BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Ići dole 
+98
mushoke
Zeljko
Stane Dolanc
geogsi
Strbac
Non-ProfitOrganization
pepermint
MYSTIC021
Kopac
Nikollla
Dragivoje
Cermet
insajderxxx
kaktusic
Tom80
gaggii
Miros Lav
KRUSKA
Borodino
Dragan11
Mikica
Taliban
govedinho
StariHrast
Dnenad85
Slovenac1
Boza Belex
Nemesis
Boranija
adamm
Gocili
Ivan2211
Joca
Zane
JMBR
Von Misha
boxxi
Sutra
Bond
Zeljko321
Matans
Fokus
Jerry Springer
MilanR
BojanNS
Sneki
Matthew Greenburgh
philips1
Nestrpljivi
boban75
Sasuolo
ivan45
Trade Now
Tods
Bojjan
zORAn
MORNAR
Dragot
Nikola
hey-ho
Racunarko
Drasko
Zmark
GogaAna
Fmember
FatCat
Admin
Zile
Dejansss
Al Kapone
Folio
Maca
LUMTDZOS
Dragan555
Roman Abramovich
Red max
Djepeto83
Kobe Bryant
MMcorp
Aleks
Urosk
Teletrader
Big Mile
gogloee
Hrx84
Aca kurbla
Ars Vivendi
Limited011
Dalaj Lama
Smile
flyer
Aritmeticar
Vladulns
Jumbo
Frenky
Momir
Tenerife
Bezimena
102 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/29/2014, 19:17

@Momir

Akcija je trenutno ILI - ILI, na ovom nivou sigurno neće da ostane. Sačekajmo izveštaje I sve će biti jasno kao dan. A možda I  skoči, čisto onako, kad dođe Putin, možda...  od

Grafik izgleda kao pred infakt:

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Xn5537

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/29/2014, 20:11

sto se tice nisa mnoge stvari ce biti jasnije posle putinove posete dividenda rudna renta itd itd..... a sto se tice rezultata za 9 meseci tu ne ocekujem nista spektakularno
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/29/2014, 22:25

Momire,
šta ima loše u tome podeliti sa ljudima na forumu šta kupuješ a šta prodaješ? A i ako neko da preporuku to sigurno ne znači da ti bilo šta garantuje ili da će ti nadoknaditi štetu. I meni su u banci preporučili da čekam nedelju štednje jer će biti veće kamate pa mi nisu nadoknadili štetu kad sam došo u nedelji štednje i oročio po nižoj kamati.
A i siguran sam da Big Mile ne pumpa akciju.
Pa brate ovo je stvarno jeftino. Evo ako hoćeš i ja dokupljujem, eno me na tabli. Valjda mi je interes da kupim što jeftinije. Da li misliš da će to što ja svima ovde preporučujem da dokupe NIIS da utiče na cenu akcije?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/29/2014, 22:40

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=09&dd=29&nav_id=905540 comp
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2045
Points : 5487
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/29/2014, 23:42

Ako bolje pogledaš tu vest NIS je najslabiji od svih naftnih kompanija u širem regionu, čak i od slovenačkog Petrola koji nema ni svoju rafineriju nego kupuje benzin i dizel od hrvata i austrijanaca...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/30/2014, 09:58

Ako neko kaže da kupuje po ovim cenama i da očekuje da je to dno to je ipak mišljenje pojedinca a ostali mogu ili ne moraju razmišljati na isti način. To za mene nije pumpanje. Treba pogledati postove na Aeru Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/30/2014, 12:22

Limited011 ::
Ako bolje pogledaš tu vest NIS je najslabiji od svih naftnih kompanija u širem regionu, čak i od slovenačkog Petrola koji nema ni svoju rafineriju nego kupuje benzin i dizel od hrvata i austrijanaca...
Ja nisam rekao ni da je dobar ni da je los niti bilo kakav drugi komentar. Samo sam preneo vest koja je u vezi sa NIIS-om.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/30/2014, 15:39

NIS je najslabiji u cemu?NIS je imao nekoliko puta vecu dobit od INE na primer.... slik
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime9/30/2014, 16:33

Momo@Napisao sam da je MV kupio paket od 40 i kusur K.Neznam odakle ti East?! slik

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/1/2014, 10:24

Ovdje je situacija danas dosta jasnija. Uveliko iz akcije izlazi RBA AD BEOGRAD...U 15 dana skratili su za preko 60.000 komada. Ono što je zanimljivo tržište sve apsorbira (većinom strani fondovi) i cijena ne pada. 
Da li treba uopće reći što će se desiti kada ovi prestanu izlaziti ...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/1/2014, 10:39

flyer ::
Ovdje je situacija danas dosta jasnija. Uveliko iz akcije izlazi RBA AD BEOGRAD...U 15 dana skratili su za preko 60.000 komada. Ono što je zanimljivo tržište sve apsorbira (većinom strani fondovi) i cijena ne pada. 
Da li treba uopće reći što će se desiti kada ovi prestanu izlaziti ...

Poštovani kolega, pa eto ti sjajne prilike da se za kratko vreme obogatiš...
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/1/2014, 10:50

Ne mislim da se ovdje pisanjem na forumu može utjecati na cijenu. Ipak je ovo fondovska akcija. Oni određuje gdje će cijena, a mi se samo krpamo uz njih. Ovaj moj prethodni post je stoga bio isključivo kao info onima koji ovo ne prate. Zato forum i služi...
Što se mene tiče. Prije svega ću pričekati izvještaj. Ako bude na nivou lanjskog, onda ću uvelike podebljati poziciju. I naravno odgovaralo bi mi da cijena do tada ostane gdje trenutno je.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/4/2014, 14:29

A meni bi odgovaralo da cena padne privremeno taman za još malo pa da se uduplam ovde.  tt
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/6/2014, 12:17

Lagano se ovde tanji ponuda, dok se traznja  pojacava. Sve su naznake da cemo uskoro preko 900! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 554
Points : 1522
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/6/2014, 20:58

Big Mile ::
Lagano se ovde tanji ponuda, dok se traznja  pojacava. Sve su naznake da cemo uskoro preko 900! kafa

Od 1Q, dinar je devalvirao okruglo 4 procenta,tako da tu korekciju smatram normalnom,915 za NIIS je isto sto i 880 pre 6 meseci,nema tu nikakvog boljitka,osim korekcije cene u evrima...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13909
Localisation : Novi Sad
Points : 52203
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/7/2014, 10:36

Lep obim danas, preko 30K komada, mahom po 900 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/7/2014, 10:46

Najveći problem kod NIS trenutno je vlasnik i pad nafte,ako se dobro sjećam uprava je proračun planirala pod pretpostavkom da je prosječna cijena nafte 97$.Ali i dolar je imao rast kad smo već kod toga...
Dakle,cijeli sektor je vani dosta niže od prije mjesec-dva.
S druge strane ECB ima rekordno niske kamatne stope,kod nas u HR onaj bogatiji sloj ne zna kud bi uložio pare,ZSE raste,fondovi rastu,ove godine imaju jako lijepo prinos,dalje znate kako to ide...
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2074
Points : 5754
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/7/2014, 14:08

Drasko ::
NIS je najslabiji u cemu?NIS je imao nekoliko puta vecu dobit od INE na primer.... slik

Tabela govori o prihodu!

Na listi Si top 100 (SEE TOP) NIS se, kao i godinu dana ranije, nalazi na devetom mestu, sa 2,3 milijarde evra ukupnih prihoda, što je sedam odsto više nego u 2012.

Na prvom mestu po prihodima i dalje je rumunski OMV Petrom, sedmu godinu uzastpno, i to uprkos padu ukupnih prihoda za bezmalo tri odsto, na 4,27 milijardi evra u 2013. godini.

Na drugom mestu je rumunski proizvodjač vozila Dačia, s porastom prihoda od 44 odsto, na 4,2 milijarde evra. Od 3. do 7. pozicije zauzimanju redom naftne i gasne kompanije - Lukoil Neftoćim (Bugarska), Petrol (Slovenija), OMV Petrom Marketing (Rumunija), Ina (Hrvatska) i Rompetrol (Rumunija). Na osmom mestu je bugarska metalska firma Aurubis, NIS je deveti a na desetoj poziciji je rumunsko preduzeće za puteve.


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2074
Points : 5754
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/7/2014, 14:09

Od 4,8 miliona građana koji su imali pravo na besplatne akcije više od polovine je prodalo akcije NIS i Aerodroma. Danas se na šalterima Poštanske štedionice retko pojave prodavci deonica. Vlasnici obično kažu - možda će deci više da vrede.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2074
Points : 5754
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/7/2014, 14:46

citat ::
Beograd/Moskva -- Srbija može da otplati dug Gaspromu ustupanjem udela u kompaniji Petrohemija, rekao je u Moskvi srpski ministar inostranih poslova Ivica Dačić.

"Razgovarali smo danas i dogovorili se da taj dug (Gaspromu) otplatimo kroz imovinu. Konkretno, kompanije Petrohemija", kazao je on, preneo je Tas.

Ruska agencija je podsetila da je zaostali dug Srbije za isporuke prirodnog gasa iz Rusije premašio 180 miliona dolara. Neimenovani izvor upoznat sa dinamikom plaćanja Tasu je rekao da Srbija nije platila gas za februar i mart prošle i mart i april ove godine ukupne vrednosti 148 miliona dolara. Pored toga, Srbija nije platila dug za isporuke za period od 1995. do 2001. godine od 34,8 miliona dolara.

Drugi izvor je potvrdio taj iznos i dodao da se pitanje neplaćenog duga nametnulo na ministarskim razgovorima 20. juna u Moskvi.

Pitanje duga Rusiji i ruskim kompanijama je dotaknuto, potvrdio je tada srpskim medijima ministar energetike i rudarstva Srbije Aleksandar Antić, napominje Tas.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 03:22

Meni ne treba Petrohemija, ako gaspromu treba neka mu.
Treba mi rast dividende sa 25% na 35%.
Svestan sam da cu cekati bar 3-5 godina na to, ali docekacu.

Inace ocekujte cenu nafte ispod 100 dolara jos dugo godina, samim tim i profit NIISa na slicnim nivoima duzi niz godina. NIIS je trenutno jedna od skupljih naftnih kompanija u svetu i nikako nije prilika za kupovinu trenutno. Ako ostane na ovoj ceni, a ostale se vrate na letosnje nivoe, onda
se opet menja situacija. Isto tako ko nije prodao kada je nafta bila 107, ne treba da radi to ni sada.

Inace cuo sam da je Vojvodjanska digla cenu trgovanja, taman jos jedan razlog da ne trgujem.
Uskoro ce moja prva godisnjica bez ijedne transakcije na BB. Verujte isplati se :)
Tacno jedno dugo jedrenje umesto transakcionih troskova.
Mozda cu obeleziti to i nekom zurkom ili pijankom. cyclops

Brokeri izvinite, doci ce jednog dana i vama santa
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 10:22

Sutra, loša ti je matematika, ako aktivno trguješ, veruj mi isplati se, tada su ti transakcioni troškovi sitna stavka u odnosu na zaradu i prinos. Uostalom i brokeri moraju od neceg da žive, meni tih troškova nije žao, meni je moj broker odradio vrhunski par transakcija u kriticnim trenutcima na kojima sam masno zaradio, tako da vec to prevazilazi sve moje troškove prema njemu u zadnjih par god.  piju
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 10:35

Big Mile ::
meni je moj broker odradio vrhunski par transakcija u kriticnim trenutcima na kojima sam masno zaradio, tako da vec to prevazilazi sve moje troškove prema njemu u zadnjih par god.  piju
potpisujem!
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 10:48

@BigMile, Gogloee

Kad već govorite o kritičnim trenucima za NIIS, kako ocenjujete skok ove nedelje? Isplati li se ulaz?

Ne pitam zbog sebe, već biste mogli dati neke smernice ostalim članovima foruma. Što se mene tiče u sledećih mesec dana nema šta da se traži na ovoj hartiji.

sesir

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 11:21

Tenerife, kada sam spomenuo kriticne trenutke nisam mislio na NIIS,vec na neke druge hartije i na tajming unosa naloga. Što se tice trenutne cene i daljih dešavanja na NIIS, svoj stav sam izneo u 2-3 posta na predhodnoj strani. kafa
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 11:54

@Tenerife

Lično mislim da je sve ispod 900 ok za ulaz, i ne žurim, biće prilike, ne očekujem neki spektakularan rast, sem pred Novu Godinu kada će fondovi malo da je poguraju.
bumo videli.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 12:11

gogloee ::
@Tenerife

Lično mislim da je sve ispod 900 ok za ulaz, i ne žurim, biće prilike, ne očekujem neki spektakularan rast, sem pred Novu Godinu kada će fondovi malo da je poguraju.
bumo videli.
Zasto pred novu godinu? Ne razumem.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 12:38

Zato što strani fondovi znaju pred kraj godine da malo našminkaju svoj portfelj. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 13:11

Cena nafte najniža za 17 meseci
Cene nafte na Berzi u Njujorku u utorak je bila najniža od aprila 2013. godine.....

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/500772/Cena-nafte-najniza-za-17-meseci
Nazad na vrh Ići dole
boxxi
VIP
VIP



Broj poruka : 69
Points : 329
Datum upisa : 23.11.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 13:44

Tesko da ce bas na NIS-u fondovi da pumpaju cenu.  Previse im para treba za to,ovde je mnogo gusta ponuda.  Mnogo im je lakse da dignu cenu na KMBN , Alfi , Gosi , DIN-u , CCNB  i  jos nekim manjim firmama,gde je veca zona fluktuacije.  Bez obzira na Novu godinu koja bi mogla malo da pogura cenu , NIS mi izgleda jeftin.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 15:21

Sutra ::


Inace cuo sam da je Vojvodjanska digla cenu trgovanja, taman jos jedan razlog da ne trgujem.
Uskoro ce moja prva godisnjica bez ijedne transakcije na BB. Verujte isplati se :)
Tacno jedno dugo jedrenje umesto transakcionih troskova.
Mozda cu obeleziti to i nekom zurkom ili pijankom. cyclops

Ako si do skora imao samo troškove a ništa nisi zaradio, onda je to mazohizam čist!
Zato prodaj i to što ti je preostalo, da se više ne mučiš!
ajkula

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 15:25

Vladulns ::
Cena nafte najniža za 17 meseci
Cene nafte na Berzi u Njujorku u utorak je bila najniža od aprila 2013. godine.....

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/500772/Cena-nafte-najniza-za-17-meseci

Da li cijena goriva u Srbiji proporcionalno prati kretanje cijene nafte ?
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 15:28

Da, ali sa zakašnjenjem....

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 17:41

To sto ce fondovi da rade pred novu godinu mi se cini kao vlo kratkorocan uticaj. Ne mislim da je previse bitno. Mene vise zanima da li ce imati uticaja nesto eventualno smirivanje stanja u Ukraini. Danas cujem ne vestima da je planiran sastanak Putina i ukrajinskog premijera cini mi se. Navodno ce da prisustvuje i Merkelova i jos po neko. Mislim da to moze da doprinese (takvi sastanci na visokom nivou) smirivanju stanja. Logicna posledica bi bila pozitivan uticaj na NIIS (s obzirom da je pocetak krize u Ukrajini imao egativan uticaj).comp
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 8 Icon_minitime10/9/2014, 20:42

Racunarko ::
To sto ce fondovi da rade pred novu godinu mi se cini kao vlo kratkorocan uticaj. Ne mislim da je previse bitno. Mene vise zanima da li ce imati uticaja nesto eventualno smirivanje stanja u Ukraini. Danas cujem ne vestima da je planiran sastanak Putina i ukrajinskog premijera cini mi se. Navodno ce da prisustvuje i Merkelova i jos po neko. Mislim da to moze da doprinese (takvi sastanci na visokom nivou) smirivanju stanja. Logicna posledica bi bila pozitivan uticaj na NIIS (s obzirom da je pocetak krize u Ukrajini imao egativan uticaj).comp

Jedini pozitivan uticaj na NIS bi mogli da imaju jako dobri rezultati, malo verovatno ili resavanje pitanja duga petrohemije i srbijagasa, cca. 500 mil, takodje malo verovatno.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: