BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)

Ići dole 
+84
Jovan04
tonobangi
DejanJ
Mojzes
BiznissBL
SlobaUra
Inventor2021
saradnik
neci91
Perapostar
Fmember
mili61
Zak10
petronije
Bond
boban75
ald
Boranija
thelazic
Nisam lep al sam glup
Delboj
s.nikolić
Alonisos
Momir
Dragann_bgd
Al Kapone
Big Brle
Floxed
Aca123
Polos
toni67
Pera Božić
Vogue
Kobe Bryant
pepermint
Stane Dolanc
Gocili
Plejade
marjanovicgane
Limited011
hund
Bobo011
Krkobabic
Cope
Smile
Amater u pokušaju
bstojilj1
Boki72
dukiliilic
Kengur
Dalaj Lama
Ars Vivendi
Dragan555
markan
Teletrader
Aritmeticar
cukicezar
Maca
Jegulja
Prokuplje
Dejansss
JMBR
Dukiliilc
Mistery 011
Cicija
Berrnard
Sasuolo
Von Misha
rovver
gaggii
Pripravnik
maxxxii
Nisimo23
Viktor
Aleks
Zile
MarkoJTD
goxi
Nikolaj3
Popaj
Big Mile
GogaAna
jcapelja@gmail.com
MightyZ
88 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30
AutorPoruka
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 240
Points : 759
Datum upisa : 03.04.2021

PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)   PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Icon_minitime9/27/2024, 12:06

Kad je dzabe i sirce je slatko.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 307
Datum upisa : 30.03.2022

PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)   PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Icon_minitime9/30/2024, 14:50

[You must be registered and logged in to see this link.]

Bond, Nisam lep al sam glup and tonobangi like this post

Nazad na vrh Ići dole
tonobangi
Just looking
Just looking



Broj poruka : 19
Points : 55
Datum upisa : 29.04.2022

PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)   PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Icon_minitime9/30/2024, 15:35

Jel moze neko da iskopira ceo tekst posto bloomberg besplatno daje 5 tekstova mesecno a ja sam vec to istrosio. Hvala na razumevanju!

SlobaUra likes this post

Nazad na vrh Ići dole
ppetrovic
VIP
VIP



Broj poruka : 40
Godina : 34
Points : 80
Datum upisa : 27.07.2023

PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)   PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Icon_minitime9/30/2024, 16:50

Bloomberg Adria ::
Niška duvanska industrija Philip Morris u prvoj polovini godine zabeležila je profit od 3,6 milijardi dinara, što je za 5,5 odsto bolji rezultat od istog perioda prošle godine.

Kako navode analitičari, još brži rast profita mogao bi se očekivati u drugom polugodištu.

"Mislim da nema posebnog iznenađenja. Imali su stabilan rast uz stabilne profitne margine. Kompanija je prilično netransparentna tako da je teško proceniti konačni rezultat, ali uzimajući u obzir prvo polugođe realno je očekivati profit za desetak procenata veći nego prošle godine", rekao je analitičar Ipopema Securitiesa Vladan Pavlović.

Kompanija je inače poznata po stabilnoj dividendnoj politici, a još manji razlog za promenu imaju sada kada je ESG investiranje sve bitnija tema.

"Pretpostavljam da će opet ceo profit biti distribuiran akcionarima kao i ranijih godina. To je ustaljeni pristup, delom zbog karaktera proizvodnje, a delom zato što je to generalno politika ovakvih i sličnih kompanija - nastoje da kroz dobre isplate dividende ili otkup akcija održe sentiment cene i vrednost na tržištu, s obzirom na to da je sve teže ubediti ljude da investiraju u kompanije koje proizvode nešto što evidentno škodi zdravlju ljudi. ESG pitanje u ovom slučaju dolazi do većeg izražaja", rekao je Pavlović za Bloomberg Adriju preko mejla.

On je podsetio da kompanija ima i veliku najavljenu investiciju od oko 100 miliona dolara, za koju nije obelodanila kako planira da je finansira, niti koji je rok realizacije. Analitičar kaže da je nejasno da li Philip Morris planira da finansira projekat iz svog novčanog toka ili preko duga.

"U tom smislu postoji rizik modifikacije dividende jer neće biti moguće isplatiti i dividendu i realizovati investiciju od preko 10 milijardi dinara samo iz sopstvenih sredstava", zaključuje Pavlović.

Poslovni prihodi kompanije su u prvom polugodištu uvećani za 8,5 odsto i iznosili su 16,3 milijarde dinara. Nešto brže je rastao poslovni profit koji je u prvih šest meseci uvećan za 9,3 odsto na četiri milijarde dinara.

Podsećanja radi, Philip Morris godinama akcionarima isplaćuje celokupnu dobit, a vlasnici prioritetnih akcija kojima se trguje na Beogradskoj berzi dobili su ove godine dividendu od 595,3 dinara po akciji.

Deonice Philip Morrisa su prošle godine rasle oko 14 odsto, a ove godine je rast sporiji i iznosi nešto manje od četiri odsto.

adamm, Alonisos, marjanovicgane, Nisam lep al sam glup and SlobaUra like this post

Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 295
Points : 1323
Datum upisa : 15.04.2010

PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)   PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Icon_minitime10/8/2024, 13:56

Bond,da li mogu promene?

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13932
Localisation : Novi Sad
Points : 52310
Datum upisa : 03.06.2009

PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Empty
PočaljiNaslov: Re: PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)   PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 Icon_minitime10/8/2024, 19:20

Promene: 14.09 - 08.10.2024. (T-2) ili 11.09 - 03.10.2024.

PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO) - Page 30 21-Promene-14-09-08-10-2024

Zak10, s.nikolić, Nisam lep al sam glup and tonobangi like this post

Nazad na vrh Ići dole
 
PHILIP MORRIS - DINNPB (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 30 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30
 Similar topics
-
» PHILIP MORRIS - DINNPB (II DEO)
» PHILIP MORRIS - DINN 3. DEO
» imlek

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: