да је уговорена цена нижа од тржишне.
Citat :
За сврху одређивања капиталног добитка, у смислу овог закона, набавном ценом се сматра цена по којој је обвезник стекао право, удео, или хартију од вредности, односно цена коју је утврдио порески орган у складу са овим законом.
Citat :
Код хартија од вредности које се не котирају на берзи, набавном ценом из става 1. овог члана сматра се цена коју обвезник документује као стварно плаћену, односно, ако то не учини, њена номинална вредност.
Набавна цена из става 1. овог члана увећава се индексом раста цена на мало од дана стицања до дана продаје, према подацима републичког органа надлежног за послове статистике, а у случају непокретности и умањује по основу амортизације, обрачунате применом пропорционалне методе по стопи из номенклатуре средстава за амортизацију.
Dakle, za hartije koje su na berzi nisu predviđeni nikakvi troškovi koji su oslobođeni poreza.
Ako misliš da su ti priznali troškove onda su ili pogrešili ili su to možda bile akcije koje nisu na berzi ili ti se čini da su ti priznali troškove zbog usklađivanja nabavne cene. U svakom slučaju nema koristi od žalbe.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/4/2013, 08:10

Ma sve sam ja to proucio jos prilikom prvog problema,verovatno je MATU,nesto zbunilo,ili je drzao akcije duze pa je imao rashod zbog cena na malo.
Sve u svemu,sto kaze LIGHT,to je tako.
Kada sam pre par godina pitao,rekose mi...ako kupis stan odbijaju li tiproviziju agencije za nekretnine,NE... Porez na kapitalnu dobit - Page 8 145841

Inace imam izuzetnu saradnju s PU,kod mene...vrlo su profi i sefica mi licno radi papire,jer jedino ona to zna.Manja probijanja rokova nikada nisu bila problem,na zalost,mesto ne mogu napisati ,iz opravdanih razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/4/2013, 19:56

Nisam se zbunio, znam šta pričam. Baš ću potražiti, koliko se sećam u Privrednom Savetniku piše tačno. Čim nađem javljam.
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/4/2013, 20:47

Hm, ako je u pitanju Privredni savetnik onda se to verovatno odnosilo na pravna lica. Kod njih je drugačije i nisam proučavao detalje. Oni kapitalnu dobit prijavljuju i plaćaju jednom godišnje u okviru poreza na dobit i po zakonu o porezu na dobit pravnih lica.
Fizička lica porez plaćaju po zakonu o porezu na dohodak građana. Fizička svaku prodaju prijavljuju u roku od 15 dana i za svaku dobijaju posebno rešenje na osnovu koga plaćaju.
Sve što sam ranije rekao se odnosilo samo na fizička lica.
Nazad na vrh Ići dole
Ultrex
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 51
Datum upisa : 03.10.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/5/2013, 21:35

Ja sam danas prvi put prijavio kapitalnu dobit, pa imam jedno pitanje. Koliko je potrebno vremena da se dobije resenje? Stekao sam utisak da oni na salteru manje znaju o tome nego ja. Nisu znali ni da mi kazu kako da popunim PPDG-3 obrazac dok nisu pozvali svoju seficu... Jos jedno pitanje: nakon predavanja obrazaca, nisam dobio nikakvu potvrdu da sam ista predao, da li je to normalno?
Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/6/2013, 16:40

Sve sto si napisao je normalno,i da ne znaju i da ne dobijes nista.
Ponovicu,da su moje relacije u pu,vandredno dobre ,pa mi potvrda i ne treba,ali da sam u BG ILI NS,verovatno bih trazio da mi pecatiraju kopiju.
Poslace ti kad urade ,a to je od nedelju dana do mesec,recimo. SRECNO KOLEGA.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13932
Localisation : Novi Sad
Points : 52310
Datum upisa : 03.06.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/6/2013, 17:51

Ultrex ::
Ja sam danas prvi put prijavio kapitalnu dobit, pa imam jedno pitanje. Koliko je potrebno vremena da se dobije resenje? Stekao sam utisak da oni na salteru manje znaju o tome nego ja. Nisu znali ni da mi kazu kako da popunim PPDG-3 obrazac dok nisu pozvali svoju seficu... Jos jedno pitanje: nakon predavanja obrazaca, nisam dobio nikakvu potvrdu da sam ista predao, da li je to normalno?
Unapred hvala!

U Novom Sadu predaješ na pisarnici popunjen obrazac i dobijaš papirić sa pečatom i delovodnim brojem pod kojim je zaveden tvoj zahtev,a koji ti služi kao dokaz da si predao zahtev.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/7/2013, 23:02

Ja u NS odem na šalter 2 ili 3 u PU i predam PPDG-3 u 2 primerka da bi meni vratili jedan pečatiran i to mi je potvrda da je zavedeno. Čeka se baš tako od par dana do mesec dana a možda nekad bude i duže.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/7/2013, 23:05

Ili predaš jedan primerak PPDG-3 i dobiješ papirić sa pečatom i brojem predmeta (baš kako je i bond napisao dva posta iznad)
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/12/2013, 22:06

U privrednom savetniku (mislim da je broj 19) piše o porezima i tu ima jedno desetak strana o porezu na kapitalnu dobit za fizička lica. Svaka im čast, uspeli su da napišu gomilu teksta a da ne definišu opet gomilu stvari. Nije sve baš najjasnije ali uspeo sam da iščupam da se prodajna cena ne umanjuje za provizije BDD-a i ostale troškove trgovine (iako su meni jednom umanjili - hvala im). Za kupovnu cenu ne piše da li se uvećava za provizije, jedino ono da se koriguje za rast cena na malo.
Sve u svemu uspeo sam da saznam da je to definisano Zakonom o porezu na dohodak građana, član 73, koji je objavljen u Službenom glasniku RS br.24/01...93/12. i u Registru propisa br.10/12.
Takođe nešto ima i u Pravilniku o obrascima poreskih prijava za utvrđivanje poreza na prihode građana, objavljen u Službenom glasniku br.7/04, 19/07, 20/10, 23/10, 8/11.
Ja nemam pristup zakonima, Službenim glasnicima i Privrednim registrima, pa ako neko ima pristup tome i volje da pogleda možda saznamo nešto detaljnije.
Zasad sam zaključio da ne vredi da se žalim dok ne soznam preciznije.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/13/2013, 07:28

Mato,na ceka da se zalis kada te nisu ostetili?
Lepo je i korektno sto si iscitao zakon,pitao si nas ,veci deo nas smo ti odgovorili,susretali smo se ranije s tom tvojom problematikom i mi smo iscitavali zakon,ne vidim zbog cega nam ne verujes.
Svi koji su pisali o ovoj temi su imali izuzetno dorbre namere. Porez na kapitalnu dobit - Page 8 145841
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/13/2013, 23:18

Verujem vam Boby, samo mislim da nije fer da plaćamo porez na dobit brokerske kuće.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/14/2013, 07:37

Matans ::
Verujem vam Boby, samo mislim da nije fer da plaćamo porez na dobit brokerske kuće.

Ni na crhvo ,berzu,kastodi,to su troskovi,to bi trebalo odbiti,ali ne odbijaju.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/14/2013, 07:46

Matans ::
Verujem vam Boby, samo mislim da nije fer da plaćamo porez na dobit brokerske kuće.

Stavi molim te prst na čelo i ruku na srce pa vidi koliko ti to povecava porez. Neka je porez i 20 % i neka su ti provizije 3 %, plaćaš više 0,6 %. Kad se uzme u obzir stvarna stopa poreza, revalorizacija nabavne vrednosti i sve provizije ne izađe više od 0,2 - 0,3 %! Je l ti to mnogo? Potrudi se i prodaj hartije za toliko skuplje i rešio si problem. Nije fer, ali nije ni za dramu.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/15/2013, 11:27

Nije mnogo, u pravu si. Ali nije ni zanemarljvo. Zavisi kolika je cifra u pitanju.
Samo sam rekao da nije fer da plaćamo porez na dobit koja nije naša. Ništa drugo. Ali ako mora onda nikom ništa.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/15/2013, 23:27

Jel moze neko da me uputi na član koji definise onaj detalj da mogu da prebijam kapitalni gubitak 5 god, samo ako sam u istoj godini ostvario gubitak, pa onda i dobitak...wtf
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/15/2013, 23:43

Nema nigde tog detalja,prebijas ga 5 godina.
Члан 78
Капитални губитак остварен продајом једног права, удела или хартије од
вредности, може се пребити са капиталним добитком оствареним продајом другог права,
удела или хартије од вредности.
Пребијање капиталног губитка са капиталним добитком из става 1. овог члана
може се извршити у случају када обвезник прво оствари капитални губитак, а касније
оствари капитални добитак.
Ако се и после пребијања из става 1. овог члана искаже капитални губитак,
допуштено је његово пребијање у наредних пет година, почев од године у којој је остварен
првобитни капитални губитак у вези са којим се врши пребијање са капиталним добитком,
на рачун будућих капиталних добитака.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/16/2013, 09:22

Sigurno je tako ,rekla mi je direktorica ovde kod mene a i dosta clanova se uverilo u to
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 8 Icon_minitime3/16/2013, 11:13

Znaci toga nema u clanu, ali ga gospoda tumace kako i m je volja. Inace zvuci jako retardirano i krajnje bezobrazno. Da pise ovako pa ok...

Пребијање капиталног губитка са капиталним добитком из става 1. овог члана
може се извршити у случају када обвезник u istoj godini прво оствари капитални губитак, а касније
оствари капитални добитак.

@Boby, imas mail ili telefon zaduzenog za ovo da ja to priupitam u poreskoj?
@Kruska Proveri u BG, pa javi.
Nazad na vrh Ići dole
 
Porez na kapitalnu dobit
Nazad na vrh 
Strana 8 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Porez na kapitalnu dobit - da li redovno izmirujete?
» Porez na prihod od kapitala i porez na dobit pravnih lica
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Da li porez u Srbiji mora da se plat?
» POREZ NA PRENOS APSOLUTNIH PRAVA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: