BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Šta kupovati na Svetskim berzama?

Ići dole 
+66
BiznissBL
AkiTaki
MORNAR
Cicija
Dalaj Lama
Jegulja
Dragivoje
Limited011
Ars Vivendi
Al Kapone
Sneki
marjanovicgane
FatCat
adamm
boban75
Popaj
Stane Dolanc
Aca kurbla
C R A Z Y
petronije
bonum.mm
Perapostar
Floxed
pepermint
starter
djuken
philips1
igor ns
maxxxii
Cucla
s.nikolić
Nikolaj3
Big Brle
Debil
Plejade
Aca123
Cermet
Delboj
Cope
Tenerife
bwresident
Friz
Bobo011
Dragan555
Red max
Boranija
Kobe Bryant
Momir
Urosk
Greta
Roman Abramovich
Aritmeticar
Vladimirmitr
Djavo
Dusan
Frenky
Boby
BojanNS
Dexiv
Drag65
Fmember
Smile
Fast
Dax
Maca
Petar Pan
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Sledeći
AutorPoruka
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimePet 31 Jul 2020 - 21:51

Ništa posebno Teletrader. To mi odgovara jer je pregledan a informacije o kretanju cene ima 10 godina unazad. Na mnogim akcijama i decenijama unazad. Sigurno neko od kolega ima i nešto bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5402
Localisation : Centar grada
Points : 6897
Datum upisa : 21.05.2007

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 1 Avg 2020 - 17:29

Rijad -- Saudijski državni naftni gigant više nije najvrednija kompanija na svetu, već je tu titulu morao prepustiti američkom Eplu.

Epl je postao kompanija sa najvećom tržišnom vrednošću u petak, nakon novog rasta deonica.

Deonice Epla porasle su u petak za 10,47 odsto, čime je tržišna vrednost firme narasla na 1,84 biliona dolara.

Saudi Aramko, koji je od prošlogodišnjeg izlaska na berzu bio najvrednija firma, sada ima vrednost od 1,76 biliona dolara.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 15 Avg 2020 - 19:59

Tema se zove šta kupovati na stranim berzama? Meni se čini u ovom trenutku najbolje ništa. Nekako mi deluje da će korona virus uskoro biti tema broj 2 a kriza tema broj 1.
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimePon 17 Avg 2020 - 10:56

Dragan555 ::
Tema se zove šta kupovati na stranim berzama? Meni se čini u ovom trenutku najbolje ništa. Nekako mi deluje da će korona virus uskoro biti tema broj 2 a kriza tema broj 1.
Sve ukazuje da ti je rezon vrlo realan.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimePon 17 Avg 2020 - 22:03

Ali zato kripto raste.
https://coinmarketcap.com/coins/
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 806
Localisation : Vojvodina
Points : 2698
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 19 Avg 2020 - 13:06

Njujork -- Više od 300 restorana poznatog lanca "Pica hat" (Pizza Hut) biće trajno zatvoreno nakon bankrota jedna od najvećih franšiza ovog brenda

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2020&mm=08&dd=18&nav_id=1720808

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2206
Points : 6094
Datum upisa : 25.07.2010

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeČet 27 Avg 2020 - 11:47

Jedna od kompanija kojoj je pandemija naštetila je Airbnb, koji se pre pojave virusa SARS-CoV-2 pripremao za izlazak na berzu, ali veliki pad prometa i brojni otkazi usporili su IPO. Ipak, uprkos izazovnoj situaciji i brojnim nepoznanicama koje stoje pred njima uoči jeseni, Airbnb ipak planira izlazak na berzu, iako još nije poznato kada će to biti i kolika će biti procenjena vrednost kompanije, prenosi portal Zimo.

Dok su se neki pitali zašto se Airbnbu tako žuri i zašto ne pričekaju sigurnija vremena za putovanje, neki analitičari smatraju da bi ta kompanija mogla biti džekpot za investitore.

Zahvaljujući COVID-19 Airbnb sada je najsigurniji način putovanja pa bi ovaj IPO mogao završiti kao krađa veka, smatra finansijski stručnjak i voditelj TV emisije Med mani Džim Kramer.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2020&mm=08&dd=26&nav_id=1724701

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 889
Points : 2050
Datum upisa : 10.01.2008

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 2 Sep 2020 - 22:35

Izgooglajte Koch Industries...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeČet 3 Sep 2020 - 7:08

Pogledajte Whiting Petroleum. Rast od 2189% u dva dana.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1028
Points : 2223
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimePet 4 Sep 2020 - 21:35

Svi indeksi su bili u korekciji u prethodna 2 dana i to dobroj. Mislim da su se investitori umorili od NASDAQ-a i S&P500. Pretpostavljam da su kapitalizovali dobitke i ja im tom prilikom čestitam.... Nadam se da će od ponedeljka obratiti pažnju na RDSA i LUFTHANSU.... Bio bi red a i elementarna logika nalaže. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 5 Sep 2020 - 7:14

I meni je neverovatno da RDSA tavori na ceni koja je samo 20% iznad najniže cene od početka korona krize. Kad bi cena ostala ovako niska do dobitka dividendi od KMBN ne bi se ljutio. Dnevni prometi na EU i USA berzama su preko 30 miliona akcija, tako da ne verujem da cena neće rasti do tad.
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 5 Sep 2020 - 18:46

Kakva to firma RDSA?
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 806
Localisation : Vojvodina
Points : 2698
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 5 Sep 2020 - 19:38

Debil ::
Kakva to firma RDSA?
Naftna.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 806
Localisation : Vojvodina
Points : 2698
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 5 Sep 2020 - 19:42

marjanovicgane ::
Svi indeksi su bili u korekciji u prethodna 2 dana i to dobroj. Mislim da su se investitori umorili od NASDAQ-a i S&P500. Pretpostavljam da su kapitalizovali dobitke i ja im tom prilikom čestitam.... Nadam se da će od ponedeljka obratiti pažnju na RDSA i LUFTHANSU.... Bio bi red a i elementarna logika nalaže. kafa
Berzanska logika kaže posle 3q 2020, ako bude dobar rezultat.  kafa

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 5 Sep 2020 - 20:44

boban75 ::
Debil ::
Kakva to firma RDSA?
Naftna.
Hvala, koji je rezon kupovati stranu naftnu firmu ako imamo domaću?
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 806
Localisation : Vojvodina
Points : 2698
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 5 Sep 2020 - 21:09

Debil ::
boban75 ::

Naftna.
Hvala, koji je rezon kupovati stranu naftnu firmu ako imamo domaću?
Veća likvidnost (trgovina više miliona akcija dnevno), veća mogućnost zarade ali i gubitka na razlici u ceni (kupovna/prodaja). Na pojedinim i veća dividenda nego ovde.
Sve ono što na belexu možeš samo da sanjaš.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSub 5 Sep 2020 - 22:46

Vi svi kupujete i prodajete?

Ima li neko da kupuje i drži?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeUto 8 Sep 2020 - 17:39

Da li je nekome poznato, ima li na svetskim berzama u ponudi akcija aerodroma ili koncesionara? Čisto da uporedim pad sa našim AERO.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2206
Points : 6094
Datum upisa : 25.07.2010

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeUto 8 Sep 2020 - 18:03

Akcije "Tesle" pale su jutros na Vol Stritu za 15 odsto, nakon ššto neočekivano nisu uvršštene u indeks S&P 500, a što je dovelo do rasprodaje tehnoloških deonica koje su ranije dominirale u oporavku američke berze od kraha izazvanog korona virusom.

Analitičari i investitori na Vol Stritu su se nadali da će se Tesla pridružiti kompanijama u indeksnoj korpi S&P 500, nakon što je proizvođač električnih automobila u julu objavio četvrti uzastopni profitabilni kvartal (za period april-jun), čime je otklonio veliku prepreku za potencijalno uključenje u ovaj referentni berzanski indeks, prenosi Rojters

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1028
Points : 2223
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeUto 8 Sep 2020 - 18:48

Koliko vidim..... Ozbiljna korekcija na berzama..... Bilo bi dobro da neko od jakih trejdera prokomentariše situaciju.... NPR: KOLEGA DJUKEN, CERMET...  možda Mat..... Sneki itd...

PS:

Razočaran sam banovanjem kolege Cermeta koji je očigledno znao mnogo i imao volje da komentariše..... Razmišljam da napustim ovaj forum.... manje više sve se svodi na objavljivanje FOREX vesti...... Nema nikakvih ličnih analiza, razmišljanja,  itd.....  Koliko vidim nekada nije bilo tako, na forumu je bolo mnogo jakih trejdera i kvalitetnih diskusija.... Sada su se ljudi pasivizirali..... Ne znam u čemu je problem?
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeUto 8 Sep 2020 - 19:28

Debil ::
Vi svi kupujete i prodajete?

Ima li neko da kupuje i drži?

Nije mi niko odgovorio, molim vas recite mi ovo.

Ako ste svi vi trejderi i ja idem odmah da ne gubim i vaše i moje vreme, koliko znam niko nije uzeo značanije pare na "trejdovanju", to su samo izuzeci, slučajnosti i kafanske priče.

Mene na berzi zanima investiranje a ne trejdovanje, zato i ne mogu da razumem ko danas kupuje naftne kompanije kada će već za par godina biti potpuno desetkovane, hvala.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 806
Localisation : Vojvodina
Points : 2698
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeUto 8 Sep 2020 - 21:46

Dragan555 ::
Da li je nekome poznato, ima li na svetskim berzama u ponudi akcija aerodroma ili koncesionara? Čisto da uporedim pad sa našim AERO.
Imaš na Francuskoj koncesionara Aerodroma Beograd.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 806
Localisation : Vojvodina
Points : 2698
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeUto 8 Sep 2020 - 22:03

Debil ::


Mene na berzi zanima investiranje a ne trejdovanje, zato i ne mogu da razumem ko danas kupuje naftne kompanije kada će već za par godina biti potpuno desetkovane, hvala.
A u šta  si ti uložio  novac ili nameravam?
Da bi razmenili misljenja potrebno je da i ti učestvuješ  u tome, a ne samo kritike. Pozdrav. sesir

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 889
Points : 2050
Datum upisa : 10.01.2008

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 9 Sep 2020 - 1:06

marjanovicgane ::
Koliko vidim..... Ozbiljna korekcija na berzama..... Bilo bi dobro da neko od jakih trejdera prokomentariše situaciju.... NPR: KOLEGA DJUKEN, CERMET...  možda Mat..... Sneki itd...


O čemu da se kometraiše/diskutuje?
Berza ide gore-dole, često iz nedokučivih razloga.

Nikome nije jasno zašto Tesla gubi %.

U nemačkoj je juče, Udruženje autoindustrije imalo sastanak s vladom, nemačka industrija u principu se oporavlja ALI NE AUTOINDUSTRIJA.
Oni su potpunom bunaru! A za tu industriju (koja je jedna od najjačih u Nemačkoj - tu je zaposleno oko 830.000 ljudi !!!)i nisu na veme shvatili promenu koja se desila....

Tesla gradi fabriku u okolini Berlina (već se vide zidovi) u kojoj će se proizvoditi 500.000 elektroautomobila u tri smene i biće zaposleno oko 16.000 radnika!

A ekipa iz VW, BMW i Dajmlera ne može da proda VEĆ sad svoje (super) benzince i dizelaše - jednostavno: polovnjaci su u Nemačkoj, skoro pa djabe, i svi čekaju elektro automobile... ovih godina će biti katastrofa za nemačke proizvođače.

Zato traže od ržave da im pomogne, ali nije jasno kako i na koji način.
Katastrofa.... titanik

Oko MILION NOVIH AUTOMOBILA stoji na lageru u Nemačkoj i samo retki kupci se usuđuju da ih kupe....
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 9 Sep 2020 - 10:13

Debil ::

Mene na berzi zanima investiranje a ne trejdovanje, zato i ne mogu da razumem ko danas kupuje naftne kompanije kada će već za par godina biti potpuno desetkovane, hvala.

I ja sam do pre neku godinu delio tvoje mišljenje (a eto prođe par godina i elektro automobili nisu baš mnogo zastupljeni, a autobusa, kamiona, brodova i  aviona ni u tragovima) Onda me je kolega Pepermint nekim argumentima ubedio da to i neće ići baš tako brzo. Novi elektro automobil je lepa stvar ko ima novca. A kome prodati polovni kad autonomija baterije padne na 50km ili manje? Kad baterija košta kao da ti je neko uvalio dizela sa prolupalim motorom i lošim plivajućim zamajcom. I da li Litijuma ili koji već materijal je glavni u baterijama ima za 500 miliona vozila? Da li može da se reciklira?
Na primer juče je RDSA u svetu prodato preko 40 miliona akcija. Mnogo više od proseka. Dan pre toga preko 30M.
Kupuju i fondovi. Nije valjda da su oni neinformisani? A i sam Royal Dutch Shell je kupio ko zna koliko miliona svojih  akcija.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 9 Sep 2020 - 10:43

Kolega Cicija možda se vozila ne prodaju jer se očekuje kriza velikih razmera? 
A za fabriku u Nemačkoj nemamo iste podatke. 
Posao za 12.000 ljudi.
Kada bude u punom pogonu, očekuje se da s proizvodnih traka godišnje siđe 150.000 vozila, a planirano je zapošljavanje 12.000 radnika.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1028
Points : 2223
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 9 Sep 2020 - 10:47

Cicija ::



O čemu da se kometraiše/diskutuje?
Berza ide gore-dole, često iz nedokučivih razloga.
Kako nema, imate pad akcija gotovo svuda u svetu iz nejasnih razloga.... Možda neko ima ideju zašto je to tako.

Sviđali su mi se komentari kolege Djukena i Cermeta....... Nisam jak u trejdingu a i trgujem bitno drugačije od ostalih...... Mislim da bi iskusniji ljudi trebali zbog nas manje iskusnih da komentarišu češće događaje na svetskim berzama.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 889
Points : 2050
Datum upisa : 10.01.2008

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 9 Sep 2020 - 11:31

citat ::
Gigafactory Berlin description
Gigafactory Berlin will manufacture batteries, battery packs, powertrains and seats with work including casting, stamping, painting, drivetrain assembly and final assembly of Model 3, Model Y and future models with an annual capacity eventually reaching 500,000 cars.[10][50] Initial production will be of the Tesla Model Y.[51][3] The expected cost for the factory is around €4 billion.[
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 9 Sep 2020 - 13:26

To su njihovi planovi. Fabrika će biti završena 2021 ako sve bude išlo po planu. A tad ćemo videti kolika će potražnja biti, i kolike će biti razmere krize.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 806
Localisation : Vojvodina
Points : 2698
Datum upisa : 03.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeSre 9 Sep 2020 - 14:25

marjanovicgane ::
Kako nema, imate pad akcija gotovo svuda u svetu iz nejasnih razloga.... Možda neko ima ideju zašto je to tako.

Sviđali su mi se komentari kolege Djukena i Cermeta....... Nisam jak u trejdingu a i trgujem bitno drugačije od ostalih...... Mislim da bi iskusniji ljudi trebali zbog nas manje iskusnih da komentarišu češće događaje na svetskim berzama.
Многи стратези цитирали су извештаје  THE WALL STREET JOURNAL-а - међу осталим медијима - који су открили улогу коју је SOFTBANK играо у куповини опција великих америчких технолошких фирми, што је резултирало убрзаним растом цена њихових акција.

Кратки опис ове приче је да агресивне куповине СофтБанк-а  акције технолошких компанија - акције у којима је фирма заузимала позиције у августу, натеравши купце да плаћају више. Када се у Септембру 2020. повукла, створила је ово што видимо.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeČet 10 Sep 2020 - 1:57

boban75 ::
Debil ::


Mene na berzi zanima investiranje a ne trejdovanje, zato i ne mogu da razumem ko danas kupuje naftne kompanije kada će već za par godina biti potpuno desetkovane, hvala.
A u šta  si ti uložio  novac ili nameravam?
Da bi razmenili misljenja potrebno je da i ti učestvuješ  u tome, a ne samo kritike. Pozdrav.

Konačno se iščupah sa Belexa na kome sam za nekoliko godina u minusu oko 5%.

Hteo sam da uđem na strane berze kada je bio pad ali sam i to promašio, nisam se snašao. U tumaranju netom naiđoh na ovoj forum koji je čini mi se u Srbiji jedina zajednica ljudi koji ulažu na berzi.

Međutim, vi ovde pominjete trejdovanje što znači kupi-prodaj princip. To mene uopšte ne zanima, na tome sam se opekao par puta i duboko sam uveren da su lovačke priče koje se mogu čuti o "zaradama" na taj način skoro potpuno izmišljene.

Što se tiče akcija i ja znam dosta njih ali je teško sada odlučiti se pa molim pomoć oko odabrira, ovih dana je bila i korekcija.

Video sam ovde par ljudi koji su iznosili neke ozbiljne podatke ali njih sada nema, ako vi ostali nešto znate molim vas da kažete gde bi sada moglo da se uloži.

I da izrazim još jedno čuđenje koje sam video ovde na forumu, a to je da se ovde masovno citiraju članci iz domaćih novina/sajtova?!?

Smatram da je to potpuno van pameti i siguran put u propast, jer te "vesti" su najpre totalno besmislene i out-of-date, a i najčešće potpuno pogrešno prevedene i protumačene.

Ne pada mi na pamet da to niti čitam niti se time bavim pa vas molim da i to kažete, ako se bavite prenošenjem srpskih tekstova o berzi idem odmah da ne gubim ni svoje ni vaše vreme, hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeČet 10 Sep 2020 - 2:04

Cicija ::
marjanovicgane ::
Koliko vidim..... Ozbiljna korekcija na berzama..... Bilo bi dobro da neko od jakih trejdera prokomentariše situaciju.... NPR: KOLEGA DJUKEN, CERMET...  možda Mat..... Sneki itd...


Nikome nije jasno zašto Tesla gubi %.

Nije ti palo na pamet da je razlog pada TSLA taj što je skočila 10 puta za godinu dana?! Pa gde to ima??

Meni nije jesno zašto je toliko skočila pa ako neko može to da objasni mislim da bi svima značilo, hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeČet 10 Sep 2020 - 16:58

Znam da je najmanje dvoje kolega predvidelo pad dolara kao neminovan. Ne mogu da tražim gde i na kojoj temi i pri kom kursu. Samo da im čestitam. Ja sam 40% u dolaru konvertovao na 1.14 a 60% u euru. Pa ako $ padne do 1.35 možda bi bilo dobro potpuno se prebaciti na NYSE. Moglo bi jednom da se zaradi i na kursnoj razlici?

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2020&mm=09&dd=10&nav_id=1731030
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeČet 10 Sep 2020 - 19:07

Huh, ako se ovde Sputnjik citira i smatra relevantnim, onda idem odmah...

Svako je znao da će dolar pasti jer su upumpali preko 3 hiljade milijardi...Poenta je da li će sa ovog nivoa padati?

Kako misliš prebaciti se na NYSE? Odakle? I što baš na NYSE?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 9 Icon_minitimeČet 10 Sep 2020 - 19:20

Od 8 poruka u 3 pišeš da ideš odma ako ovo ili ako ono. Tekst jeste Sputnik ali onaj koji je to izjavio nije Rus. Pritom pitaš citiraću te Kakva to firma RDSA?
Nazad na vrh Ići dole
 
Šta kupovati na Svetskim berzama?
Nazad na vrh 
Strana 9 od 22Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?
» Kretanja na berzama u Srbiji i svetu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: