BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Porez na kapitalnu dobit

Ići dole 
+147
Miros Lav
Momir
marjanovicgane
gogloee
Danijel.stanisavljevic.11
Dragan555
s.nikolić
Dragivoje
Floxed
Cucla
boban75
FatCat
MMcorp
Vesa
hund
Dejv7
mirjana mirjana
Big Brle
grimbugot
Ars Vivendi
xaraga
bonum.mm
Jaca
Jegulja
Cicija
toma.bader
Alonisos
sasanikolic
Mondo
philips1
cukicezar
pepermint
Zak10
MightyZ
Bobo011
milosmiljkovic
Folio
Roman Abramovich
vladica
goxi
Trade Now
Zile
arsen123
Ceras
MYSTIC021
Tenerife
toci1980
Big Mile
zekapeka
Nenadnenad67
yerba mate
Tomislav
Aria
Al Kapone
C R A Z Y
Luka1
Delboj
MHE kila(H)WATacina
Von Misha
boxxi
xxx27
trind
zveki
spainica
Dragan11
Ultrex
Bond
Matans
Frenky
Nena7
Skorpion
Mivanovic
Mister No
Bjekam23
Drag65
Smile
Voiceoflaw
Fmember
Marioss
Limited011
Pripravnik
011
Boranija
Zmark
Popaj
Steve McQueen
Taliano
Boby
Mistery 011
Ilija
Zalad
LUMTDZOS
Nauzika
Dragot
Nikolaj3
Sahbaz
Aleks
Mary
Fast
Kibicer
Dejansss
Bookmaker
Rogy
Brmbocla
Light
Aritmeticar
Prokuplje
Djuka
JelenaS
Banaćanin
EHHO
Bombica
Poštar
Dr.
Milica1
HUACHUMA
pepsiman
Skrab0fix
MarkoJTD
Ivan2211
sirGagy
Kupi akcije
NEBOJSAe
KRUSKA
prevarant
Kobe Bryant
iki
Friz
Paštrović
Maca
Sofke
GogaAna
Zorg
Greta
Teletrader
Posmatrač
Dusan
Sneki
odisej
Pendula011
Pijacar
Grlja
selena
BojanNS
Milos86
tigrovic
genijeurazvoju
151 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorPoruka
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 538
Points : 1953
Datum upisa : 19.03.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime6/14/2024, 02:30

Alinakazan ::
Zdravo
Imam američke akcije na brokerskom računu u Americi.  Ja sam poreski rezident Srbije.  Nadam se da korisnici mogu da podele svoja iskustva sa mnom.  

U bliskoj budućnosti moje akcije će biti konvertovane u akcije drugoj kompanije, odnosno BEZ PRODAJE, akcije "A" se zadužuju sa mog računa i umesto njih, BEZ KUPOVINE, na moj račun se pripisuju akcije "B" u određenu proporciju.  

Da li će poreskim organima izgledati da sam akcije dobio besplatno?  Kako mogu da prikažem ovu konverziju u PPDG-3R da bih nadoknadio troškove koje sam napravio za kupovinu akcija "A" prilikom prodaje akcija "B"?  

Hvala unapred.

Imalo je ovakvih slucajeva na BELEXu (npr konverzije akcija razlicitih mlekara u Imlekove akcije). 
Samo dostavis potvrdu koja pokazuje koliko akcija kompanije A je konvertovano u koliko akcija kompanije B i to ce biti dovoljno.

_________________
Jedna društvena zajednica postaće velika onog trenutka kada stari ljudi počnu da sade mladice drveća u čijem hladu nikada neće sedeti. (Grčka poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 107
Points : 341
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime6/29/2024, 15:10

Да ли је неко пријављивао порез онлајн преко еПореза? Не са апликацијом еПорези, него на https://eporezi.purs.gov.rs, са пријавом преко ConsentID.
Ја када се пријавим нигде не видим опцију да поднесем пријаву, имам само ово:

Nazad na vrh Ići dole
MHE kila(H)WATacina
Voli da LAŽE !!
MHE kila(H)WATacina


Broj poruka : 349
Points : 1539
Datum upisa : 07.04.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime6/29/2024, 23:09

Sistem trazi da se registrijus kaofizicko lice . Ponekad ponovo. Imaju neku gresku pa se registruj i inda ces dobiti prijave  da biras. Posle jedno sat dva ya vreme radnog dana.

_________________
"Umesto retrovizora moramo uzeti u ruke dvoglede" iz ekspozea PM.  - E ovo je Aco moj izum !!

hund likes this post

Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 107
Points : 341
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime6/30/2024, 08:49

Е хвала.
Ја се јуче регистровао, али видим ништа се не дешава, све исто. Ваљда ће онда сутра бити неке промене.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 567
Points : 1587
Datum upisa : 17.02.2014

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/16/2024, 12:43

Ako dodje do prinudnog otkupa,placa li se porez na KD?
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 107
Points : 341
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/16/2024, 12:48

Да.
Nazad na vrh Ići dole
srbinizsubotice
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Localisation : Novi Sad
Points : 25
Datum upisa : 06.04.2024

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/26/2024, 17:46

Imam pitanje u vezi poreza na KD, gde se plaća, da li su mi potrebni neki dokumenti osim LK i tih "osnovnih" i da li u slučaju da sam kupio recimo po ceni 95 100 i 105 (svaku po x5 komada) i nakon toga prodam za recimo 102 din 10 komada, kako bi se tu racunala KD?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1021
Points : 2196
Datum upisa : 10.09.2018

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/26/2024, 18:48

srbinizsubotice ::
Imam pitanje u vezi poreza na KD, gde se plaća, da li su mi potrebni neki dokumenti osim LK i tih "osnovnih" i da li u slučaju da sam kupio recimo po ceni 95 100 i 105 (svaku po x5 komada) i nakon toga prodam za recimo 102 din 10 komada, kako bi se tu racunala KD?

Brate iz Subotice,

Ovde imaš sve što te zanima
https://www.youtube.com/watch?v=O3-RXhPv9jI&t=471s

Samo pazi, ima jedna greška. U polju za cene upisuješ cenu po kojoj si kupio ili prodao jednu akciju. On je upisivao vrednost svih akcija to je greška. Dakle, upisuješ cenu akcije a ne vrednost svih akcija i to bi bilo to.

Ostalo je sve u redu i vrlo je lepo objašnjeno.

hund and srbinizsubotice like this post

Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 107
Points : 341
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/26/2024, 20:16

srbinizsubotice ::
Imam pitanje u vezi poreza na KD, gde se plaća, da li su mi potrebni neki dokumenti osim LK i tih "osnovnih" i da li u slučaju da sam kupio recimo po ceni 95 100 i 105 (svaku po x5 komada) i nakon toga prodam za recimo 102 din 10 komada, kako bi se tu racunala KD?

При пријави пореза прилажеш доказе о куповини и продаји (потврде о извршеним  налозима које ти доставља брокер).
У зависности којих 10 акција пријавиш као куповне (од ових 15 које си навео), обрачунаће ти се укупна куповна вредност. Укупна продајна је 10х102. И у зависности који укупан износ је већи (куповни или продајни) имаћеш капитални губитак или добитак.

ПС
Тема о порезу на капиталну добит: https://www.aikb.net/t242p525-porez-na-kapitalnu-dobit

srbinizsubotice likes this post

Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 107
Points : 341
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/26/2024, 20:59

marjanovicgane ::

Ovde imaš sve što te zanima
https://www.youtube.com/watch?v=O3-RXhPv9jI&t=471s

Samo pazi, ima jedna greška. U polju za cene upisuješ cenu po kojoj si kupio ili prodao jednu akciju. On je upisivao vrednost svih akcija to je greška. Dakle, upisuješ cenu akcije a ne vrednost svih akcija i to bi bilo to.

Има питање у коментарима у вези са тим, и ево његовог образложења:
Citat :
Unosi se ukupan iznos, malo zvuci kontra inutuitivno, ali imao sam konsultacije sa jednim poreskim inspektorom oko toga, kaze da njihov sistem nema "kapacitet" da mnozi cena x kolicina. A kaze da kada se prijava podnese fizicki, radnici u sistem ubace samo ukupne cifre za nabavnu i prodajnu vrednost.

srbinizsubotice likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1021
Points : 2196
Datum upisa : 10.09.2018

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/26/2024, 21:35

hund ::
marjanovicgane ::

Ovde imaš sve što te zanima
https://www.youtube.com/watch?v=O3-RXhPv9jI&t=471s

Samo pazi, ima jedna greška. U polju za cene upisuješ cenu po kojoj si kupio ili prodao jednu akciju. On je upisivao vrednost svih akcija to je greška. Dakle, upisuješ cenu akcije a ne vrednost svih akcija i to bi bilo to.

Има питање у коментарима у вези са тим, и ево његовог образложења:
Citat :
Unosi se ukupan iznos, malo zvuci kontra inutuitivno, ali imao sam konsultacije sa jednim poreskim inspektorom oko toga, kaze da njihov sistem nema "kapacitet" da mnozi cena x kolicina. A kaze da kada se prijava podnese fizicki, radnici u sistem ubace samo ukupne cifre za nabavnu i prodajnu vrednost.

Ako poreski inspektor kaže onda je Đorđe u pravu a ja grešim. 

Međutim na prijavi lepo piše cena a ne vrednost. Ako inspektori poreske uprave ne razlikuju cenu od vrednosti onda je to strašno. Ako pak razlikuju onda bi u aplikaciji trebali ispraviti i uneti nabavna vrednost ili prodajna vrednost umesto cene i sve bi bilo u redu.

hund, Nisam lep al sam glup and srbinizsubotice like this post

Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 107
Points : 341
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: novo   Porez na kapitalnu dobit - Page 16 Icon_minitime9/26/2024, 22:09

marjanovicgane ::
Ako inspektori poreske uprave ne razlikuju cenu od vrednosti onda je to strašno.

Који ли тамо приучени страначки кадрови раде (част изузецима), добро је да икако и функционишу.

Каква сам ја решења добијао, не зна човек да ли да се смеје или да плаче.
Иако у пријави све лепо наведем, они ни у систем то не умеју лепо да унесу, па изгреше или при уносу у систем или при куцању решења или ко зна где и како. Па ја поднесем приговор на записник са детаљима где су све тачно изгрешили, а они онда пола ни не исправе, а уз то изгреше још нешто друго.  udrimile
Једном сам добио решење у којем се у тескту спомињу акције које немају никакве везе са мном, а у табели све лепо прорачунато према ономе што сам ја пријавио. scratch

marjanovicgane and srbinizsubotice like this post

Nazad na vrh Ići dole
 
Porez na kapitalnu dobit
Nazad na vrh 
Strana 16 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Similar topics
-
» Porez na kapitalnu dobit - da li redovno izmirujete?
» Porez na prihod od kapitala i porez na dobit pravnih lica
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Da li porez u Srbiji mora da se plat?
» POREZ NA PRENOS APSOLUTNIH PRAVA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: