BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kako odabrati brokera?

Ići dole 
+86
pepermint
starter
djuken
JMBR
burstimage
Zile
maxxxii
Teletrader
Stane Dolanc
Cermet
philips1
magnum
Prokuplje
malaga
pedja qwerty
DimitrijeJ
milosmiljkovic
MightyZ
Strbac
arsen123
bwresident
deniss
Kivalo
Admin
Aria
pandda
capriolo
BBrroo
Cika Jova
Karlo
Mistery 011
usporen
Folio
Dalaj Lama
Bookmaker
MORNAR
Delboj
MYSTIC021
zekapeka
Dr.
Dragan555
trind
Smile
Boranija
boban75
Aleks
useyourname
Aca kurbla
Momir
Tenerife
Zak10
Limited011
E.T.
Dragan11
Matans
MarkoJTD
Lutvi
Ars Vivendi
Boby
Nemesis
adamm
Petar Pan
Fmember
Vladimirmitr
BoS
Dejansss
markom83
Drasko
GogaAna
Light
Kobe Bryant
Putnik
Ris
Non-ProfitOrganization
Niche
Dax
Dnenad85
Drag_Mlad
interista
Milos86
Nebojsa
BojanNS
Sneki
Friz
Dusan
1jelena
90 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime3/31/2016, 18:37

Preskup je i broker Komercijalne banke, a broker iz Vojvodjanske ne šiša male akcionre, ne želi ih i nepoštuje...
Nazad na vrh Ići dole
pandda
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 11
Datum upisa : 13.04.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime4/13/2016, 17:07

Vidim da ste ovde pisali o brokerskim kucama i to je dobro. Treba naglasiti koji su dobri a koji loši za nas.
               Pohvalio bih brokerske kuce s kojima sam radio : InterCapital  i  Intercity broker.
      Ovde je navedeno nekoliko brokerskih kuca koje nece da izadju u susret akcionarima,ali ima i mnogo gorih. Po onome sto sam cuo i video ubedljivo su najgori Tesla kapital. Kad sam se raspitivao za preknjizavanje nekih akcija ogromne su im bile provizije. Neki akcionari su mi rekli da su im uzimali ogromne provizije za uplatu raznih dividendi. Opsti utisak skoro svih s kojima sam pricao je loš. Jednostavno , ne znam nikog ko mi je o njima rekao bilo sta dobro.  Cuo sam i da su se bavili nekim manipulacijama ali nisam ulazio u detalje i ne znam o cemu se radi. Ovo je sve verovatno dovoljno da udju na ovu crnu listu i trebalo bi da bude savet investitorima da ne trguju preko njih.
     Voleo bih da cujem i sta ce napisati drugi forumasi o Tesla Kapitalu.
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime5/31/2016, 12:55

Jel možete da mi preporučite domaćeg brokera za trgovinu na stranim berzama? 

Koji bi bio najbolji po vama po kriterijumima: Najbolja platforma za trgovanje, najbolje provizije, najmanji mesečni troškovi održavanja računa, sigurnost ... 

Vidim da se Sinteza prilično angažovala, objavljuju vesti na sajtu dosta aktivno, šta kažete za njih?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime5/31/2016, 13:06

Imaš na vrhu početne strana Belex Foruma 4 banera 4 brokera koji nude takvu vrstu usluge: CapitalOne, Ilirika, Sintezai GetStocks, svi imaju kancelarije u Beogradu.
Pogledaj na njihovim sajtovima uslove, pa proceni....

_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Kivalo
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 20
Datum upisa : 17.06.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime6/23/2016, 00:24

Jel može opet neka preporuka, što se tiče internet platforme? Meni ok deluju Ilirika/Capital One?

Kod koje banke najlakše otvoriti namenski račun ako nema u mojoj?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2784
Points : 7938
Datum upisa : 21.01.2009

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime6/23/2016, 11:03

Najbolje da pitaš svog brokera....

P.S. Po kojim kriterijumima si izabrao baš ove dve kuće?

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Kivalo
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 20
Datum upisa : 17.06.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime6/23/2016, 13:21

Pa, čitanje prethodnih poruka + čini mi se da se kod većine drugih na sajtu i ne može ništa saznati o njihovoj platformi. Ali ne znam, zato i pitam.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime6/23/2016, 14:39


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
deniss
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 10
Datum upisa : 06.08.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime8/6/2016, 20:08

Ajde I ja da napisem nesto o prevarantima iz Tesla Kapitala. Ovo su ubedljivo najveci prevaranti koji postoje na beogradskoj berzi. Imao Sam prilike da ih upoznam i o njima mislim sve najgore. U vise navrata su se bavili raznim smicalicama i manipulacijama,uvek na stetu nas,malih akcionara. Neka posluzi kao primer nezapamcena prevara malih akcionara na Neoplanti. Ko je u tome ucestvovao? Ko im je korporativni agent? Oni,naravno. Mozda su oni i smislili ovu veliku prevaru i na kraju naravno podelili nase pare sa bandom iz Nelta. Sve je jasno kao dan. Iza vise nego sumnjivih i namestenih transakcija kao I stelovanja cene na MOIN-u na stetu nas malih akcionara stoje takodje oni,a ko bi drugi? Sigurno je bilo i jos slucaja. Da smo u nekoj sredjenoj zemlji ovi prevaranti svakako ne bi bili na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2631
Points : 5959
Datum upisa : 05.02.2014

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime9/21/2016, 13:49

Da li ima nekog ko trguje preko brokera "CapitalOne", a da mu nisu isplatili dividende od Nis-a i Messer Tehnogasa? Svaki put kad ih zovem oni kazu sutra ce da isplate.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2631
Points : 5959
Datum upisa : 05.02.2014

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime9/23/2016, 15:18

Konacno su isplatili posle nedelju dana ccccc
Nazad na vrh Ići dole
bwresident
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Points : 483
Datum upisa : 15.10.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/18/2016, 01:06

Jel koristi neko Bancu Intesa kao brokera?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/18/2016, 02:39

Ne, ovde se banke izbegavaju zbog velike provizije.
Javi kakvi su uslovi.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dr.
Just looking
Just looking
Dr.


Broj poruka : 25
Points : 80
Datum upisa : 22.03.2010

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/18/2016, 10:28

Friz ::
Ne, ovde se banke izbegavaju zbog velike provizije.
Javi kakvi su uslovi.
Ja koristim usluge Raiffeisen banke kao brokera.
Provizija im je 1 % , ukupno : banka + berza + broker = 1.35 % odnosno banka 0.15, berza 0.1, i broker 1.0 %.
Sa svim ostalim sam zadovoljan i mogu da ih pohvalim jer od svih banaka moje lično mišljenje je da imaju najstručnije zaposlene ne samo u odeljenju za brokerske poslove već i inače ( ali to i onako nije ovde tema).
Nazad na vrh Ići dole
arsen123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Points : 155
Datum upisa : 29.04.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/19/2016, 15:15

Ja sam u VOBAN, provizija je 0,8% ukupno, banka 0,3%+ broker 0,3%+ CRHOV 0,1%+Berza 0,1%, mada mislim da KMBN najeftinija sto se toga tice 0,65% po transakcija, plus imaju aplikaciju gde moze da se vidi dubina trzista, gde mozes da pustis naloge....
Nazad na vrh Ići dole
bwresident
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Points : 483
Datum upisa : 15.10.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/19/2016, 18:07

U intezi je ovakva situacija. 
Nemaju aplikaciju. Provizija je 1%.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2051
Points : 5696
Datum upisa : 06.12.2008

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/19/2016, 22:12

Na taj 1% koliko jos dodjes za ostale troskove?

Mene sve sa bankom, berzom i brokerom kosta 0,8% kod CapitalOne.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 112
Points : 545
Datum upisa : 01.09.2013

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/20/2016, 00:39

Momir ::


Mene sve sa bankom, berzom i brokerom kosta 0,8% kod CapitalOne.

Ja sam kod njih na 0.9% plus placanje one jadne aplikacije.
Nazad na vrh Ići dole
bwresident
Still learning
Still learning



Broj poruka : 95
Points : 483
Datum upisa : 15.10.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/20/2016, 10:31

izgleda da je 1% ukupno
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 287
Points : 1281
Datum upisa : 15.04.2010

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/20/2016, 11:52

trind ::
Momir ::


Mene sve sa bankom, berzom i brokerom kosta 0,8% kod CapitalOne.

Ja sam kod njih na 0.9% plus placanje one jadne aplikacije
Koliko je placanje te jadne aplikacije?
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 112
Points : 545
Datum upisa : 01.09.2013

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/20/2016, 12:26

Oko 2350 din za 6 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/21/2016, 17:04

Uslovna suspenzija Sinteze invest


http://www.belex.rs/data/2016/10/00101636.pdf

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime10/26/2016, 15:32

Morali bi malo brokeri da mućnu glavom i da razmisle o ovakvim provizijama. -2% smanjenje kapitala samo da zatvoriš transakciju.

Od 2006. je prošlo 10 godina ali se izgleda kod njih ništa nije promenilo.
Nazad na vrh Ići dole
MightyZ
VIP
VIP
MightyZ


Broj poruka : 130
Godina : 40
Points : 452
Datum upisa : 28.06.2007

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime11/28/2016, 19:21

kod komercijalne banke sa kombank trader-om ukupni troskovi 0.65%
1950rsd se placa aplikacija za 2 ili 3 godine...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fantasynova.rs
milosmiljkovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 72
Datum upisa : 09.10.2016

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime12/30/2016, 13:06

Odaberi stranog brokera. Ali proverenog i licenciranog...ovo ostalo je sve mutno.
Nazad na vrh Ići dole
DimitrijeJ
Just looking
Just looking
DimitrijeJ


Broj poruka : 7
Points : 29
Datum upisa : 10.09.2015

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime5/19/2017, 10:54

MightyZ ::
kod komercijalne banke sa kombank trader-om ukupni troskovi 0.65%
1950rsd se placa aplikacija za 2 ili 3 godine...

Jesi li zadovoljan radom aplikacije? Ja sam u Erste, troškovi su mi 1,2% (+ 100dinara u banci na svaku transakciju) još u ugovoru su se obavezali da će pokrenuti tu aplikaciju u najkraćem mogućem roku ali dve godine ni a od aplikacije. 

Jel mi može poslati neko link teme za menjanje brokera ukoliko postoji?
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 112
Points : 545
Datum upisa : 01.09.2013

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime5/19/2017, 11:20

Ne moras bukvalno zameniti jednog brokera drugim. Mozes imati i vise brokera u isto vreme i birati preko koga radis. Ako ti je preknjizavanje skupo, ostavi akcije kod starog dok ne prodas.

  Kombank trader je solidna, pouzdana aplikacija. Ima nekih mana oko izgleda radne povrsine ali zadovoljava sve potrebe.
Nazad na vrh Ići dole
MightyZ
VIP
VIP
MightyZ


Broj poruka : 130
Godina : 40
Points : 452
Datum upisa : 28.06.2007

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime5/19/2017, 11:27

@Dimitrije,
radom aplikacije sam zadovoljan.
od trenutka upisa naloga do vremena pojavljivanja naloga na tabli prodje oko 2sec,
ja je iskljucivo koristim na mob-u tako da nije najpreglednija po pitanju grafikona, ali meni tome i ne sluzi...

u svakom slucaju mislim da se neces pokajati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fantasynova.rs
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime5/19/2017, 23:59

Kombank je sasvim ok,trgujes preko brokera, ali za 2-3 secunde je ponuda na tabli,dakle za pohvalu
Platis 2000 dobijes flash na dve ili tri god i to je to
Nazad na vrh Ići dole
pedja qwerty
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 12
Datum upisa : 08.11.2017

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime11/28/2017, 19:19

Bio sam kod KBK pa su me preuzeli Tesla kapittal,da li ako predjem kod nekog drugog brokera placam  za tu uslugu?Nisam, svojom voljom presao  u Tesla  već su nas automatski preuzeli.
Nazad na vrh Ići dole
malaga
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Points : 55
Datum upisa : 01.12.2017

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime12/1/2017, 18:40

Nisu ti ti brokeri kod kojih si sada ni malo za pohvalu. Nisam ih upoznao ali od brokera s kojima sam pricao i ostalih koji trguju na berzi cuo sam o njima samo sve najgore. Nema da mi je neko rekao da su korektni i da se ne bave prevarama i manipulacijama. Tako da sto se tice njih sve je jasno.
    Imas veliki izbor dobrih brokera a razmisli o Sintezi , CapitalOne , brokeri Komercijalne banke ili Ilirika.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2631
Points : 5959
Datum upisa : 05.02.2014

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime12/14/2017, 14:13

Slovenska Ilirika preuzela beogradski Wisebroker
https://www.ekapija.com/news/1973528/slovenacka-ilirika-preuzela-beogradski-wisebroker
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2631
Points : 5959
Datum upisa : 05.02.2014

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime4/2/2018, 10:34

Da li to opet CapitalOne ne moze da trguje? Zasto su im oduzeli market mejking za Soju i Veterinarski zavod?
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime4/2/2018, 10:36

Aca kurbla ::
Kombank je sasvim ok,trgujes preko brokera, ali za 2-3 secunde je ponuda na tabli,dakle za pohvalu
Platis 2000 dobijes flash na dve ili tri god i to je to
Kolega jedno pitanje. Jel prilikom trgovine moraš da imaš pare na računu ili može da se račun pokrije posle transakcije kao kod nekih brokera?
Takođe da li može neka druga banka da bude Custody na primer Vojvođanska ili isključivo Komercijalna?
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Kako odabrati brokera? - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 5 Icon_minitime4/2/2018, 10:54

Prokuplje ::
Aca kurbla ::
Kombank je sasvim ok,trgujes preko brokera, ali za 2-3 secunde je ponuda na tabli,dakle za pohvalu
Platis 2000 dobijes flash na dve ili tri god i to je to
Kolega jedno pitanje. Jel prilikom trgovine moraš da imaš pare na računu ili može da se račun pokrije posle transakcije kao kod nekih brokera?
Takođe da li može neka druga banka da bude Custody na primer Vojvođanska ili isključivo Komercijalna?
Moras da imas novac na racunu, sve je automatizovano...
Iskljucivo KOmercijalna.
Vec 8 godina sam kod njih.
Nazad na vrh Ići dole
 
Kako odabrati brokera?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» EU - Evropska Unija...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: