BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 11:15

НИС у новосадску рафинерију улаже 100 милиона долара.
После више најава сада је извесно да ће Рафинерији нафте Нови Сад ускоро бити обновљена, а уместо нафтних деривата у њој ће се производити мазива. Како је изјавио генерални директор Нафтне индустрије Србије Кирил Кравченко, у току су припреме за модернизацију постројења, а инвестиција је вредна више од 100 милиона долара.
 http://www.dnevnik.rs/ekonomija/nis-u-novosadsku-rafineriju-ulaze-100-miliona-dolara
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 11:32

Iz proverenih izvora znam da ce se raditi Naftovod SOS Turija sever do Rafinerije nafte Novi Sad sto se u potpunosti poklapa sa ovom pricom o ulaganju u obnovu Rafinerije nafte u Novom Sad - koja ce proizvoditi bazna ulja sirokog spektra. Ziveo NIS cyclops 
 
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 12:29

Jumbo ::
Na koju osnovu....dobit to sve računaš?
Moj stav je da dobit od dividende uvek treba računati u odnosu na nabavnu vrednost akcije,tako mnogo lakše odlučim dali akciju držim ili se otarasim.Moj ponder je ovde relativno nizak oko 550rsd, tako da mi dividendna dobit daje nekih 12% prinosa,što složićete se nije nimalo loše. kafa 

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1623
Points : 5153
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 13:09

Taliano ::
Jumbo ::
Na koju osnovu....dobit to sve računaš?
Moj stav je da dobit od dividende uvek treba računati u odnosu na nabavnu vrednost akcije,tako mnogo lakše odlučim dali akciju držim ili se otarasim.Moj ponder je ovde relativno nizak oko 550rsd, tako da mi dividendna dobit daje nekih 12% prinosa,što složićete se nije nimalo loše. kafa 
obzirom na to da sam akcije dobio besplatno da li onda  mogu da računam da meni  NIIS daje prinos od +beskonačno?  armo
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 13:18


Naravno!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 14:40

P
Taliano ::
Jumbo ::
Na koju osnovu....dobit to sve računaš?
Moj stav je da dobit od dividende uvek treba računati u odnosu na nabavnu vrednost akcije,tako mnogo lakše odlučim dali akciju držim ili se otarasim.Moj ponder je ovde relativno nizak oko 550rsd, tako da mi dividendna dobit daje nekih 12% prinosa,što složićete se nije nimalo loše. kafa 
Naravno da računaš dividendni prinos.......ali pitanje je kolika ce biti dividenda
Red max je racunao postotak dividende na proslogodisnju dobit, a lanjska dobit je ko i lanjski snjeg......odavno se otopio od
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2044
Points : 5482
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 15:06

Red max ::

Na cijeni od 830 dinara to je DY od 15% ako bi isplatili 50% dobiti.
A dobro znamo da NIS neće akcionarima isplatiti 50% dobiti!

Toliko o tome i da ne bi ponovo ulazili u dobro poznatu diskusiju i da ne bi davali lažnu nadu potencijalnim kupcima i vlasnicima ove akcije,  a mislim da vukovi raznih foruma iz CRO to dobro znaju, tako da...

I baba bi bila automobil kad bi imala točkove.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 15:25

Limited011 ::
Red max ::

Na cijeni od 830 dinara to je DY od 15% ako bi isplatili 50% dobiti.
A dobro znamo da NIS neće akcionarima isplatiti 50% dobiti!

Toliko o tome i da ne bi ponovo ulazili u dobro poznatu diskusiju i da ne bi davali lažnu nadu potencijalnim kupcima i vlasnicima ove akcije,  a mislim da vukovi raznih foruma iz CRO to dobro znaju, tako da...

I baba bi bila automobil kad bi imala točkove.
A dobro kad vi iz uprave Gazproma znate da neće isplatiti 50% dobiti,onda je valjda tako...
Ja ne dajem nikakve nade,ni lažne ni prave samo pišem svoje mišljenje,i baš me briga hoće li ili neće netko kupovati akcije,iako bi bilo čudno da jedan Red Max svojim pisanjem podigne dionicu sa ovako visokim MCAP na Lelexu.
Ali još jednom da pojasnim,vani barem na nekim drugim tržištima,kad kompanija više nema velikih investicijskih ulaganja velika većina isplaćuje 40-50% dobiti kroz dividendu,ili leže na parama-što je vrlo,rijetko.
Kod NIS će se to možda dogoditi tek 2015-2016,prije ne sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2044
Points : 5482
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 15:49

Miškec ili Dragec,
NIS je do guše u investicijama, bar tim vestima smo zatrpani na ovom forumu i jasno da to ide većim delom iz dobiti i/ili kredita od matične firme pod (najverovatnije) uslovima koji matičnoj firmi daje priliku da zaračuna kamate kakve poželi, a i one se plaćaju iz dobiti...

Znam da to dobro znaš i čudim se tvojem "mišljenju" ?

Mislim da ta vrsta pumpe ne može da prodje ni u Splitu...

ajkula

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 16:04

Da je Rusima stalo izvlačiti novce iz firme to bi mogli raditi već sada,nije bilo potrebe ni za isplatiti tih 25% dobiti a niti prikazati ovoliku profitabilnost koja je btw. jedna od najvećih u svijetu,za naftne kompanije naravno.
Možda će se to promijeniti,i Rusi postanu sebične povampirane krovopije ali to zasad nije tako i nema razloga da vjerujemo u taj scenarij.
I ne pumpam nimalo,a ti misli što želš,kako ti drago.sesir 

















_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2044
Points : 5482
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 16:16

Red max ::

Ali još jednom da pojasnim, vani barem na nekim drugim tržištima, kad kompanija više nema velikih investicijskih ulaganja velika većina isplaćuje 40-50% dobiti kroz dividendu, ili leže na parama-što je vrlo, rijetko.
Limited011 ::
Miškec ili Dragec,
NIS je do guše u investicijama, bar tim vestima smo zatrpani na ovom forumu i jasno da to ide većim delom iz dobiti i/ili kredita od matične firme pod (najverovatnije) uslovima koji matičnoj firmi daje priliku da zaračuna kamate kakve poželi, a i one se plaćaju iz dobiti...

Bojim se da se nisi potrudio da pročitaš o kolikim se investicijama radi...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 17:18

Neka investiraju-bogu hvala halil  Obično se kaže da su u dugovima do guše,a kad se kaže da puno investiraju-trebalo bi da je to nešto pozitivno,pošto ih niko ne goni na to!! I još mali komentar na red maxovo zapažanje da su mogli da izvuku mnooogo više u Rusiju.Naravno da su mogli.Da su dali 15% dobiti-niko im reč nebi mogao reći,ispunili ugovornu obavezu i samo bismo mogli da aplauz  aplauz  aplauz (pošto u Srbiji malo ko ispunjava ugovorom potpisano) .Kako prebaciti pare u Rusiju?!...ima jedno 150 "legalnih načina"..........
kroz nabavne fakture napumpane cene nafte,usluge ......istraživanje,konsaltinga,marketinga,.....keteringa...tralala,reklama,kamata,redovnih,zateznih(namerno probijanje rokova)...projektovanja,izvođenja,nadzora.....nove tehnologije,obuka kadrova,nabavku opreme...itd itd i to sve kroz fakture prema matičnoj firmi(dakle da nema ko šta da kaže).
Da ne dužim-nisu ni Rusi zlato,ali očigledno su pronašli balans! Svi vuci siti,a ovce na broju(Gazprom,Država....pa zašto ne reći i mali akcionari).E,sad u ovom zatvorenom strujnom kolu-po mom mišljenju oni su pobednici.....ako država poveća rudnu rentu,ili počne na bilo koji način da buče...nema ovolikih dividendi,nema ulaganja,nema J.T.....neka 15% Gazpromovih para od 100% prihoda u budžetu...a pare se izvlače nemilice!! od 

I još da dodam,više bih voleo da je sve to neko naš poradio (naravno ne ovi naši i ovakvi "uspešni mega biznismeni")možda neki srpski Voren Bafet ili Tesla....-ali takvih nažalost NEMA!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5399
Localisation : Centar grada
Points : 6886
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 18:15

Sneki ::


A sad jedan savet:

Sta ciniti kad vam je dosadno u avionu?
1. Izvadite laptop iz torbe.
2. Lagano ga otvorite.
3. Upalite ga.
4. Cekajte trenutak da ste sigurni da putnik do vas gleda.
5. Povezite se na Internet.
6. Na trenutak zatvorite oci ponovno ih otvorite, podignite pogled prema nebu - kao da...se molite.
7. Duboko udahnite i otvorite sovaj link
http://www.myit-media.de/the_end.html
8.Pogledajte izraz lica putnika do vas.
9. Uzivajte

http://www.myit-media.de/the_end.html
Isto važi i kada vam dosade postovi na NIIS !
od

Ima još dobrih saveta u mom savetovalištu
https://www.aikb.net/t165p288-zivotno-savetovaliste

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 19:07

post2 

U pravu si Sneki!!

Vikend je farao farao farao cyclops  


_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 23:39

Gazprom ce imati obavezu po ruskom zakonu da isplati 3 puta vecu dividendu u odnosu na profit u ruski budzet u roku od 5 godina. Mozda ce povecanje poceti vec sledeceg proleca. Putin pokusava da obuzda svoje lopovcice. To znaci da je velika verovatnoca da u roku od 5 godina procenat od profita za dividende i u NIISu skoci sa 25% na 35%, a s obzirom da je velikoj vecini ozbiljnih investitora u naftnim kompanijama dividenda jedino bitna, to ce znaciti i skok cene u slicnom procentu (oko 33-50% skok cene). A rizik da bude manja od 25% je JAKO mali (nijedna povezana firma ne isplacuje manje od toga trenutno).


Svaki skok SELL, svaki pad BUY !!!

editovano: promašena tema
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2808
Points : 7997
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/18/2013, 23:58

E, pa stvarno od dodje mi da odletim u vazduh kad pročitam šta se ovde piše!

Sad i ruski zakoni će uskoro da počnu da važe u Srbiji?
confused 


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/20/2013, 16:36

Prošla je gungula sa podizanjem granice za zaduživanje u Americi. Da li je bilo nekog uticaja ovde? Možda. Obimi su se povećavali kako se situacija razjašnjavala. Možemo da vidimo tehnički gde se nalazimo obzirom da smo povukli na gore u prošloj nedelji.

- Značajni nivoi.
Gornji: oko 875 star tri meseca i 900 od pre tri i po meseca.
Donji: 825 star skoro tri meseca i 800 od pre četiri meseca.
Sadašnji položaj poštuje ovaj horizantolni kanal u potpunosti.

- Indikatori.
Trend: Sve tri linije MACD indikatora su u intervalu (-3, +3) što je malo, bilo je i 7 u
septembru. Nema još trenda.
Oscilatori: RSI je na 66.5. Za njega je granica preteranih stanja 30 i 70. Znači dopušten je još neki rast. Stochastic ima %K koji je 83, ali %D je na 67. Ovde je interval uobičajenog širi, od 20 do 80. I po njemu mali rast povrh prošlonedeljnog bi bio u granicama već viđenog.

- Formacije.
Pa i nema ih, mislim a da budu normalnog tj. nedeformisanog oblika.

Nismo ništa pametniji, ostaje stara dilema. Ući špekulativno (ili prodati) pa pogrešiti ili trgovati tek kada se svi signali popale i propustiti nekoliko desetina dinara po akciji.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/21/2013, 13:04

Prosečan dnevni obim: 1m=27.682 6m=11.672
Prosečan dnevni promet: 1m= 203Ke 6m=88Ke
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/22/2013, 03:01

Zamolio bih nekog iskusnijeg da nama sa jeftinijim ulaznicama objasni sustinsko znacenje statistike prikazane u prethodnom postu (ukoliko smatra da je dotaknuta sustina).
Zapravo, najvise bih voleo da direktno od Drag65 cujem na sta je zelo da ukaze... ostao je nedorecen, po meni.
Nije da ne umem da citam izmedju redova, ali postavlja s pitanje, zasto bas 6m:1m?  Jos boju statistiku bi dobio da je uzeo 6m:1 nedelja (poslednja, recimo)....
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/22/2013, 03:12

Izvinavam se... trebalo je da dovrsim prvu jutarnju kafu pre nego sto napisem bilo sta...
Definitivno je Drag65 odabrao savrsen vremenski okvir za ekstra statisticki rezultat, jer je ovde ukljucena i ona velika (dogovorena - diskutovali smo vec o tome...) transakcija od preko 400 k akcija koja se desila 30.09.2013.
Ma, statistika je cudo!:-)
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/22/2013, 22:50

Видећемо која ће победити од две статистике, ова прва  за НИС и она друга која каже 2008 око 8 мелеона, и 2013 око 200 К са све НИС-ом кога тада није било, а све на дневној бази.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2998
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5579
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/23/2013, 00:38

muitobom ::
Видећемо која ће победити од две статистике, ова прва  за НИС и она друга која каже 2008 око 8 мелеона, и 2013 око 200 К са све НИС-ом кога тада није било, а све на дневној бази.
veshtica 
Šta god da si mislio i sanjao, u pravu si...
https://www.aikb.net/t1613-najbolje-da-izvrsimo-kolektivno-samoubistvo#125003

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/25/2013, 13:09

izgleda da su procureli podaci za 3 kvartal, cena danas vise od 1% u padu a i prethodna dva dana uz solidan promet ali ipak u padu
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/25/2013, 13:20

U vezi tih priča o insajderskim informacijama i rastu/padu cijene prije izvještaja....
Nisam nešto dugo na Belexu ali koliko se sjećam neposredno prije izvještaja za 1Q cijena je probila 1000 dinara....a znamo kakav je bio taj FI.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/25/2013, 13:23

Red max ::
U vezi tih priča o insajderskim informacijama i rastu/padu cijene prije izvještaja....
Nisam nešto dugo na Belexu ali koliko se sjećam neposredno prije izvještaja za 1Q cijena je probila 1000 dinara....a znamo kakav je bio taj FI.
ziva istina
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/25/2013, 16:31

Jesu tada bila velika ocekivanj, a i najavljena dividenda je ponela dosta novih igraca sa velikim kolicinama koji su amortiovali jaci pad, ali znamo da je klizila i sve je ubrzo došlo na svoje. Insajda ima sigurno, jer malo je cuda tražnja u zadnja 2-3 dana. Da je neko hteo da proda vecu kolicinu nije bilo šanse bez žešceg diskonta orprilike do onog naloga 3000x810.  Nisam veliki optimista ali da sacekamo taj izvešta za q3 on ce odrediti smer cene u narednuh 6 meseci. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/25/2013, 16:58

Ne lozite se previse na insajd. Nafta je u slobodnom padu za one koji ne prate, a sve
najvece svetske firme od americkih pa do kineskih su blizu godisnjih ili visegodisnjih minimuma.
Prognoze nisu najbolje za naredne godine i niko ozbiljan ne ocekuje skok cene nafte.
A NIIS priznacete proizvodi naftu, a ne cokolade.

NIIS do sada ove jeseni skoro da nije osetio posledice toga, a i njegova beta je najmanja
od svih svetskih naftnih kompanija i daj boze da tako i ostane. Koja je korist da se svaki
dan cimas da li ti je nesto virtuelno poraslo ili palo, kada ti treba najmanje 1.3% da bi usao i izasao.

Jedva cekam q3 kao i svi ostali naravno, jer iako ne moze puno da utice na cenu, moze dosta
da utice na vrednost kompanije, kao i na max. cenu na prolece i potencijalni novi minimum jesenas
koji sam vec pominjao.
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/25/2013, 18:17

Ако амери наставе са својим планом и програмом а везано за производњу гаса и нафте (значи без теорија завере), падаће нафта и гас и даље. Може сад неко да пита зашто то раде, и дал има нека теорија. Можда и има, али је чињеница да се окрећу својим изворима, истим оним за које су до јуче неки тврдили да су то амери бетонирали и да немају нафте, већ само прете. Дакле, има нафте колко оћеш.  А за НИС би најбоље било када би  скочиле плате и уопште стандард. А то баш и не зависи од њих.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/25/2013, 18:21

Nije nafta u slobodnom padu nego dolar,nafta je trenutno na pristojnih 97$.

Prognoza za naftu:
Crude oil prices have seen some stability over the last few years with Brent crude prices largely ruling at above $100 per barrel while natural gas prices have also been on the rise in most parts of the world barring North America. [1] Worldwide oil demand is also expected to see some moderate growth rising from an about 91 million barrels per day (MMb/d) in 2013 to close to 93 MMb/d by 2015.

I još jedna:

"Demand for oil will start to outstrip supply in the middle of the decade and reserves have been exaggerated by at least 250 billion barrels, new research from Oxford University has found.

The study, by the Smith School of Enterprise and the Environment at Oxford, said the “age of cheap oil” was at an end and that estimates of reserves should be downgraded from between 1,150-1,350 barrels to between 850-900 billion barrels.
http://www.imeche.org/news/engineering/demand-for-oil-will-outstrip-supply-by-2015---new-research

Ne treba zaboraviti ni na Kinu:
"From 2005 to 2020, China's oil imports will rise from 2.5 million barrels per day to 9.2 million barrels a day. US imports, on the other hand, will fall from a peak of 10.1 to 6.8 million barrels per day within the same period. That roughly represents a 360 percent increase in China's crude oil imports and a 32 percent decline for the US during that period.
http://www.chinadaily.com.cn/china/2013-08/22/content_16912341.htm

Btw. nafta se ne koristi samo kao gorivo,povećat se potražnja i u industriji.

http://www.fibre2fashion.com/news/textile-news/newsdetails.aspx?news_id=150158

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/29/2013, 11:34

Da li neko zna tacan datum objave rezultata za treci kvartal za NIS ?
Nazad na vrh Ići dole
Boki72
VIP
VIP
Boki72


Broj poruka : 80
Points : 356
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/29/2013, 19:31

Mislim da je prosle godine objavljeno 01.11.2013
Nazad na vrh Ići dole
piol
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 26.08.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/29/2013, 19:45

Pa pise vam ljudi na stranici Nis-a
http://ir.nis.rs/novosti-i-dogaai/kalendar-dogaaa/
31.10.2013
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2808
Points : 7997
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/29/2013, 19:58

Baki V , Taliano i ostali "ljubitelji"i "eksperti" za NIIS nikako da ukapiraju da NIS ima sajt na kome sve lepo piše a i može da se pita - odgovaraju expresno!

ajkula 

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/29/2013, 20:42

Evo za čitaoce foruma malo exluzivnih vesti: Objava rezultata ide sutra,lično mi je Kiril rekao.

Inače rezultati su iznad mojih očekivanja - javlja mi se Mod D. kafa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 25 Icon_minitime10/30/2013, 08:11

Ja sam juce dokupio nesto akcija bas iz straha da ako su dobri rezultati ne ode naglo gore, nadam se, da sam dobro procenio, uskoro cemo videti Pozdrav !comp
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 25 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: