BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BREAKING NEWS

Ići dole 
+103
MHE kila(H)WATacina
Dalaj Lama
Boranija
boban75
FatCat
Jegulja
Limited011
Ars Vivendi
Momir
Cicija
MORNAR
Stane Dolanc
philips1
Al Kapone
Smile
Roman Abramovich
AkiTaki
Gocili
marjanovicgane
Floxed
Nikolaj3
Dragivoje
Medax
pepermint
Zile
trind
Tenerife
milosmiljkovic
Jaca
Gashi
bonum.mm
Sikikiki
Joca
Aca kurbla
Vladimirmitr
Cucla
Vladulns
Nikola
Zeljko321
ivan45
Dragan11
muitobom
Bond
Mitar
Big Mile
Kobe Bryant
Bojjan
Admin
Von Misha
Fmember
Nemesis
Ceras
Boza Belex
C R A Z Y
JMBR
Zoranecc
Pekoilic
Fast
Yudejavu
Pripravnik
Taliano
Friz
LUMTDZOS
Nik
ingglick
BBrroo
iki
Boby
Steve McQueen
real_finanza
Pera Zdera
Milica1
Igi-bg
Sahbaz
Atomski mrav
Dmitar
BoS
pepsiman
Aleks
GogaAna
Rogy
Tamanend
Drag65
kaktusic
Drasko
Popaj
Centurion
Milos86
MYSTIC021
Orisni
Aritmeticar
Novosadjanin007
Prokuplje
HUACHUMA
Teletrader
Ris
Greta
Maca
Sneki
ILoveRoses
pakodazna
MarkoJTD
NEBOJSAe
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22
AutorPoruka
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2682
Points : 6070
Datum upisa : 05.02.2014

BREAKING NEWS - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 22 Icon_minitime9/26/2024, 09:52

Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 3001
Godina : 48
Localisation : N.BGD
Points : 5587
Datum upisa : 22.05.2007

BREAKING NEWS - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 22 Icon_minitime10/1/2024, 19:23

Iranska državna novinska agencija IRNA sada je potvrdila da je vojska Teherana počela da lansira balističke rakete prema Izraelu, piše BBC.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1025
Points : 2212
Datum upisa : 10.09.2018

BREAKING NEWS - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 22 Icon_minitime10/5/2024, 07:12

Hidrogenska bomba kapa
https://www.b92.net/biz/srbija/vesti/64695/vucic-srbija-prvi-put-u-istoriji-dobila-investicioni-kreditni-rejting-ekonomska-prekretnica-nase-zemlje/vest

Nisam lep al sam glup and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 240
Points : 759
Datum upisa : 03.04.2021

BREAKING NEWS - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 22 Icon_minitime10/8/2024, 14:07

Interesantno je da je berza relativno nedavno dozivela, mogu slobodno reci, opsti skok. Gotovo sve akcije su otisle 20 - 30%. DNOS, IMPL, JESV, MTLC, TRBG, itd...namerno ne spomnjem TGAS.
Apsolutno stoji da su rezultati bolji nego prethodne godine, ali bas kod svih u toj meri da bude bas takav skok.
Koliko je realno da je ovo gore navedeno (prethodni ganetov post) uticalo na to i da je prakticno vec uracunato u cenu te da je ralnija korekcija cene nego nastavak trenda?
Mada TGAS kad ljuljne lovu, bice ozbiljan cunami....moja amaterska logika mi tako kaze.
Nisam ni e od ekonomiste vec vise entuzijasta (i e i sva ostala slova) koji ovde vidi priliku da malo oplodi ustedjevinu za normalan zivot u penziji jedared, pa izuzetno cenim misljenje svih Vas strucnih i zahvaljujem veliko za to!

Aca kurbla, marjanovicgane and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 1025
Points : 2212
Datum upisa : 10.09.2018

BREAKING NEWS - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 22 Icon_minitime10/8/2024, 18:53

https://www.belex.rs/trgovanje/izvestaj/godisnji

Ovde prikazani su godišnji prometi Beogradske berze. Treba imati u vidu da to nije sve novi novac. Ako neko proda akciju računa se u promet pa kad kupi drugu akciju ponovo se računa u promet i tako godinu dana se sve to vrti + velike transakcije tipa kada država proda akcije itd..... U godišnjem prometu ima vrlo malo novog novca..... A sada ulazi "de fakto" 30 do 50 miliona evra novog novca. Mislim da je prilično jasno šta će se desiti kada se to zavrti..... Bože zdravlje samo da se ne zarati i da ne dođe do svetske finansijske krize.

Što se tiče investicionog rejtinga on je bitan zato što će ubrzati pad kamatnih stopa kod nas (inače je to trend svuda u svetu). To će dovesti do dizanja vrednosti obveznica u portfoliju fondova, do rasta ukupnih portfolija i oslobađanja novca za plasiranje u akcije na BELEXU.... Po mojim proračunima samo DUNAV penzioni fond bi mogao na svaki pad kamate za  1% da ubaci dodatnih 2,5 miliona evra (novih) na Belex. 

PS:

Koliko će će se dići vrednost obveznice zavisi od procenta pada kamate i ročnosti obveznice. Ako kamate padnu za 1% na 10-ogodišnju obveznicu vrednost se diže za 10%. Kod obveznica duže ročnosti vrednost se diže i više od 10%. Štp duža ročnost mala pomeranja kamata na dole  prouzrokuju velike skokove vrednosti obveznica

Ja sam optimista, mislim da će sve biti kako treba. Samo bih ponovio da molim boga da se ne zarati ili da nas ne pogodi svetska teška finansijska kriza.

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2811
Points : 8008
Datum upisa : 21.01.2009

BREAKING NEWS - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 22 Icon_minitime10/9/2024, 12:23

Poskupjele nafta i pšenica, pala cijena zlata...

Indeks frankfurtske berze DAX je danas u 9.30 sati pao na 19.047,25 poena, moskovski MOEX na 2.779,37 poena, dok je britanski FTSE 100 porastao na 8.224,83 poena, a francuski CAC 40 na 7.521,90 poena. Vrijednost američkog berzanskog indeksa Dow Jones je pred današnje otvaranje berzi u Sjedinjenim Američkim Državama porasla na 42.080,37 poena, indeks S&P 500 na 5.751,13 poena, a vrijednost indeksa Nasdaq na 18.182,92 poena.

Prema podacima sa berzi, cijena sirove nafte je porasla na 74,146 dolara, a cijena nafte Brent na 77,910 dolara. Evropski fjučersi gasa su se na otvaranju berze TTF prodavali po cijeni od 39 evra za megavat-sat. Cijena zlata je pala na 2.612,16 dolara za uncu, a cijena pšenice porasla na 6,0015 dolara za bušel (bušel iznosi 27,216 kg). Vrijednost evra u odnosu na dolar je iznosila 1,09514, što je otprilike za 0,22 odsto manje nego u utorak, prenosi Tanjug.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 560
Points : 1199
Datum upisa : 18.12.2007

BREAKING NEWS - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: BREAKING NEWS   BREAKING NEWS - Page 22 Icon_minitime10/9/2024, 21:22

Nisam lep al sam glup ::
Interesantno je da je berza relativno nedavno dozivela, mogu slobodno reci, opsti skok. Gotovo sve akcije su otisle 20 - 30%. DNOS, IMPL, JESV, MTLC, TRBG, itd...namerno ne spomnjem TGAS.
Apsolutno stoji da su rezultati bolji nego prethodne godine, ali bas kod svih u toj meri da bude bas takav skok.
Koliko je realno da je ovo gore navedeno (prethodni ganetov post) uticalo na to i da je prakticno vec uracunato u cenu te da je ralnija korekcija cene nego nastavak trenda?
Mada TGAS kad ljuljne lovu, bice ozbiljan cunami....moja amaterska logika mi tako kaze.
Nisam ni e od ekonomiste vec vise entuzijasta (i e i sva ostala slova) koji ovde vidi priliku da malo oplodi ustedjevinu za normalan zivot u penziji jedared, pa izuzetno cenim misljenje svih Vas strucnih i zahvaljujem veliko za to!

Istrazivanja kazu da je 66% gradjana Srbije zadovoljno svojim zivotom (N1- Demostat) 22% je nezadovoljno a 23 ne zna!??
Nazad na vrh Ići dole
 
BREAKING NEWS
Nazad na vrh 
Strana 22 od 22Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22
 Similar topics
-
» BLOOMBERG NEWS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: