BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AMS Osiguranje a.d. - AMSO

Ići dole 
+34
DejanJ
Ilija123
mirjana mirjana
Aca123
Big Brle
marjanovicgane
pepermint
markan
Limited011
Mojzes
MightyZ
Cicija
Ars Vivendi
Lucca Brazzi
Kengur
Dejan71
MMcorp
Matans
Pera Božić
Nenadnenad67
Big Mile
Zile
Berza011
Boby
Sutra
MORNAR
Bond
Igor-NS
MarkoJTD
GogaAna
Friz
Sneki
KRUSKA
AMSOakcionar
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 165
Godina : 36
Points : 325
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime6/21/2024, 19:47

marjanovicgane ::
DejanJ ::

 Ko je citao izvestaj sa skupstine video je da je premija u q1 porasla 22% u odnosu na q1 prosle godine. 

Brate Dejane gde si čitao Izveštaj sa skupštine akcionara. Molim te postavi link.

PS:

Ću se utepam, mnogo sam tupav, ništa ne umem da pronađem, da se snađem lale
https://www.dunav.com/o-nama/izvestaji/skupstina-akcionara/

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 165
Godina : 36
Points : 325
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime6/21/2024, 19:55

Peta strana zapisnika
Зоран Суботић, члан Извршног одбора, рекао је да је први квартал 2024. године одличан, бележи се раст премије од преко 22%. Резултат ће свакако бити бољи од оствареног и у складу са планираним, али потребно је сачекати крај године.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime6/25/2024, 19:33

DejanJ ::
Smanjio sam poziciju u AMSOPB za 35% a mozda je i celu likvidiram.

Ne vidim vise dugorocni upside ove akcije, referentna ide na dole do kraja godine ce biti izmedju 5% i 5.5% a do kraja naredne verovatno oko 3.5%. Na tim procentima dividendni prinos po trenutnoj ceni ce biti izmedju 4% i 7% sa tendencijom smanjivanja.

Planiram da novac odavde preselim u DNOS. Ko je citao izvestaj sa skupstine video je da je premija u q1 porasla 22% u odnosu na q1 prosle godine. Supercelijskih oluja za sada nema, prosle godine nerealizovana dobit na HoV je bila 700 miliona dinara a sa padom kamatnih stopa ova nerealizovana dobit ce biti jos veca i pitanje je da li ce je Dunav realizovati tj. prodati obveznice po vecoj ceni i realizovati ovu dobit. Svakako kod dunava postoji upside da isplate celu dobit nezivotnih osiguranja kroz dividendu te prinos na trenutnu cenu moze lagano da bude dvocifren i predje 7% koliki ce biti maksimum na AMSOPB na kraju ove godine.

Ja bih u planovima uzela u obzir i sledeće:

1. Tržišna vrednost AMSOPB je oko 2/3 njene nominalne vrednosti, a dividenda se dobija primenom referentne na nominalnu vrednost.

2.Procenjena referentna je data pod dobronamernom  pretpostavkom da neće biti povećanja inflacije kod naših partnera, a tu pretpostavku kompromituje sve veće rasplamsavanje ratova u okolini.

3. Još nije prošla ni polovina godine pa je još rano za procenu troškova osiguranja nepokretnih stvari. To mnogo zavisi od prirode na koju mi ne možemo da utičemo, ali ona na nas može.

sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

Dejansss and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 165
Godina : 36
Points : 325
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime6/26/2024, 11:15

mirjana mirjana ::
DejanJ ::
Smanjio sam poziciju u AMSOPB za 35% a mozda je i celu likvidiram.

Ne vidim vise dugorocni upside ove akcije, referentna ide na dole do kraja godine ce biti izmedju 5% i 5.5% a do kraja naredne verovatno oko 3.5%. Na tim procentima dividendni prinos po trenutnoj ceni ce biti izmedju 4% i 7% sa tendencijom smanjivanja.

Planiram da novac odavde preselim u DNOS. Ko je citao izvestaj sa skupstine video je da je premija u q1 porasla 22% u odnosu na q1 prosle godine. Supercelijskih oluja za sada nema, prosle godine nerealizovana dobit na HoV je bila 700 miliona dinara a sa padom kamatnih stopa ova nerealizovana dobit ce biti jos veca i pitanje je da li ce je Dunav realizovati tj. prodati obveznice po vecoj ceni i realizovati ovu dobit. Svakako kod dunava postoji upside da isplate celu dobit nezivotnih osiguranja kroz dividendu te prinos na trenutnu cenu moze lagano da bude dvocifren i predje 7% koliki ce biti maksimum na AMSOPB na kraju ove godine.

Ja bih u planovima uzela u obzir i sledeće:

1. Tržišna vrednost AMSOPB je oko 2/3 njene nominalne vrednosti, a dividenda se dobija primenom referentne na nominalnu vrednost.

2.Procenjena referentna je data pod dobronamernom  pretpostavkom da neće biti povećanja inflacije kod naših partnera, a tu pretpostavku kompromituje sve veće rasplamsavanje ratova u okolini.

3. Još nije prošla ni polovina godine pa je još rano za procenu troškova osiguranja nepokretnih stvari. To mnogo zavisi od prirode na koju mi ne možemo da utičemo, ali ona na nas može.

sesir
Nominalna vrednost je ukljucena u procene. Sa 3.5% referentnom neto dividenda je 46 dinara (u nivou sta dunav isplacuje za proslu godinu), sa 5.5% je neto dividenda 72 dinara. Sa svakim pomeranjem referentne od 0.25% neto dividenda se pomera za 3.29 dinara. Sa svakim pomeranjem referentne na dole ovde ostajemo uskraceni za deo kolaca a DNOS, koji ima ogromnu poziciju u obveznicama, ce na osnovu smanjenja referentne ostvarivati nerealizovanu dobit na obveznicama te postoji upside da DNOS realizuje te dobitke i da ostvari profit od 5+ milijardi dinara. 

Da bi DNOS isplatio dividendu od 72 dinara neto dobit nezivotnih osiguranja treba da bude oko 2.5 milijarde ukoliko isplate 50% dobiti, a ovu dobit je DNOS ostvarivao u prethodnim godinama a mogao je i u prosloj da nije bilo supercelijske oluje. Na sve ovo DNOS je isplacivao i 100% dobiti kroz dividendu u godinama iza nas te i ovaj scenario treba uzeti u obzir. 


Sto se inflacije tice, junska ce biti oko 4%, julska malo iznad junske (jer smo prosle godine u julu imali mesecnu deflaciju od 0.1%) a nakon toga do kraja godine ce inflacija biti izmedju 3.5% i 4%, sasvim dovoljno da bi se jos koji put za 0.25% smanjila referentna. Ovo naravno ne ukljucuje pritiske spolja, ali da bi se odrazilo na inflaciju morao bi neki novi rat u nase okruzenju da izbije kako bi to sad ponovo poremetilo lance snabdevanja ili trziste robom pa da se prelije i kod nas kroz uvevanu inflaciju. Ukrajina i palestina nemaju vise uticaj na rast cena.

Upravo zato sto nisu izasli podaci sada je vreme za kupovinu, dok ostali cekaju da vide svojim ocima drugi analiziraju kako kratkorocne tako i dugorocne rezultate i kupuju kako bi maksimizirali svoj profit. Naznake kao sto je rast premije od 22% u prvom kvartalu, a da pritom iz mesecnih izvestaja NBS premija AO  nije rasla u tom procentu, kada se na to doda pritisak na smanjenje referentne, mogucnost da ove godine ne bude oluja kao prosle godine meni to govori da je veci potencijal zarade na DNOS kako u dividendi tako i kroz rast cene akcije.

Za kraj ne treba zaboraviti i da je AMSOPB skroz nelikvidna hartija u kojoj bude trgovine nekoliko dana godisnje a da DNOS u par dana godisnje bude bez trgovanja.

marjanovicgane and Perapostar like this post

Nazad na vrh Ići dole
Perapostar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 106
Godina : 36
Points : 277
Datum upisa : 28.05.2021

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime6/26/2024, 12:21

Gane i Dejan su dve najjace glave na forumu u vezi osiguranja.. 🤠

mirjana mirjana likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime6/26/2024, 13:17

DejanJ ::
mirjana mirjana ::


Ja bih u planovima uzela u obzir i sledeće:

1. Tržišna vrednost AMSOPB je oko 2/3 njene nominalne vrednosti, a dividenda se dobija primenom referentne na nominalnu vrednost.

2.Procenjena referentna je data pod dobronamernom  pretpostavkom da neće biti povećanja inflacije kod naših partnera, a tu pretpostavku kompromituje sve veće rasplamsavanje ratova u okolini.

3. Još nije prošla ni polovina godine pa je još rano za procenu troškova osiguranja nepokretnih stvari. To mnogo zavisi od prirode na koju mi ne možemo da utičemo, ali ona na nas može.

sesir
Nominalna vrednost je ukljucena u procene. Sa 3.5% referentnom neto dividenda je 46 dinara (u nivou sta dunav isplacuje za proslu godinu), sa 5.5% je neto dividenda 72 dinara. Sa svakim pomeranjem referentne od 0.25% neto dividenda se pomera za 3.29 dinara. Sa svakim pomeranjem referentne na dole ovde ostajemo uskraceni za deo kolaca a DNOS, koji ima ogromnu poziciju u obveznicama, ce na osnovu smanjenja referentne ostvarivati nerealizovanu dobit na obveznicama te postoji upside da DNOS realizuje te dobitke i da ostvari profit od 5+ milijardi dinara. 

Da bi DNOS isplatio dividendu od 72 dinara neto dobit nezivotnih osiguranja treba da bude oko 2.5 milijarde ukoliko isplate 50% dobiti, a ovu dobit je DNOS ostvarivao u prethodnim godinama a mogao je i u prosloj da nije bilo supercelijske oluje. Na sve ovo DNOS je isplacivao i 100% dobiti kroz dividendu u godinama iza nas te i ovaj scenario treba uzeti u obzir. 


Sto se inflacije tice, junska ce biti oko 4%, julska malo iznad junske (jer smo prosle godine u julu imali mesecnu deflaciju od 0.1%) a nakon toga do kraja godine ce inflacija biti izmedju 3.5% i 4%, sasvim dovoljno da bi se jos koji put za 0.25% smanjila referentna. Ovo naravno ne ukljucuje pritiske spolja, ali da bi se odrazilo na inflaciju morao bi neki novi rat u nase okruzenju da izbije kako bi to sad ponovo poremetilo lance snabdevanja ili trziste robom pa da se prelije i kod nas kroz uvevanu inflaciju. Ukrajina i palestina nemaju vise uticaj na rast cena.

Upravo zato sto nisu izasli podaci sada je vreme za kupovinu, dok ostali cekaju da vide svojim ocima drugi analiziraju kako kratkorocne tako i dugorocne rezultate i kupuju kako bi maksimizirali svoj profit. Naznake kao sto je rast premije od 22% u prvom kvartalu, a da pritom iz mesecnih izvestaja NBS premija AO  nije rasla u tom procentu, kada se na to doda pritisak na smanjenje referentne, mogucnost da ove godine ne bude oluja kao prosle godine meni to govori da je veci potencijal zarade na DNOS kako u dividendi tako i kroz rast cene akcije.

Za kraj ne treba zaboraviti i da je AMSOPB skroz nelikvidna hartija u kojoj bude trgovine nekoliko dana godisnje a da DNOS u par dana godisnje bude bez trgovanja.

Nadam se da će se Vaše optimističke prognoze ostvariti.
Svi to volimo.
aplauz

Ipak, imajući u vidu sve rečeno i do sada vidjeno, moja zabrinutost za dalji razvoj dogadjaja ostaje.
kafa

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Perapostar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 106
Godina : 36
Points : 277
Datum upisa : 28.05.2021

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime6/26/2024, 15:33

Ma ide DNOS na 1300 u Februaru oseca se u vazduhu 🙂🍻

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 254
Points : 1063
Datum upisa : 13.05.2010

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/3/2024, 11:39

Zna li neko kada će isplatiti dividendu ?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2808
Points : 7997
Datum upisa : 21.01.2009

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/3/2024, 14:18

Predsednik Nadzornog odbora  Tatjana Vukić Tatjana Vukić rođena je 1983. godine. Visoko obrazovanje i diplomu master studija stekla je na Fakultetu ogranizacionih nauka Univerziteta u Beogradu.  

Profesionalno iskustvo počela je da gradi 2006. godine u „Findomestic banci“ a. d. Beograd, gde je radila na poziciji menadžera za ključne korporativne klijente, te direktora za cash management i razvoj poslovanja banke.

Od 2011. godine, kada je grupacija BNP „Paribas“ preuzela „Findomestic banku“ a. d, Tatjana Vukić je, u skladu sa standardima te grupacije koja se smatra jednom od najsigurnijih i najvećih bankarskih grupacija u svetu, postavila kompletnu cash management strukturu, proizvode grupe prilagodila potrebama klijenata, kao i lokalnoj regulativi.

Kao predsednik „Findomestic banke“ a. d. Beograd aktivno je učestvovala u projektu akvizicije ove banke od strane „Direktne banke“ a. d. Kragujevac.

Godinu dana nakon uspešne integracije ove dve banke bila je u timu za integraciju „Direktne banke“ a.d. Kragujevac sa „Pireus bankom“ a.d. Beograd.

Od avgusta 2014. do marta 2016. godine bila je član Upravnog odbora Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“, kao predstavnik Vlade Republike Srbije.Od marta 2016. godine predsednik je Nadzornog odbora Kompanije „Dunav osiguranje“ a. d. o.Beograd.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/3/2024, 14:40

Aca123 ::
Zna li neko kada će isplatiti dividendu ?

Дивиденда у износу од 100,62 динара по акцији, само за преференцијалне акције, треба да буде исплаћена најкасније до 26.10.2024. године.

Подаци могу да се виде на крају Годишњег извештаја за 2023. годину:

https://www.belex.rs/data/2024/05/00137144.pdf

као и у Информатору:

https://www.belex.rs/trgovanje/informator/AMSOPB

sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

Aca123, marjanovicgane and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 165
Godina : 36
Points : 325
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/11/2024, 14:51

NBS smanjila referentnu za 0.25% na 6%.

Do kraja godine ce definitivno referentna biti oko 5.5% (jos dva smanjenja od 0.25% u narednih 5 sednica do kraja godine su sasvim moguca, imajuci uvidu da je ECB najavio jos barem jedno smanjenje kamatne stope do kraja godine).

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 165
Godina : 36
Points : 325
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/13/2024, 13:43

Sa druge strane inflacija pala na 3.8% sa 4.5% (kao i što sam napisao pre par nedelja da će junska godišnja inflacija biti oko 4%). Za naredni mesec ide inflacija blago na gore a nakon toga nastavlja silazni trend ka 3.5% (konzervativna procena) ili ka 3%(optimistična procena) do kraja godine. Sa ovim trendom smanjenja inflacije definitivno će referenta biti 5.5% ili niža do kraja godine što znači da će neto dividenda u najboljem slučaju za AMSOPB biti oko 70 dinara za ovu godinu a u narednoj će nastaviti da pada i verovatno otići ispod 50 dinara.

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 165
Godina : 36
Points : 325
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/23/2024, 11:47

Zanimljiva odluka drustva da uveca osnovni kapital i time uveca nominalnu vrednost akcija.

Pitanje je koji deo nerasporedjenog dobitka ce prebaciti u osnovni kapital.

Trenutno imaju oko 2.6 milijardi dinara nerasporedjenog dobitka a akcijski kapital im je 641 milion. Maksimalno ako prebace ceo deo nerasporedjene je da nominalna cena akcije ode gore na ~7800rsd. Time bi neto dividenda ako referentna bude 5.5% bila ~365 dinara.

marjanovicgane, mirjana mirjana and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 336
Godina : 39
Points : 1199
Datum upisa : 03.12.2011

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/23/2024, 20:01


Imam 1 pitanje, da li neko zna da li je negde definisana dividenda na prioritetnim akcijama (nekim dokumentom) ili je samo običaj da se isplaćuje referentna ks na nominalnu vrednost

Aca kurbla likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/24/2024, 12:06

Delboj ::

Imam 1 pitanje, da li neko zna da li je negde definisana dividenda na prioritetnim akcijama (nekim dokumentom) ili je samo običaj da se isplaćuje referentna ks na nominalnu vrednost

На основу Одлуке о дистрибуцији јавном понудом преференцијалних акција ХV емисије ради повећања основног капитала од 22.11.2006. године.
sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1003
Points : 2150
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/27/2024, 19:41

Zna li se o čemu se radi scratch Mi svi mislimo da će neraspoređenu dobit roknuti u Osnovni kapital ali šta ako štampaju nove akcije  scratch  Meni ne deluju da su baš u libelu, ništa me ne bi začudilo. 

Ako ima neko info o čemu se radi,  lepo bi bilo da objavi.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 802
Localisation : Vojvodina
Points : 2690
Datum upisa : 03.01.2014

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/27/2024, 21:49

marjanovicgane ::
Zna li se o čemu se radi scratch Mi svi mislimo da će neraspoređenu dobit roknuti u Osnovni kapital ali šta ako štampaju nove akcije  scratch  Meni ne deluju da su baš u libelu, ništa me ne bi začudilo. 

Ako ima neko info o čemu se radi,  lepo bi bilo da objavi.
Zahtevaš da ti se materijal za sednicu pošalje elektronskim putem.

Adresa za kontakt:

sanja.popovic@ams.co.rs


Kad dobiješ mejl pročitaš i onda napišeš informaciju ovde i time  obavestiš sve druge forumaše.
kafa

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1003
Points : 2150
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/28/2024, 06:35

boban75 ::
Zahtevaš da ti se materijal za sednicu pošalje elektronskim putem.

Adresa za kontakt:

sanja.popovic@ams.co.rs


Kad dobiješ mejl pročitaš i onda napišeš informaciju ovde i time  obavestiš sve druge forumaše.
kafa

Jasno je meni to brate, nisam baš toliko glup da bar to nisam naučio za sve ove godine bavljenja berzom (inače sporo kapiram, nisam nešto naročito bistar) ali imam preferencijalne akcije, nemam obične. Neće mi dati materijale. Evo, ponovo bih zamolio da ko ima materijale da objavi samo info u vezi povećanja vrednosti sopstvenog kapitala.

Mene je strahh da ne emituju nove akcije, urade recimo novu emisiju preferencijalnih čime bi se moje  potpuno obezvredile scratch
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/28/2024, 23:38

marjanovicgane ::
boban75 ::
Zahtevaš da ti se materijal za sednicu pošalje elektronskim putem.

Adresa za kontakt:

sanja.popovic@ams.co.rs


Kad dobiješ mejl pročitaš i onda napišeš informaciju ovde i time  obavestiš sve druge forumaše.
kafa

Jasno je meni to brate, nisam baš toliko glup da bar to nisam naučio za sve ove godine bavljenja berzom (inače sporo kapiram, nisam nešto naročito bistar) ali imam preferencijalne akcije, nemam obične. Neće mi dati materijale. Evo, ponovo bih zamolio da ko ima materijale da objavi samo info u vezi povećanja vrednosti sopstvenog kapitala.

Mene je strahh da ne emituju nove akcije, urade recimo novu emisiju preferencijalnih čime bi se moje  potpuno obezvredile scratch

To što imaš samo preferencijalne nije dovoljno za pravo glasa, ali jeste dovoljno za prisustvovanje skupštini, pa time i za dobijanje materijala za skupštinu.
sesir
Skupštini mogu da prisustvuju svi akcionari, tako piše u Izveštaju o sazivanju skupštine.
kafa

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1003
Points : 2150
Datum upisa : 10.09.2018

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/29/2024, 06:26

Tenkju veri mač. Miro. Nisam znao za ovo. Problem je što živim na selu daleko od B.G.
Pošto vidim da ste verzirani po pitanjima ovih akcija zamolio bih vas da mi objasnite motive onih koji su kupili obične akcije... šta oni očekuju. Zašto se to kupuje i drži?

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/29/2024, 11:41

marjanovicgane ::
Tenkju veri mač. Miro. Nisam znao za ovo. Problem je što živim na selu daleko od B.G.
Pošto vidim da ste verzirani po pitanjima ovih akcija zamolio bih vas da mi objasnite motive onih koji su kupili obične akcije... šta oni očekuju. Zašto se to kupuje i drži?


Nemam objašnjenje zašto je neko kupovao obične akcije, koje ne donose dividendu, po ovoj ceni, kad je po mnogo nižoj ceni mogao da kupi preferencijalne akcije sa vrlo pristojnom i sigurnom dividendom. Može biti da je neko u prošlosti nerealno očekivao konsolidaciju, što je ovde malo verovatno imajući u vidu akcionarsku strukturu.
scratch

Akcionarska struktura, koju čine AMS savezi i organizacije, je po svojoj prirodi inertna i nezainteresovana za akcionarstvo, pa verovatno zato jednom greškom podignuta cena običnih akcija opstaje do danas. Ni posle uvećanja kapitala neće biti opravdanja za današnju cenu običnih akcija.
kafa

Da sam vlasnica običnih akcija, prodala bi ih upola cene, možda i niže od toga, pa onda za taj novac kupila preferencijalne akcije i uživala u velikoj i sigurnoj dividendi.
sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

marjanovicgane and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/30/2024, 16:16

Mogu li ovde promene za AMSOPB

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13898
Localisation : Novi Sad
Points : 52152
Datum upisa : 03.06.2009

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/30/2024, 19:21

Promene: 24.10.2021 - 30.07.2024. (T- 2) ili 20.10.2021 - 25.07.2024.

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 14-Promene-24-10-2021-30-07-2024
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13898
Localisation : Novi Sad
Points : 52152
Datum upisa : 03.06.2009

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime7/30/2024, 19:26

AMSOPB:


Promene: 17.04.2015 - 30.07.2024. (T-2) ili 14.04.2015 - 25.07.2024.

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 04-Promene-17-04-2015-30-07-2024
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime8/2/2024, 19:23

Mogu li opet promene za AMSOPB

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13898
Localisation : Novi Sad
Points : 52152
Datum upisa : 03.06.2009

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime8/2/2024, 20:33

Promene: 30.07 - 02.08.2024. (T-2) ili 25.07 - 30.07.2024.

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 15-Promene-30-07-02-08-2024
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13898
Localisation : Novi Sad
Points : 52152
Datum upisa : 03.06.2009

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime8/2/2024, 20:34

AMSOPB:


Promene: 30.07 - 02.08.2024. (T-2) ili 25.07 - 30.07.2024.

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 05-Promene-30-07-02-08-2024
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime8/5/2024, 00:29

mirjana mirjana ::
marjanovicgane ::
Tenkju veri mač. Miro. Nisam znao za ovo. Problem je što živim na selu daleko od B.G.
Pošto vidim da ste verzirani po pitanjima ovih akcija zamolio bih vas da mi objasnite motive onih koji su kupili obične akcije... šta oni očekuju. Zašto se to kupuje i drži?


Nemam objašnjenje zašto je neko kupovao obične akcije, koje ne donose dividendu, po ovoj ceni, kad je po mnogo nižoj ceni mogao da kupi preferencijalne akcije sa vrlo pristojnom i sigurnom dividendom. Može biti da je neko u prošlosti nerealno očekivao konsolidaciju, što je ovde malo verovatno imajući u vidu akcionarsku strukturu.
scratch

Akcionarska struktura, koju čine AMS savezi i organizacije, je po svojoj prirodi inertna i nezainteresovana za akcionarstvo, pa verovatno zato jednom greškom podignuta cena običnih akcija opstaje do danas. Ni posle uvećanja kapitala neće biti opravdanja za današnju cenu običnih akcija.
kafa

Da sam vlasnica običnih akcija, prodala bi ih upola cene, možda i niže od toga, pa onda za taj novac kupila preferencijalne akcije i uživala u velikoj i sigurnoj dividendi.
sesir


Brzopleto sam odgovorila Ganetu. Kad razmislim, nisam kompetentna da odgovorim na Ganetovo pitanje, jer ja nikada nisam kupovala obične akcije AMS osiguranja.
slik


Bilo bi dobro i za sve korisno da na Ganetovo pitanje pokuša da odgovori neko ko je kupovao obične akckcije AMSO počev od kraja 2021. godine i još ih drži, a naročito neko ko ih je kupio u poslednjih desetak dana.
scratch


Ovo bi naročito koristilo imaocima tih akcija, jer ako bi razlozi za kupovinu i držanje tih akcija bili ubedljivi, mi ostali bi takodje poželeli da ih kupimo, pa bi cena tih akcija još više skočila.
sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 165
Godina : 36
Points : 325
Datum upisa : 18.09.2022

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime8/21/2024, 11:53

Nova nominalna cena akcija kako obicnih tako i preferencijalnih je 3.478 rsd.

Sa referentnom od 5.5% neto dividenda bi iznosila 162.6 rsd ~10% na trenutnu cenu.
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 358
Datum upisa : 22.11.2019

AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: AMS Osiguranje a.d. - AMSO   AMS Osiguranje a.d. - AMSO - Page 5 Icon_minitime8/29/2024, 11:25

DejanJ ::
Nova nominalna cena akcija kako obicnih tako i preferencijalnih je 3.478 rsd.

Sa referentnom od 5.5% neto dividenda bi iznosila 162.6 rsd ~10% na trenutnu cenu.

Dividenda postoji samo za preferencijalne akcije!
sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
 
AMS Osiguranje a.d. - AMSO
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» osiguranje - vesti
» Globos osiguranje a.d. Beograd - GLOS
» Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
» Takovo osiguranje AD Kragujevac - TKOSM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Osiguravajuća društva fun club-
Skoči na: