BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Ići dole 
+90
Limited011
FatCat
beljic100
Zmark
Dragan11
Karlo
Nikollla
Kobe Bryant
adamm
Bond
draggon
Bojjan
Ivan2211
Aleks
Tom80
trind
Zeljko
Zrimi
Drasko
Bochek
Joca
Fmember
JMBR
BojanNS
zekapeka
Folio
MIlanNoviSad
Zexx
Aritmeticar
Voiceoflaw
flyer
Zeljko321
Motika
Sutra
philips1
Dragivoje
Dalaj Lama
Boza Belex
mr Bean
Dr.
Gocili
malecki
Fast
boban75
gaggii
Jovan I
Friz
Sahbaz
vladimir85
Al Kapone
Zwiebel
Ceras
LUMTDZOS
Popaj
Momir
Boranija
Roman Abramovich
tandaric
Teletrader
Jaca
Trade Now
Maca
Ars Vivendi
pepermint
gogloee
Sasuolo
Racunarko
vladimir1976
ivvan
Sneki
Fokus
MilanR
MORNAR
Dragot
Dragan555
Taliban
Jerry Springer
capriolo
Smile
MYSTIC021
Aca kurbla
Big Mile
Strbac
Tenerife
Frenky
Red max
govedinho
Taliano
Vladulns
Urosk
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/18/2015, 13:10

kako sam ja izracuno 18 jun je zanji dan za ulazak za presek a 40 din neto po akciji ako sam pogresio neka me neko ispravi . kafa
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/18/2015, 13:43

ako zanemarimo sitno zaokruzivanje, nisi pogresio!


Jedno VEEELIKO Bravo!!!!

Do juce nismo imali pojma koliko ce para leci kroz dividendu, ali sada sada se vec lakse dise kapa


PS. inace nisam sklon ironiji, ali kad je BAS napeto, to mi dodje kao prirodno utociste... hvala na razumevanju
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/18/2015, 20:58

http://rs.seebiz.eu/hedge-fondovi-sve-manje-vjeruju-u-rast-cijena-nafte/ar-111853/ Hoce li ove godine biti dividende?

Edit: od sada brišem sve postove o nafti na ovoj temi koje se bavi NIS-om!
O nafti, ceni i sl. imaš posebnu temu ovde:
https://www.aikb.net/t650-nafta

Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5399
Localisation : Centar grada
Points : 6886
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 01:01

Frenky ::
kako sam ja izracuno 18 jun je zanji dan za ulazak za presek a 40 din neto po akciji ako sam pogresio neka me neko ispravi . kafa

Izvinjavam se što sam Party-brejker, ali čemu se vi radujete?

40 din? Pa treba imati min. 1000 akcija da bi mogli da osetite nešto!?

To vam je kao piće od 0,02 decilitara, što uvek moj prijatelj pominje kad mu se tako nešto ponudi:
Barmen, da ja legnem na šank, a ti da mi to sipaš u OKO, da bar NEŠTO osetim, makar bol.....
ajkula

P.S. Eh da ste za te sve pare ušli na ALFA po 15k imali bi 5 flaša viskija sad u ruci (po akciji) kao dobitaki!
Još nije kasno...
armo

P.P.S. dozvoljavam da ovaj moj post smatrate pumpom, što je svojevremeno na 15k (ALFA) takodje tako okarakterisano. Dakle da me ne bi banovali: radi se o ličnom stavu, a vi sami pogledajte kao se razvijala cena na ALFA, o ceni NIIS sve znate.
sesir

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 551
Points : 1510
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 18:53

Sneki ::
Frenky ::
kako sam ja izracuno 18 jun je zanji dan za ulazak za presek a 40 din neto po akciji ako sam pogresio neka me neko ispravi . kafa

Izvinjavam se što sam Party-brejker, ali čemu se vi radujete?

40 din? Pa treba imati min. 1000 akcija da bi mogli da osetite nešto!

Ne znam koliki bi procenat dividende tebe trebao da zadovolji....

Na sadasnju cenu to je skoro  pa 6%
Nazad na vrh Ići dole
Nikollla
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 57
Datum upisa : 26.04.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 19:16

Zadnje 2 god 7 i 7,5% (cena oko preseka). Kad se sve sabere po meni nije ni tako lose koliko sam ocekivao. Ono o prirodnom utocistu sto rece MilanR, verujem da dosta nas tako misli. Voleo bih da mogu da kazem bice bolje, ali ne vidim (bar trenutno) nekog osnova za tako nesto.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 20:11

Zelim da se zahvalim postenom kupcu koji je danas otkupio moje akcije po ceni od 732 RSD. 

Samo zelim da zna da ce novac koji je dao meni u zamenu za akcije biti posteno i korisno iskoristen u svrhu mog licnog odmora i pospesivanja grckog turizma.

comp
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 21:59

Sneki ::
Frenky ::
kako sam ja izracuno 18 jun je zanji dan za ulazak za presek a 40 din neto po akciji ako sam pogresio neka me neko ispravi . kafa

Izvinjavam se što sam Party-brejker, ali čemu se vi radujete?

40 din? Pa treba imati min. 1000 akcija da bi mogli da osetite nešto!?

To vam je kao piće od 0,02 decilitara, što uvek moj prijatelj pominje kad mu se tako nešto ponudi:
Barmen, da ja legnem na šank, a ti da mi to sipaš u OKO, da bar NEŠTO osetim, makar bol.....
ajkula

P.S. Eh da ste za te sve pare ušli na ALFA po 15k imali bi 5 flaša viskija sad u ruci (po akciji) kao dobitaki!
Još nije kasno...
armo

P.P.S. dozvoljavam da ovaj moj post smatrate pumpom, što je svojevremeno na 15k (ALFA) takodje tako okarakterisano. Dakle da me ne bi banovali: radi se o ličnom stavu, a vi sami pogledajte kao se razvijala cena na ALFA, o ceni NIIS sve znate.
sesir

ALFA   100/ 25000din.(trenutna cena)  x 1000 din dividenda = 4%
NIIS    100/722 din.  x 40 din dividenda =5,54 %
NIIS    100/1000din  od x 40 =4%
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2191
Points : 6060
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 22:13

Čini mi se da nisi ukapirao poruku i posebno ono oko 5 flaša viskija po akciju...

Još u septembru si mogao da kupiš ALFU za ca. 15-16k u isto vreme je NIIS bio oko 88o din.
Danas je ALFA na 25-26k s tendenciom rasta i + 1000 din dividende, a
NIIS je na 720 din i ma dividendu od 40 din.

A ona je još i na 15k govorila da to treba kupovati i to baš onim zanimljivim likovima koji su se u to doba ložili na BIPB i nisu je razumeli...
Objašnjavala je da nije bitan broj akcija već ukupno uložena suma, a oni su uzvraćali kako im je skupa 1 akcija ALFA jer za te pare imaju gomilu BIPB akcija! titanik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2191
Points : 6060
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 22:22

A sad zamisli ti si kupio u septembru NIIS po 880 i sad ista ta akcija vredi 720 din i ti se kao raduješ jel ćeš dobiti "dividendu" od 40 din!!

A ona je kupila ALFA po 15k i danas ta akcija vredi 25-26k i dobiće još i hiljadarku kao bonus!

I sad prodate i ti i ona akcije i udjete u samišku: ko će da kupuje kavijar i votku?

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/19/2015, 22:56

Pre dvadesetak - trideset dana nis se kupovao na 630. Kolega koji ga je danas prodao na 730 napravio je 15% zarade za mesec dana. Zar je to lose?
 Uz to, izgleda da ce nis jos da raste tako da kao i kod svake trgovine, bitni su procenti i dobar trenutak za ulaz i jos bolji za izlaz. Dividenda je samo vetar u ledja. Niko ne kupuje akcije zbog dividende od 7,5% (a kamoli manje) kad to moze dobiti u svakoj banci bez ikakvog rizika. Na alfi je gain 65 % ali za  9 meseci, sto je slazem se veoma dobro ali izgledi za dalji rast meni ne izgledaju sjajni kao pre. Naravno ko ima rezon da izadje sa 10 - 15% zarade ima logike da razmisli i o ALFI.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1623
Points : 5153
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/20/2015, 07:14

Bochek ::
tako da kao i kod svake trgovine, bitni su procenti i dobar trenutak za ulaz i jos bolji za izlaz.

da podvučem.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/20/2015, 11:44

Link za skupštinu akcionara

http://www.belex.rs/data/2015/05/00093677.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/20/2015, 15:17

Mic po mic ali NIIS stize sa 630 na 730 ko je tad kupio na primer 1000 akcija za kratko vreme je zaradio 100000 dinara ili je najbolje reci u procentima 15%. Fino. E pa dobro ko je kriv onima koji su mislili da ce ici jos dole ili meni koji nisam ni hteo da je kupim jer sam je smatrao rizicnom? Niko ali ima jos puno akcija na kojima moze za kratko da se zaradi 15-20% samo sto treba imati znanja za procenu koje su. Verovatno cu rizikovati i kupiti neke od onih koje savetuju provereni clanovi ovog sajta. Provereni u smislu da su se njihove preporuke u vecini slucajeva pokazale odlicnim. Ko zna mozda neko od njih jednom otvori prvu berzansku konsultantsku kucu u Srbiji?
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/20/2015, 19:28

Postovani administratori. Ja zaista nisam niakada pumpao, niti imao bilo kakve insinuacije na tu temu. Teorije "zavere" su mi "procenjene" i svrstane "na pravo mesto u deponiju ". Ovo je iskrena izjava. Otpor na 750 je od pocetka prica na NIIS-u. Ko imalo prati stvari mogao je to da vidi. Pre dvadesetak dana pisao sam o tome da je kupovina na 630 - 640 zicer. Medjutim, ono sto zelim sada da kazem je da nakon 750 otpora, otvara se put za ozbiljen rast. Kolege koje se ovde bave fundamentalnom  analizom, kao da su zaboravile da smo mi na belex-u. Takodje, firma koja ima 109 MLRD din nerasporedjene dobiti (posle uknjizene 4,7mlrd gubitka) nikako ne moze da bude u klasi GMON, ALFA, MTLC, KMBN, AEORO (koji je za mene (aero) najvece pumpa i najveca propustena sansa, a naravno sve je mole licno misljenje). Voleo bih da cujem kolegu Flayer-a jer meni se cini da nakon 750 (ukoliko se probije linija otpora i uspostavi dobra podrska), sledi veoma solidan rast. Najavljena skupstina i dividenda daju samo vetar u ledja i cini mi se da je rizik od kratkorocne korekcije na dole veoma mali. No kao sto svi znamo, svako je odgovoran za svoje novce i svoje rezone, a ja tehnicki, mogu da svom brokeru ispostavljam iskljucivo svoje naloge.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 551
Points : 1510
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/20/2015, 22:55

Rece Matt jednom prilikom, na drugoj temi, da je jos mnogo lopti u vazduhu, i da se jos nista ne moze tvrditi decidno i tacno,to vazi i za ovu akciju...

Moje misljenje je, da nema sukoba zapad-rusija i ukrajinske krize,nikada cena ne bi ni bila na 630 pa ni sada na 730,bez obzira na cenu nafte i ovaj minus u Q1,ali tako je kako je i jos nije gotovo...

Sukob oko turskog toka i ruskog uticaja na balkanu nije samo pitanje balkana,vec pitanje snabdevanja evrope energentima,i naravno pitanje moci i uticaja koji taj projekat donosi,NIIs je u to upetljan do guse samom strukturom vlasnistva...u sadasnjoj situaciji to je njegova kletva,ali i potencijal,zavisi kako i kad ce se ova frtutma zavrsiti

Ako poverujem na momenat Vladimiru Vladimirovicu da je mrtav ozbiljan,mogu slobodno da kazem da ce se frtutma zavrsiti 2020 kad se ukida ukrajinski tok..

Opet pa on je obecao juzni tok pa vidimo kako se zavrsio

Poznavajuci odnos snaga, i ceneci sopstvene godine,  razmisljam da je ovo pat pozicija u kojoj ja mogu da ucestvujem, i zadrzim akcije ako nemam pametnija posla sta bi sa tim novcem dok se situacija ne razresi,sa druge strane mogu da izadjem i da ponovo udjem kroz par god po istoj ceni,a da za to vreme oplodim kapital,ako Vladimir Vladimirovic bude kardinalno u pravu i turski tok zazivi

Sve u svemu mislim da ce cena ovde jos dugo biti Dump i prilika za ulaz sijaset,treba posmatrati kako ce se odvijati izgradnja tuskog toka,kad smo vec ispali mladi majmuni kod  juznog
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5399
Localisation : Centar grada
Points : 6886
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/21/2015, 00:12

Imaš grešku u startu, već sam pisala: NIS nije ruska firma!
Nikakve ona veze nema s krizom u Ukrajini. Ona radi po srpskim zakonima i nikakve sankcije ona nema.

To je čist izgovor za glupost - tipa: "uzeli smo na brzinu silni kredit od naše kompanije (Gasprom) da nam zli Zapad ne bi zabranio da uzimamo kredite"!

To nije tačno, svaka banka u Srbiji (i one sa inostranim vlasnicima) tipa Inteza itd... rado bi im dali kredit i možda čak pod boljim uslovima od Gasprombanke - jer to je malo "burzersko" davanje kredita gde nije važno što druge banke nude bolje uslove, važno je da mi zaradujemo, ovde pod "mi" se podrazumeva Gasprom, a ne NIS!

Nafta, i to sam već pisala, se i onako ne kupuje (samo) iz Rusije, već tamo gde je povoljnija cena, a cena se zna, jel hvala bogu postoji berza i za naftu, mada, nije isključeno da se "burazerski" nafta kupuje po većoj ceni iz Rusije, da se malo pomogne centrali, mada je NIS mali igrač u svemu tome...

NIKAKVA UKRAJINSKA KRIZA NEMA VEZE S POSLOVANJEM NIS-A!

Sve što oni prodaju je u Srbiji i okruženju, i svuda nastupaju kao srpska firme KOJOJ NIKO NIJE UDARIO NIKAKVE SANKCIJE, ako žele i ako su konkurantni oni bi držali i Hrvatsko i Bugrasko tržište, a mogli bi i da izvoze gde im je volja, ako su konkurentni!!!

Konkurentnost je problem, plaćaju radnike 20k na lizing, ali opet ne mogu da osvoje ni jedno tržište, osim srpskog!
ZAŠTO???

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 551
Points : 1510
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/21/2015, 01:04

Sad ti imas gresku u startu

NIKO NIKAD i nije ocekivao od Rusa da ovde kupe nesto,pogotovo naftnu industriju i naprave konkurentnu firmu (cu konkurentnu..)koja bi se nosila sa drugim naftnim kompanijama,ako si ti to ikad ocekivala,moracu da te razocaram..

Cela ideja kupovine NIIS-a je bila samo deo price zaokruzena sa gasom i projektom juznog toka

Jesi ikad igrala onu igru sa kockicama?Kupuje se u knjizarama,a zove se MONOPOL
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/21/2015, 09:20

@Bochek

ovako..ja sam prije svega fundamentalista. Znači gledam financijske izvještaje i po njima najviše odlučujem. Pa ću se prvo na ovu temu malo dotaknuti pošto mi je ona bitnija. NIS je u tom pogledu potcjenjen. No, ovdje vlada zakon krda (tako je i kod nas u Hr.), pa neke dionice rade nebulozan rast/pad koji nije popračen s fundamentima. Tako je i u padu i u rastu. Pretjerivanje. O nekim dionicama na ovoj burzi neću ni da pričam, jer ljude fundamenti izgleda ne zanimaju. A stvar je relativno jednostavna. Pogledajte P/B, P/E, P/S...O tome se nažalost ovdje ne piše, već se sve svodi na "ja mislim da će to još 200 dinara dole/gore"...Zašto ? Na temelju čega ?? Toga nema, bar što se tiče fundamenata....
I još jedna stvar...po mojem sudu NIS trenutno najviše ovisi o kretanju para EUR/USD jer je on ključan za njegov novčani tok...


Glede čiste tehničke....Slažem se oko kvote 750 i ovog što si napisao. No, prvo treba vidjeti da se "utabamo" iznad ovih 730....

Netko je spomeno EWT....E, tu je situacija još optimističnija, no o tome bi trebao pisati bar 3 stranice...To možda kad dođem u Bg, pa može uz par piva..;-)
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/21/2015, 11:54



Konkurentnost je problem, plaćaju radnike 20k na lizing, ali opet ne mogu da osvoje ni jedno tržište, osim srpskog!
ZAŠTO???
Sneki voleo bi da cujem tvoje misljenje na ovo ZAŠTO? Nekako mi se cini da jos kako imas svoje misljenje o tome a da si pitanje postavila da se i ostali dosete sto ja nisam uspeo.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/21/2015, 12:42

Sneki ::
To nije tačno, svaka banka u Srbiji (i one sa inostranim vlasnicima) tipa Inteza itd... rado bi im dali kredit...
Raspitaj se malo bolje među ljudima koji rade u bankama sa zapada u Srbiji...
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/21/2015, 15:45

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=05&dd=21&nav_id=994620
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/21/2015, 22:41

Sad sam opet srecan sto nisam kupio i mislim da ce se potvrditi moj stav da ce akcija NIIS biti na klackalici bar godinu dve i vrlo nepredvidljiva. Ocekujem pad cene ispod 700 vec tokom sledece nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/22/2015, 07:30

http://www.kurir.rs/vesti/biznis/akcije-gradanima-drzavi-od-nis-19-miliona-evra-clanak-1790677
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/22/2015, 15:44

Dragan555 ::
Sad sam opet srecan sto nisam kupio i mislim da ce se potvrditi moj stav da ce akcija NIIS biti na klackalici bar godinu dve i vrlo nepredvidljiva. Ocekujem pad cene ispod 700 vec tokom sledece nedelje.
 Ja mislim da i nisi bas srecan, a da pad prizeljkujes kako bi sebi rekao: "Dragane, mudriji si od plebsa, i dobro je sto nisi kupio akcije nisa i time nisi ostvario pravo na 5,5-6% dividende"

Lako je moguce da si u pravu i da ce akcija pasti nakon 9 juna, sto je sasvim normalno kada se iscekuje presek za dividendu pa cena malo vise od uobicajenog skoci. Ali isto tako je moguce i da skoci ubrzo posle toga. A mozda bude i obrnuto. A mozda i ostane na 733 din.

Uostalom, rast i pad svih akcija je sasvim normalna pojava :)
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/22/2015, 21:17

"Dragane, mudriji si od plebsa, i dobro je sto nisi kupio akcije nisa i time nisi ostvario pravo na 5,5-6% dividende" Torbicina posla :) :) Bas ste me nasmejali
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/22/2015, 23:01

Dobro ljudi ja sam ipak totalni laik i ne rezonujem na isti nacin kao iskusniji trgovci na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/23/2015, 13:02

Nakon sto su Srpski zvanicnici najavili formiranje specijalnih timova za borbu protiv finansijskog kriminala, Ruska vlada nam upucuje donaciju, koju cine vatrogasna i spasilacka vozila u vrednosti od oko 9 miliona dolara.

Slucajnost ili...?
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/26/2015, 12:19

Ima li neko da postavi neki diagram da vidimo gde su linije otpora ako moze unapred hvala.Sta da se kafa  radi sada prodati ili cekati posle preseka za dividendu uvek neka dilema.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2808
Points : 7997
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/26/2015, 12:28

Dijagram kaže da je Saturn u saglašću sa Marsom, tako da ako vodolija danas nastavi da sipa kišu, a Škorpion zadje za Merkur može da dodje do katastrofe, dakle zavisi od Škorpije....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/26/2015, 12:53

Na strani potraznje 3355 akcija od 661 do 725 dinara. A u ponudi je 20499 akcija od 728 do 740 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/26/2015, 14:18

hmmmm... dakle, da se pozajmim i za pare koje trenutno ne posedujem, pa da krenem u ciscenje ove ponude jer ce uskoro nestati... a posebno imajuci u vidu predstojeci ascendent urana kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/26/2015, 14:43

O pa ti si izgleda Milan Tarot :-) Nestace nego sta sve tece i sve se menja.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/26/2015, 18:12

Gotovo je, NIS prelazi u astro-akciju. love3
Nazad na vrh Ići dole
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 25 Icon_minitime5/27/2015, 08:15

Zeljko321 ::
Gotovo je, NIS prelazi u astro-akciju. love3
A ako Admin-i, nesto ne preduzmu ova tema preti da predje u astro-temu
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
Nazad na vrh 
Strana 25 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: