BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin

Ići dole 
+80
contrast
poli
sale2011
Bond
Nelica
visibaba
nikokaoJA
Novosadjanin007
Dmitar
vajabaja
Dadax71
Dejansss
Zeljko
Trojan
Admin
Dnenad85
Sofronije
Rogy
Bane.bg
nomak
Popaj
Joksim
Šerif
Florida
Dona
Sreta
Jovan04
Zex983
truba
MilaNost
milasin
Sahbaz
Igi-bg
baltijon
begej
B80G
Dalaj Lama
AAA
Bans
sljaker
rhcp
TITO
Ronin
HUACHUMA
Milojka
Boranija
Magdalena
Kupi akcije
BBrroo
Limited011
Bombica
MASTER
Hese
dragans
Ars Vivendi
Aleks
FatCat
Greta
Teletrader
Lilihip
Kmez
Momir
profesionallac
Čovek od reči
Smile
Goce
Petarnov
kaktusic
Mitar
Friz
Gargamel011
Kobe Bryant
Maca
akcionar
Dusan
pepsiman
Skynet
Sneki
Milos86
BojanNS
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Jugoremedija   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime7/23/2009, 16:37

Kobe Bryant ::
Šta to želite da postignete??

Za akcionara ne znam a za sebe znam.Da u pravu si preknjizene su a ne ponistene samo mi reci koja je tacno tema u podforumu edukacija koja se bavi legalnim stvarima koje je akcionar spomenuo,cisto da naucim nesto novo.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2998
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5579
Datum upisa : 22.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime7/23/2009, 17:31

https://www.aikb.net/berza-ekonomija-finansije-f3/crhov-t118-32.htm#24185
Predzadnji post.

A ovde postaviš pitanje i neko će ti odgovoriti !
https://www.aikb.net/edukacija-f6/poetnika-pitanja-t593-32.htm

Skynet ::
Za akcionara ne znam a za sebe znam.
Ako bi bio ljubazan da mi ovo gore pojasniš da i ja nešto naučim ?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Jugoremedija   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime7/23/2009, 18:59

Ne vidim zakonski akt bar u mojoj glavi koji propisuje da se akcijama sme tako trgovati-tezgariti odnosno da se akcije smeju preneti i prevesti na neko X lice ugovorom o vracanju duga a zna se da Jugoremedija kao privredni subjekt jos uvek nema listirane svoje akcije na Belexu,sve u svemu sta me briga nija moja stvar nadam se da CRHOV zna sta radi i ako nisam merodavna osoba koja moze o tome da govori,verujem u SNEKI :D .

Kobe Bryant ::
Ako bi bio ljubazan da mi ovo gore pojasniš da i ja nešto naučim ?

Izuzetno je slozena ta nauka Kobe to se ne uci u skolici ;)

Evo jedan klasican primer na koji nacin se moze doci do akcija samo i ovo mora da prodje odredjenu zakonsku proceduru tj. da se overi u sudu :roll:

Sneki ::
Ugovor o pozajmici novca (sigurnija stvar od poklona, ne može da se opozove), a akcije su, kobajagi, zalog... ako se ne vrati pozajmica u odredjenom roku, akcije menjaju vlasnika, daš brokeru nalog da to sredi i... eto tebe na CRHOV...
To može da se izvede na više načina:

1) Mali akcionar (ili više njih) kontaktiraju nekog brokera (recimo - Citadel 8) ) i on kaže, znate, imao bih kupca, ko zna kada će ove akcije na berzu i po kojoj ceni, nego evo - moj prijatelj će vam platiti ODMAH, pola nominale, ili nominalu... i tako... :D

2) Odeš u mesto (u ovom slučaju Djurdjin !!) oblepiš celo selo plakatima (A4 s printera), gde lepo kažeš: tog i tog dana u kafani, toj i toj, otkupljujem akcije (možeš da dodaš: koje niko neće :D ) i evo naivaca, kojima je svaka cena dobra !!

3) Imaš nekog prijatelja u firmi ili selu (Djurdjin) koji je s tobom u dilu... on lepo raširi glas da akcije ne vrede mnogo i ko zna kad će na berzu i kaže kako jedan njegov poznanik - ni on ne zna zašto - hoće da kupi te akcije, ali upola cene !! :D

4) Možda se kod brokera pojavi i samo jedan akcionar, njega broker izvačari/prevari i još ga naloži da raširi glas da ima "budala" koje kupuju i takav krš, a njemu obeća neku nagradu... (100 EUR - ihahaj !! :cheers: )

5) Može i ovako: Broker izlepi obaveštenja po selu (Djurdjin :joker: ) kao: otkupljuje po VEOMA povoljnoj ceni te i te akcije, za koje se i ne zna kada će moći da se prodaju na berzi... sve ostalo su samo nijanse !!

Ovo je kao onaj fazon sa aladinom "Nove lampe za stare" :D haha...svaka cast SNEKI na kreativnosti i slikovitom opisu,puno pozdrava od mene :flower1:


Poslednji izmenio Skynet dana 8/23/2009, 05:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5399
Localisation : Centar grada
Points : 6886
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime7/31/2009, 14:46

akcionar ::
Od skora je u centralnom registru hartija od vrednosti za eminenta Jugoremedija desila se promena tako da se pojavilo novo fizičko lice koje sada ima pojedinačno najveći procenat akcija...

4. BESLAĆ MILE 4634 0.12435

Google kaže :study:

Mile Beslać, vlasnik televizije „Santos“ i istoimenog Radija...
Mile Beslać, vlasnik pržionice kafe i preduzeća "Santos" iz Zrenjanina, uz značajnu pomoć JUL-a osnovao je lokalnu televiziju "Santos" u Zrenjaninu.
Hmmm... scratch Beše li postojala i neka TV stanica Santos u N.Sadu, ili ...??
Trebalo bi da je to "taj" Mile!!
:D

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime7/31/2009, 21:00

Zar nije na njegovoj televiziji skoro gostovao Deuric. Na koji nacin je covek dosao do akcija stvarno mi nije jasno. Zamolio bi da se javi neko ko je bio na skupstini i da kaze par reci, posto iz firme niko nema nameru da napise nista na sajtu. Hvala za info da je Branko Pavlovic bio na skupstini, to je veoma pozitivna stvar.:box:
Nazad na vrh Ići dole
Gargamel011
VIP
VIP
Gargamel011


Broj poruka : 249
Godina : 44
Localisation : belgrade
Points : 265
Datum upisa : 24.03.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime8/12/2009, 21:43

Ugovor o tenderskoj prodaji "Jugoremedije" potpisan je danas u Agenciji za privatizaciju, izjavio je novinarima direktor te zrenjaninske fabrike lekova Zdravko Deurić.

"Država će svoj paket akcija u fabrici prodati zajedno sa akcijama malih akcionara, kako bi se našao strsteški partner koji će širiti proizvodnju lekova", rekao je Deurić. U Jugoremediji je u toku sanacija pogona neophodna za dobijanje međunarodnih sertifikata za proizvodnju (GMP), u koju je uloženo 8,3 miliona evra. "Očekujemo da ćemo dobiti i kredit u iznosu od oko dva miliona evra kako bi završili investiciju vrednu oko 10 miliona evra. U tom slučaju proizvodnja bi trebalo da počne za dvadesetak dana, a posle toga nas očekuje dobijanje GMP sertifikata", najavio je Deurić.

"Jugoremediju" je danas posetio ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić koji je istakao da je ta fabrika specifična, s jedne strane kao primer neuspešne privatizacije, a sa druge primer kako se inicijativom radnika, sindikata i malih akcionara firma ponovo može staviti na noge i doći u poziciju da bude vrlo primamljiva za potencijalne kupce. "Nadam se da će kompanija, mali akcionari i poslovodstvo uspeti da nađu adekvatnog strateškog partnera koji neće kupovati atraktivno građevinsko zemljište već će dalje investrirati u proizvodnju", rekao je Ljajić. On je naglasio da ta fabrika ima sve potencijale da bude ispešna, a da je cilj današnje posete motivisan namerom Vlade da podrži sve kompanije i lokalne zajednice gde postoji dobre poslovne inicijativa.

"Mi imamo oko 23 odsto neuspešnih privatizacija, odnosno raskinutih ugovora, što ne znači da su sve ostale privatizacije uspešne. To je jedan od osnovnih razloga za današnje stanje u zemlji koje je obeleženo štrajkovima i protestima radnika", ukazao je Ljajić. U poseti "Jugoremediji" danas je bio i gradonačelnik Grada Zrenjanina Mileta Mihajlov koji je rekao da lokalna samouprava daje podršku toj fabrici lekova i da je uveren da će ovoga puta biti obavljena njena uspešna privatizacija, značajna za otvaranje novih radnih mesta, ali i za razvoj grada.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime8/24/2009, 14:08

Jel ima neko info jel dobijen kredit od Hypo-a?

https://www.youtube.com/watch?v=3UyJW4iA4FU
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime8/26/2009, 14:06

Izgleda da ce radovi opet biti prolongirani.Mnogo jos ovde treba da se radi a tako je malo vremena ostalo.Realno gledano,ako bi sada firma izasla na tender tesko da bi akcija imala neku vrednost(manje i od 20 evrica).Bolje je da zavrse ono sto su zapoceli nego da ostavljaju drugome da zavrsava njihov posao.Bar sada imaju garanciju(ugovor) kojim im drzava garantuje da nece prodati svoj deo vlasnistva bez vecinskog vlasnika-mailh akcionara.


Skay, ne znam šta je s tobom čoveče???
Vidim da si obrisao delove (ili prepravio) svojih poruka, pa čak i moje komentare i opomene!
Ovim te putem upozoravan: OPASKE ADMINA I MODOVA nije dozvoljeno prepravljati i brisati!!
Takvu drskost i bahatost nisam do sada ni mogao da zamislim...
Ban na 1000 dana!!
Razmisli malo: možda si samo zalutao na ovaj forum!!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime9/30/2009, 13:00

BEOGRAD - Posle više od godinu dana stajanja zbog obnove pogona, proizvodnja u fabrici lekova "Jugoremedija" ponovo će biti pokrenuta 2. oktobra.

Jugoremedija se kod banaka zadužila oko deset miliona evra i uložila u proširenje proizvodnje, ali i zbog dobijanja neophodnih međunarodnih sertifikata, pa su izgrađeni novi pogoni.

Deurić sada očekuje tehnički prijem i dolazak strateških partnera radi ponovne prodaje fabrike sa 58 odsto kapitala u rukama malih akcionara dok je 42 odsto kapitala u rukama države.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime10/1/2009, 19:02

Bilo je krajnje vreme za neki info! Sta sa Galenikom, neko je talio vec do kraja septembra, a sad tisinchina!

Rekonstrukcija proizvodnih pogona zrenjaninske “Jugoremedije” je u završnoj fazi. Nakon godinu dana, prve nedelje novembra, počinje proizvodnja u rekonstruisanim pogonima, a 2. oktobra, na dan kada je ova fabrika počela da radi, 1964. godine, biće obeležen završetak revitalizacije. Na svečanost su pozvani brojni gosti, iz sveta privrede i politike, prijatelji i saradnici koji su pomogli u ostvarivanju projekta čijim se završetkom “Jugoremedija” ponovo svrstava u najsavremenije fabrike za proizvodnju lekova u zemlji i regionu. To je i prilika da se zvanice uvere šta je urađeno.-Značajan cilj ovog projekta je da pogoni “Jugoremedije” usaglase sa ekonomsko - ekološkim standardima koji važe u farmaciji a to je dobra proizvođačka praksa ili GMP – kaže Milana Vukov, diplomirani farmaceut, direktor Sektora proizvodnje, projekt menadžer za rekonstrukciju “Jugoremedije”. - Vrednost investicije je 10 miliona evra, od čega je “Jugoremedija” uložila oko 3 miliona evra, iz razvojnih sredstava Republike Srbije 2 miliona evra a ostatak iz kreditne linije “Hipo banke”. Rekonstrisani su pogoni za proizvodnju čvrstih formi, odnosno tableta, polučvrstih formi, pakovanja, skladište i sve laboratorije kontrole kvaliteta. Investirano je u poboljšanje ambijentalnih uslova za proizvodnju i pakovanje lekova i deo sredstava je uložen u montažu nove opreme za proizvodnju i kontrolu kvaliteta. Cilj je, kako naglašava Milana Vukov, usklađivanje sa lokalnim zakonodavstvom i stva- ranje uslova i za dobijanje evropskog GMP sertifikata.B. Jajić
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime10/6/2009, 21:14

copy/paste sa teme berza ekonomija, mislim da treba da stoji reda radi.

Grčki Alapis uvećao kapital
Objavljeno u kategoriji:Privreda dana 30.09.2009
BEOGRAD, Grčka kompanija Alapis je dokapitalizacijom povećala vrijednost kapitala za 451 milion evra i saopštila da je spremna da nastavi da investira u Srbiji.

Apalis je vodeća farmaceutska kompanija u Grčkoj, a u Srbiji je vlasnik Šumadijaleka. Njeni predstavnici su najavljivali učešće na tenderu za prodaju beogradske Galenike, koji je odložen za iduću godinu.

U vlasništvu Alapisa su četiri fabrike za proizvodnju lijekova, jedna fabriku za proizvodnju kozmetike i jedna za proizvodnju vetrinarskih lijekova, kao i crčka kompanija za veleprodaju lijekova Marinopoulos.

Šumadijalek je među prvih osam veleprodaja lijekova u Srbiji.

Generalni direktor Šumadijaleka i član uprave Apalisa Janis Georgakopulos je izjavio da će novac od dokapitalizacije Alapisa biti upotrebljen za djelimičnu otplatu kratkoročnog kredita, finansiranje likvidnosti kompanije, kao i investicije u Grčkoj i Jugoistočnoj Evropi.

“Galenika nije naš jedini cilj u Srbiji, jer smo čvrsto uvjereni u perspektive ove zemlje. Investirali smo i nastavljamo sa našim dugoročnim investicijama u Srbiji, a s obzirom na izraženu likvidnost, pogotovo poslije dokapitalizacije, u prilici smo da ovakvu komparativnu prednost svakako iskoristimo ukoliko se pojavi dobra prilika za investiranje”, naveo je Georgakopulos.

Grupacija Alapis zapošljava 2.500 radnika. U 2008. godini imala je promet od 1,1 milijarde evra, a dobit od 277,9 miliona evra, što je dvostruko više nego prethodne godine. Beta
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 12:45

Evo malo promena u vlasnickoj strukturi Jugoremedije, preuzeto sa crhov...

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Promeneu

Kako li samo trguju kad akcija nije na Belex-u :idea:
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime11/4/2009, 13:50

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Promene04112009
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime11/5/2009, 19:20

Ovo je genijalno, majke mi! Bravo akcionar. Ovo mi lici na to da su ljudi pri Jugoremediji (ex radnici , mamine mame drug i to...) oformili internu berzu gde su ladno napravili postene obime, a da to nikoga ne zanima. Verovatno se trguje na bazi internih dogovora i ugovora o poklonu. A sto bi i zanimalo nekoga kada i samo rukovodstvo gleda gde jos da omasti brke posto sledi tender pa ajd da raskrcmimo i da malo spekulisemo, posto cemo prvi biti sutnuti sa posla.
Neka neko kaze i cene po kojima trguju pa da ponude i nama ovde. Hocu i ja da kupim.Javite mi se na pm, dajem 10e. Sasvim je sigurno da akcija nece ici preko 20e, eventualno 25 ako bude zestoka kokurencija, u sta iskreno sumljam. Zna se i kupac koliko cujem, a to je ALAPIS. A dalja sudbina je pokazana na slici.

ps. Pogledajte na strani prodaje osobu pod imenom Nadica Margold. Mislim da je bila na nekom jacem poloyaju u Jugoremediji i nosila barjak postenjachina. Sada je prodala 1000 akcija pre tendera. Ako neko moze neka malo prokopa ovde, lako ce se doznati sta se desava. Ja nisam u Zrenjaninu i ne mogu da saznam bas informacije. Akcionar kopaj malo pa vidi sta se desava. Mnogo smrdi ako ljudi iz upravnog izlaze pre tendera.
Ovde mozda ima osnova za tuzbe, ako neko pravno lice moze da nas uputi rado bi to rekao dedi da uradi. On bi ih razvalio odmah a i uzeo pare. Hvala!
JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 95308853
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime11/5/2009, 20:50

Ljudi pogledajte po kojim cenama se vrednuju farmaceutske kompanije u svetu - nema sanse da se dobije preko 2*prihodi - znaci cena max 10 eur
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime11/14/2009, 14:47

Akcionar daj malo novih tabli i promene do danas. Meni trokira program nesto i uopste ne mogu da izvucem promene, ne znam sta je u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime11/14/2009, 14:52

Nacuo sam da bi ponuda mogla da bude EUR 30 Mil.
Mozda nije tacno, ali nije nemoguce.
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime11/15/2009, 13:52

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 15112009a
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime11/20/2009, 17:52

Jel istina da je tender 8.12? jel istina da je opet muljacina? Anybody?
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime12/1/2009, 16:50

Valjda je u martu?
Nazad na vrh Ići dole
kaktusic
VIP
VIP
kaktusic


Broj poruka : 206
Points : 389
Datum upisa : 14.01.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime12/2/2009, 07:49

Dobro jutro,
mislim da se ovde radi o Ugovorima o poklonu. Pre konačne prodaje
Hemofarma Stadi uposleni su masovno poklanjali rodbini (mislim da je u
pitanju bio samo prvi stepen srodstva ili tako nešto) zato što su mislili da
se na tako stečene akcije (poklonjene) ne plaća porez na kapitalnu dobit.
Šta je do kraja bilo, da li su platili porez ili nisu, ne znam.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Petarnov
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/19/2010, 18:35

Sada je 2010 godina , prosto ne mogu da verujem da je manjinske akcionare zahvatila tolika apatija pa se niko vise neinteresuje za sudbinu jugoremedije,i statusom akcija, ili sam ja ne obavesten o dogadjanjima koji su se u medju vremenu desili.dali akcionari dremaju zimskim snom, a kad se probude sunce na zapadu, ili status kvo manjem broju i odgovara ,sami ce se prepoznati . sta vi mislite :sleep:
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2998
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5579
Datum upisa : 22.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/20/2010, 10:37

Petarnov, dobro došao na forum.

Koliko znam, ako vecinski neće da izadje na berzu manjinski mogu to da
zahtevaju. Potrebno je da se 10% istih udruži i to zahteva od nadležnih.

Tako su se neke firme tek zahvaljujuci takvom zahtevu manjinskih
pojavile na berzi.
Sad je pitanje da li mali to žele ili ne!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/20/2010, 10:41

Potpuno tako Kobe. Koliko znam razni potencijalni dolaze u firmu na poziv Deurica.

Videcemo uskoro sta ce biti.

Ima ih bar 5 ili 6 zainteresovanih.
Nazad na vrh Ići dole
Petarnov
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/22/2010, 17:05

Bravo ,Kobe.OVO je tema kojoj treba prici .MAKSIMALNO ozbiljno.malo me cudi sto se malo javlja akcionara sa svojim misljenjem koji su radno angazovani da bi znali njihov stav o buducnosti .ONI i rukovodstvo mudro cute , drzava mozda i nezna da ima neki udeo , a ostali mali akcionari su razjedinjeni i neorganizovani i svoje glasove i akcije dali su u ruke malom broju opunomocnika ciji interes nije isti. Mislim da treba poceti razmisljati o naradnoj skupstini akcionara i kome dati ovlascenje za zastupanje. kako animirati vise od 3000 akcionara



:idea: :idea:
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/23/2010, 18:16

Aj da vidimo sta ce biti sa Galenikom prvo. Ko otpadne, mislim da ce traziti utehu u Jugoremediji.
Nazad na vrh Ići dole
Petarnov
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/24/2010, 20:01

Postovanie, BojanNS ,mozda si u pravu ali netreba se uljuljkati , dremati i cekati da nam /mislim na akcionare/sudbina zavisi od drugoga mada GALENIKA moze da bude neki katalizator i neki PARAMETAR za Jugoremediju . Ali nije jugoremedija za potkusur necijih neostvarenih zelja i ambicija . Svako treba da vodi racuna o svom budjelaru. drago mi je da se po ovom pitanju razvija sira razmena misljenja,izkoje ce se izroditi nesto pametno i plodonosno ,pozdrav svim akcionarima
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/24/2010, 22:21

Petarnov ::
Postovanie, BojanNS ,mozda si u pravu ali netreba se uljuljkati , dremati i cekati da nam /mislim na akcionare/sudbina zavisi od drugoga mada GALENIKA moze da bude neki katalizator i neki PARAMETAR za Jugoremediju . Ali nije jugoremedija za potkusur necijih neostvarenih zelja i ambicija . Svako treba da vodi racuna o svom budjelaru. drago mi je da se po ovom pitanju razvija sira razmena misljenja,izkoje ce se izroditi nesto pametno i plodonosno ,pozdrav svim akcionarima

Koliko ja vidim ti isti mali akcionari su se lepo istrgovali van berze svoje akcije po ko zna kojim cenama i na koji nacin.
Ako radite u Jugoremediji ili znate nekog ko radi bilo bi lepo da se cuje sta se trenutno radi i ko to dolazi u fabriku? Kada ce biti tender i zasto je na sajtu zadnja vest iz juna 2009?
Nazad na vrh Ići dole
Petarnov
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/26/2010, 17:56

Kako su trgovali ? vidi se da jesu, verovatno su se i ovajdili a ako jesu lepo. Nama koji nismo radnici jugoremedije nisu dali informaciju ?.oni su mozda vip akcionari,? Nasi zastupnici po OVLASCENJIMA koji su uglavnom radnici iz JuoGemedije KAO I MENADZMENT ne daju nikakve informacije akcionarima javice ce se samo kada im bude trebalo novo ovlascenje za skupstinu ako ne pribegnu drugim legalnim . sredstvima . Ko blize vatri taj se i ogreja . tender verovatno na LETO =KUKOVO a informacija akcionarima =malo juce= informacija moze da smara i bude pogresno tumacena. OBECANJE L.... radovanje ?
:(
Nazad na vrh Ići dole
Goce
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 16
Datum upisa : 05.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime2/26/2010, 22:24

Zvao sam svoju brokersku kucu i rekli su da se tender ocekuje krajem prvog kvartala, ali da nista nije precizirano.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1640
Points : 4787
Datum upisa : 04.06.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime3/8/2010, 02:18

1. JUGOREMEDIJA A.D. 73044 74.81563
2. DRUŠTVENI KAPITAL 4080 4.17896
3. BOŽIĆ ĐORĐE 769 0.78765
4. RAOSAVLJEV BOJAN 735 0.75283
5. AKCIJSKI FOND RS 346 0.35439


Ne treba zanemariti nemali udeo Jugoremedije u Luxolu ZR !!
Nazad na vrh Ići dole
Petarnov
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime3/23/2010, 20:30

Manjinski akcionari znate da je veslanje naj starija disciplina , kormilar daje tempo a posada veslima preveslava plivace oko camca.naravoucenije
Nazad na vrh Ići dole
Čovek od reči
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 4
Datum upisa : 10.03.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime3/24/2010, 07:44

Šteta bi bila da kormilar sklizne sa čamca i udavi se nebi bilo dobro za posadu.Ima jedna stara narodna koja glasi:"Ničija nije gorela do zore" a sami izvucite naravoučenije.
Nazad na vrh Ići dole
Petarnov
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime3/24/2010, 19:33

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_sunny Pozdrav. Kormilar i posada su dobar tim oni ce sigurno isplivati, ali neznam kakav ce biti kraj za plivace?.U bivku i sveca je vulkan.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 3 Icon_minitime3/24/2010, 21:09

Ne bih da prekidam skiff diskusiju, ali molim vas da povremeno i ostalim clanovima objasnite desavanja vezano za ovu fabriku. Mnogi su ocekivali privatizaciju Jugoremedije pre Galenike i, svakako, pre Telekoma.
Nazad na vrh Ići dole
 
JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Jugoremedija AD Zrenjanin
» JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)
» LUXOL AD ZRENJANIN - LUXL
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: