BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Ići dole 
+75
Zmark
Jegulja
Floxed
Boki72
Deniko
trind
Miros Lav
Keops
Nikolaj3
LIMAN009
J_stojan
Vladulns
Von Misha
chicha_micha
monacco
Milos86
Huls
ima nade
Karlo
Admin
Minic
DejanJ
BiznissBL
marjanovicgane
tonobangi
petronije
Nisam lep al sam glup
Stuffearn
hund
Teletrader
Cucla
Dalaj Lama
bonum.mm
Ilija123
Stane Dolanc
Ivan00
philips1
Drasko
MHE kila(H)WATacina
SlobaUra
German
Marioss
saradnik
Maca
Boranija
pepermint
adamm
MORNAR
poverenje
AkiTaki
FatCat
Vesa
Aca kurbla
boban75
Fmember
JU500
ald
Ars Vivendi
Ivan2211
Delboj
Ceras
mili61
NewStar
Alonisos
Perapostar
Cicija
Limited011
s.nikolić
Bond
Al Kapone
Momir
Greta
Kobe Bryant
Smile
Roman Abramovich
79 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2050
Points : 5497
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/26/2023, 15:34

Delboj ::
NIS-ov deo dobiti je dobit svih akcionara.
Ako NIS donirao "svoj" deo dobiti to znači da donira deo dobiti Gasproma, Države i malih akcionara.
Ukoliko bi Gasproma donirao (kao što je slučaj sa FK CZ), onda mali akcionari ne bi bili oštećeni.
Pošto NIS donira 60 miliona, to znači da je to na uštrb (svih) akcionara

Stvarno si pobrkao lončiće.

1. Ne postoji "NIS-ov deo dobiti"
2. NIS ne donira CZ već Gasprom, što možeš i da vidiš na dresovima Zvezde i na stadionu.
3. Novine pišu da je NIS donirao nešto, ali greše, akcionar Gasprom donira nekome nešto, a ne NIS.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”

Sneki, Roman Abramovich, Maca, MORNAR, philips1, Aca kurbla and BiznissBL like this post

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 338
Godina : 39
Points : 1209
Datum upisa : 03.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/26/2023, 15:38

Nema filozofije, jednostavno ne poznaješ osnove finansija, računovodstva i raspodele dobiti.
Svaki dinar koji NIS kao kompanija nepotrebno potroši, potrošio je i deo moje dividende

Nikolaj3 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
tonobangi
Just looking
Just looking



Broj poruka : 19
Points : 55
Datum upisa : 29.04.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/26/2023, 15:42

Ja sam zadovoljan sa ovim ishodom. Moglo je i bolje ali ovo je maraton a ne sprint. I ova skoro pa najlosija opcija je odlicna sto se tice prinosa dividende od preko 14% trenutno, manje od mesec dana pred presek. I cena akcija je odlicno i realno porasla od nove godine naovamo. Da je svaka naredna godina ovakva bilo bi super.

philips1 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Perapostar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 105
Godina : 36
Points : 272
Datum upisa : 28.05.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/26/2023, 15:43

Delboj ::
Nema filozofije, jednostavno ne poznaješ osnove finansija, računovodstva i raspodele dobiti.
Svaki dinar koji NIS kao kompanija nepotrebno potroši, potrošio je i deo moje dividende
Mozda u Americi

Sneki, Roman Abramovich, Maca and philips1 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 338
Godina : 39
Points : 1209
Datum upisa : 03.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/26/2023, 16:02

Limited011 ::
Delboj ::
NIS-ov deo dobiti je dobit svih akcionara.
Ako NIS donirao "svoj" deo dobiti to znači da donira deo dobiti Gasproma, Države i malih akcionara.
Ukoliko bi Gasproma donirao (kao što je slučaj sa FK CZ), onda mali akcionari ne bi bili oštećeni.
Pošto NIS donira 60 miliona, to znači da je to na uštrb (svih) akcionara

Stvarno si pobrkao lončiće.

1. Ne postoji "NIS-ov deo dobiti"
2. NIS ne donira CZ već Gasprom, što možeš i da vidiš na dresovima Zvezde i na stadionu.
3. Novine pišu da je NIS donirao nešto, ali greše, akcionar Gasprom donira nekome nešto, a ne NIS.
1. Slažem se, pogledaj malo bolje šta sam napisao
2. Slažem se, pogledaj malo bolje šta sam napisao
3. Ne pišu novine, već se NIS oglasio saopštenjem (a ne Gasproma). 
NIS donira naš novac. 
Imaš i na sajtu Berze. Nigde se ne spominje Gasprom

Aca kurbla and hund like this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 171
Godina : 36
Points : 331
Datum upisa : 18.09.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/26/2023, 16:07

boban75 ::
Ars Vivendi ::
I šta ćemo sad?
Ispljuvali ste i državu i NIS i AV itd...  udrimile

I sve je bilo glupo, puko lupetanje! od
Niko nije pominjao AV osim Ganeta(da će da ga zove).  Država nije AV to si nešto pobrko udrimile

Samo sam - konkretno ja - upozoravao da je garantovano samo 15 %, a ostalo zavisi od upravnog odbora. Već su jednom prekršili pravilo kad su isplatili dividendu a poslovali sa gubitkom (corona).

Gasprom koji je pre delio i šakom i kapom čak 50% dobiti - sada je ukida. Deluju sankcije Eu i SAD.

Seti se Alfa plama (sponzor SNS), kako je ukino dividendu pred preuzimanje + čudnog kretanja cene.

Moje mišljenje je da treba uvek  upozoravati ljude na mogući negativni razvoj situacije kada su u euforiji i očekuju zaradu kao malinari u najboljim godinama.

Jer kada se ostvari najcrnji scenario mali akcionari gube, a neki bi onda da blokiraju fabrike i protestvuju, neki ne mogu celu noć da spavaju, piju lekove, ... (imaš komentare ovde na NIIS i na Dunav osiguranju) ali onda je kasno. Akcionarstvo obavezuje i moraš SAM brinuti o svojoj imovini a ne čekati državu.


sesir
Jeste NIS prekršio pravilo tokom korone ali u našu korist a ne na našu štetu, jer su mogli i da ne isplate dividendu po njihovim aktima.

Gasprom je isplatio dividendu za 2022 i to tokom druge polovine 2022 kao međudividendu gde je celokupnu dobit iz H1 2022 podelio akcionarima. Sada kada su izašli godišnji rezultati odlučili su da ne isplate dodatnu dividendu na osnovu rezultata iz H2 jer dividenda koju su već isplatili prelazi nivo 50% godišnjih rezultata.


EDIT: Sad kada je dividenda odgovarajuca, i pored hejtovanja nekih forumaša, da kliknete bar 1 x na reklamice s desne strane ekrana, za dobrobit Foruma!!!!!
Mod. D.

Stuffearn likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/27/2023, 16:39

Kad je u pitanju dividenda ne postoji "naš novac" jer ne postoji zagarantovana dividenda. Sledeće godine mogu da odluče da dividenda bude 0% i gde je onda "naš novac"? Većinski akcionar Gazprom i Srbija upravljaju kako oni misle da treba, a sad ako ti se ne sviđa ponudi Rusima da kupiš njihov deo pa ćeš moći da odlučiš da dividenda bude 100%. Ova donacija je očigledno neki reket koji se plaća za dalje nesmetano poslovanje (niko nije lud da daje 60 miliona ako ne mora) tako da idemo dalje, šta je tu je...


EDIT: Treba samo da češće kliknete na SAMO jednu reklamicu s desne strane ekrana.
Važno je da se te reklamice pogledaju, jer od toga zavisi sudbina ovog foruma.
Mod. D.

Perapostar likes this post

Nazad na vrh Ići dole
J_stojan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 69
Datum upisa : 10.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/28/2023, 22:25

Složili smo se ovde da će divdende verovatno ipak biti, i to u očekivanom iznosu. Moj je neki plan da kompletno izađem iz NIS-a, može li neko da proceni do kojeg iznosa će ići vrednost akcije do dana dividende? Da li će probiti magičnu granicu od 1000 RSD i približiti se ili premašiti istorijski maksimum?
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 567
Points : 1587
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/28/2023, 22:53

J_stojan ::
 Da li će probiti magičnu granicu od 1000 RSD i približiti se ili premašiti istorijski maksimum?

Tesko...

JU500 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
JU500
Still learning
Still learning



Broj poruka : 80
Points : 236
Datum upisa : 23.06.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/28/2023, 23:15

J_stojan ::
Složili smo se ovde da će divdende verovatno ipak biti, i to u očekivanom iznosu. Moj je neki plan da kompletno izađem iz NIS-a, može li neko da proceni do kojeg iznosa će ići vrednost akcije do dana dividende? Da li će probiti magičnu granicu od 1000 RSD i približiti se ili premašiti istorijski maksimum?
Ja cu biti zadovoljan ako do preseka dobaci do 900 i da nakom preseka ne padne ispod 790.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 524
Points : 875
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/28/2023, 23:16

Niko ne zna dokle ce da ide do dana preseka za dividendu. Evo da lupim 920 najvisa cena.  Verovatno nece ka dole.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/29/2023, 08:02

Koji je tačan dan preseka?

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 220
Points : 605
Datum upisa : 02.10.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/29/2023, 09:28

Bice danas dobar start !

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 107
Points : 341
Datum upisa : 25.11.2016

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/29/2023, 09:33

AkiTaki ::
Koji je tačan dan preseka?
Седница Скупштине је 29. јуна, а пресек је ваљда 10 дана пре тога - 19.6.

Karlo, marjanovicgane, AkiTaki, Nisam lep al sam glup and Perapostar like this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1660
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/29/2023, 12:18

mili61 ::
Bice  i  za nas male  akcionare , nadam se  120 din.  ovim  su  samo  zaustavili  cenu  na  850 din.
Da  se podsetimo  malo , oce li biti dividende  i za  nas  male  akcionare  i koliko
posle dodele drzavi

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 171
Godina : 36
Points : 331
Datum upisa : 18.09.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/29/2023, 13:51

J_stojan ::
Složili smo se ovde da će divdende verovatno ipak biti, i to u očekivanom iznosu. Moj je neki plan da kompletno izađem iz NIS-a, može li neko da proceni do kojeg iznosa će ići vrednost akcije do dana dividende? Da li će probiti magičnu granicu od 1000 RSD i približiti se ili premašiti istorijski maksimum?
Zašto zeliš sada pre dividende da izađeš iz NIS-a ? Nis je lepo započeo poslovanje i tokom ove godine, znači da ti možeš da uzmeš dividendu sada a da pred dividendu naredne godine, koja će opet biti 60+ dinara neto a možda i više ukoliko se najzad pomeri payout racio, izađeš iz pozicije otprilike za sličnu sumu po kojoj bi izašao i danas ali bi uzeo 121,7965 dinara po akciji za dividendu.

Do ulaza za presek ima još 12 dana trgovanja, skoro pa neverovatno je da akcija ode na 1.000 dinara do poslednjeg dana trgovanja za presek. Očekujem da za presek bude malo iznad 900 i da se potom vrati na 800 dinara.

Nisam lep al sam glup, SlobaUra and JU500 like this post

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/29/2023, 13:55

DejanJ ::
J_stojan ::
Složili smo se ovde da će divdende verovatno ipak biti, i to u očekivanom iznosu. Moj je neki plan da kompletno izađem iz NIS-a, može li neko da proceni do kojeg iznosa će ići vrednost akcije do dana dividende? Da li će probiti magičnu granicu od 1000 RSD i približiti se ili premašiti istorijski maksimum?
Zašto zeliš sada pre dividende da izađeš iz NIS-a ? Nis je lepo započeo poslovanje i tokom ove godine, znači da ti možeš da uzmeš dividendu sada a da pred dividendu naredne godine, koja će opet biti 60+ dinara neto a možda i više ukoliko se najzad pomeri payout racio, izađeš iz pozicije otprilike za sličnu sumu po kojoj bi izašao i danas ali bi uzeo 121,7965 dinara po akciji za dividendu.

Do ulaza za presek ima još 12 dana trgovanja, skoro pa neverovatno je da akcija ode na 1.000 dinara do poslednjeg dana trgovanja za presek. Očekujem da za presek bude malo iznad 900 i da se potom vrati na 800 dinara.

Ја мислим да ће осцилација бити много већа. Више на горе, али после и више на доле. То што очекујеш је много ублажено.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

s.nikolić, SlobaUra and BiznissBL like this post

Nazad na vrh Ići dole
SlobaUra
Still learning
Still learning



Broj poruka : 65
Points : 137
Datum upisa : 09.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/29/2023, 21:51

Biće dosta para od dividende ne samo od NIIS-a,verujem da će deo otćii na dokupljivanje akcija.Svež kapital može da oživi Belex.

pepermint, s.nikolić, Nisam lep al sam glup and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 138
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/31/2023, 08:34

Od 25. aprila do petka 26.maja ukupan obim trgovine NIIS bio je oko 193.000 akcija.
Od tog broja, dva kastodija prodali su 81%, oko 156.000 akcija (OTP 110.000, UNIKREDIT 46.000), a svi ostali akcionari preostalih 19% ili 37.000 akcija.

Bilo je dana kad je njihova prodaja iznosila preko 95% dnevnog obima.

Njihovo vlasništvo umanjilo se za oko 5% ukupnog broja NIIS akcija koje su posedovali.

Pratimo dalja zbivanja.

AkiTaki likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1660
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/31/2023, 10:42

Dividenda od 14% je izuzetna na Belexu

marjanovicgane, AkiTaki, Ilija123, tonobangi and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 171
Godina : 36
Points : 331
Datum upisa : 18.09.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/31/2023, 13:40

AkiTaki ::
DejanJ ::

Zašto zeliš sada pre dividende da izađeš iz NIS-a ? Nis je lepo započeo poslovanje i tokom ove godine, znači da ti možeš da uzmeš dividendu sada a da pred dividendu naredne godine, koja će opet biti 60+ dinara neto a možda i više ukoliko se najzad pomeri payout racio, izađeš iz pozicije otprilike za sličnu sumu po kojoj bi izašao i danas ali bi uzeo 121,7965 dinara po akciji za dividendu.

Do ulaza za presek ima još 12 dana trgovanja, skoro pa neverovatno je da akcija ode na 1.000 dinara do poslednjeg dana trgovanja za presek. Očekujem da za presek bude malo iznad 900 i da se potom vrati na 800 dinara.

Ја мислим да ће осцилација бити много већа. Више на горе, али после и више на доле. То што очекујеш је много ублажено.
Za sada se slabo trguje, ne daje znake da će biti velikih oscilacija. Možda i ova ocena od 900 bude previsoka, ima još 10 dana trgovanja, pa ćemo videti. U prethodna 3 dana svaki dan manje od 3.000 istrgovanih akcija, što baš ne uliva nadu, imajući u vidu da su javno dostupne informacije o dividendi već par dana...

Karlo and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Minic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 21
Localisation : Gornji Milanovac
Points : 59
Datum upisa : 20.06.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/31/2023, 17:00

Čini mi se da su ova dva događaja prošla u senci najava o donaciji i o dividendi:

1. "EPS menja Švajcarce u poslu sa NIS-om: Gradiće veliki vetropark u Plandištu, saznaje Danas"

2. "NIS pokušava da završi preuzimanje Petrohemije u senci sankcija i štrajka"





Tako da je moguće da ova donacija nije bio ekstra porez, nego samo princip ruka ruku mije. Videćemo

AkiTaki and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2680
Points : 6068
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/31/2023, 17:35

Nis krenu da gradi drugu pumpu na autoputu "Milos veliki" u smeru ka Bg-u.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/poceli-radovi-na-izgradnji-nove-benzinske-stanice-na-auto-putu-milos-veliki-2343010

AkiTaki, Nisam lep al sam glup and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 241
Points : 764
Datum upisa : 03.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime5/31/2023, 19:56

Gledam, citam... da su svuda problemi kao na ovoj hartiji i da nas Bog vidi.

s.nikolić, Ilija123, tonobangi and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 307
Datum upisa : 30.03.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/1/2023, 10:06

Nisam lep al sam glup ::
Gledam, citam... da su svuda problemi kao na ovoj hartiji i da nas Bog vidi.
Po meni to je ove godine i ko zna kada opet, mislim na dividendu od 14%. Jedva se ovo drži na 850.
Nazad na vrh Ići dole
LIMAN009
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 1
Datum upisa : 19.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/1/2023, 12:09

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/342472/Skupstina-akcionara-NIS-a-krajem-juna-predlozena-isplata-dividendi-od-2336-mlijardi-dinara.html

Predloženi bruto iznos dividende za 2022. godinu iznosi 143,29 dinara po akciji.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2680
Points : 6068
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/1/2023, 13:19

Ovo ako ostane na 850 rsd sledece godine ce biti 10%. Zlatna koka lelx-a

marjanovicgane, s.nikolić, SlobaUra and Perapostar like this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/1/2023, 18:44

pepermint ::
Ovo ako ostane na 850 rsd sledece godine ce biti 10%. Zlatna koka lelx-a

Da, izgleda da će se ovde isplatiti da svake godine uzimaš dividendu i da ne gledaš cenu (u smislu zarade, tj. kapitalne dobiti).

Sa druge strane, ko zna šta budućnost nosi.
Ja sigurno neću prodati svoje akcije pre nego što dostignu cenu za koju smatram da ih se isplati prodati.
Pa sad, uzimanje dividendi je dosadno i sporo, ali šta ćeš. Bolje i tako nego da rasprodam.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1021
Points : 2196
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/2/2023, 12:28

Šta mislite da na skupštini dupliraju dividende????

Ne zaboravite da sam ja pričao sa Vučića i on kaže : Će bude!  od

SlobaUra and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
SlobaUra
Still learning
Still learning



Broj poruka : 65
Points : 137
Datum upisa : 09.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/2/2023, 12:47

Ovi što sad prodaju,ispada kao da prodaju za 730.Nisu baš jasni..
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 684
Localisation : Zemun
Points : 1796
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/2/2023, 12:59

Minic ::
Čini mi se da su ova dva događaja prošla u senci najava o donaciji i o dividendi:

1. "EPS menja Švajcarce u poslu sa NIS-om: Gradiće veliki vetropark u Plandištu, saznaje Danas"

2. "NIS pokušava da završi preuzimanje Petrohemije u senci sankcija i štrajka"


Tako da je moguće da ova donacija nije bio ekstra porez, nego samo princip ruka ruku mije. Videćemo

Nije mi jasno sta si hteo da kazes..
Cija ruka ciju ruku mije.
scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2050
Points : 5497
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/2/2023, 19:30

@Gane, pošto ti imaš gde da pitaš:
Mene zanima da li će FK Zvezda u LŠ moći da igra u dresovima na kojima piše GASPROM (a ne piše NIS jer NIS ne daje pare već Gasprom) - s obzirom na sankcije ruskim firmama?

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1021
Points : 2196
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/2/2023, 20:45

Limited011 ::
@Gane, pošto ti imaš gde da pitaš:
Mene zanima da li će FK Zvezda u LŠ moći da igra u dresovima na kojima piše GASPROM (a ne piše NIS jer NIS ne daje pare već Gasprom) - s obzirom na sankcije ruskim firmama?

Sledeći put kad zovem Vučića predložiću da se sve to raspusti a da se na stadionima Zvezde i Partizana čuvaju zajci  kafa

Treba samo da češće kliknete na SAMO jednu reklamicu s desne strane ekrana.
Važno je da se te reklamice pogledaju, jer od toga zavisi sudbina ovog foruma.
Mod. D.

chicha_micha and Zile like this post

Nazad na vrh Ići dole
chicha_micha
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 4
Datum upisa : 22.09.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/5/2023, 15:01

Od objavljivanja % za dividendu, u ponudi ima 170k+ akcija, od toga je samo <20k do 1.000 din, ovo ostalo sve preko crvene ...

Do preseka još relativno malo dana za trgovanje.

Ovi što su postavili naloge za prodaju za crvenu i jače, sa tolikim brojem akcija ne mogu da budu neki dlietanti, već ga cene da je to neka prava cena, da neko ko kupi uzme cca 12% dividende.

A danas istrgovano samo 279 akcija oko 850.

Ima li neko ideju koja je igranka u pitanju i na koju će stranu ovo da ide ... ili neće da ide nigde, ima da stoji tu gde i jeste ....
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 21 Icon_minitime6/5/2023, 15:22

chicha_micha ::
Od objavljivanja % za dividendu, u ponudi ima 170k+ akcija, od toga je samo <20k do 1.000 din, ovo ostalo sve preko crvene ...

Do preseka još relativno malo dana za trgovanje.

Ovi što su postavili naloge za prodaju za crvenu i jače, sa tolikim brojem akcija ne mogu da budu neki dlietanti, već ga cene da je to neka prava cena, da neko ko kupi uzme cca 12% dividende.

A danas istrgovano samo 279 akcija oko 850.

Ima li neko ideju koja je igranka u pitanju i na koju će stranu ovo da ide ... ili neće da ide nigde, ima da stoji tu gde i jeste ....
Verovetno će sve da se odigra u jedan ili 2 dana trgovanja.

Svi ćekaju da profitiraju uz zvuk sirene.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
Nazad na vrh 
Strana 21 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: