BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!

Ići dole 
+40
Cicija
Dalaj Lama
trind
zORAn
Berza011
Popaj
kaktusic
Kobe Bryant
Smile
Maca
MORNAR
Ars Vivendi
Dragan11
Nikola
nemanjaRU
Nemesis
Big Mile
MYSTIC021
BoS
Zelen
naivni subjekt
Pera Zdera
Duke
Boby
Serbon
Boranija
mateo84
Rogy
Limited011
Greta
Jovana2009
bebana
Igi-bg
Teletrader
Gargamel011
Bond
Dmitar
StefanMR
Lilihip
Sneki
44 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime11/23/2010, 05:08

Greta ::
igranka se nastavlja.... armo

Prema ugovoru, čija je vrednost oko 100 miliona dinara sa PDV-om, "Dilojt" će pružiti stručnu pomoć u realizaciji strategije za osnivanje novog preduzeća za javni prevoz u vazdušnom saobraćaju.

"Dilojt" iz Beograda će, kažu u Ministarstvu za infrastrukturu, sprovesti posao zajedno sa ... i ortačko-advokatskim društvom Janković, Popović i Mitić iz Beograda.

FASCINANTNO!!!
"ortačko-advokatsko društvo Janković, Popović i Mitić iz Beograda" se legitimisalo
kao advokatska kancelarija MIROSLAVA MIŠKOVIĆA u sporu Jugohemije sa Milkom Forcan!!
https://www.aikb.net/akcije-fun-club-f1/jugohemija-ad-beograd-jghm-t12-168.htm?highlight=jghm

A na drugom mestu se to ortačko-advokatsko društvo Janković, Popović i Mitić iz Beograda predstavlja kao pravni zastupnik MILANA BEKA u njegovom sporu sa nemačkim WAZ-om!!
Jedan član tog "društva" čak drži i konferenciju za štampu braneći Beka??

Deluje kao da imamo posla sa "kriminalnim udruženjem"??
Ako do sada nije bilo jasno: Danko Djunić, Milan Beko, Mišković i ortačko-advokatsko društvo Janković, Popović i Mitić iz Beograda!!


A sad "zajedno" sa Dankom Djunićem rade na "spasavanju" JATA???

Pa, kako to??
A te iste advokate pominje i Cane Subotić kao velike "prevarante"!!
http://www.e-novine.com/srbija/srbija-tema/37674-Kako-Beko-Mikovi-oteli-Novosti.html
TUCA

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime12/8/2010, 02:55


BIA, BRATE, BIA
Izvoz oružja i naša fascinacija domaćim i stranim tajnim službama

Pa kaže:
U depeši (USA) je reč o srpskoj of-šor kompaniji registrovanoj na Kipru, u vlasništvu Slobodana Tešića, srpskog državljanina, bivšeg konduktera (?) a dug je spisak prestupa povezanih s ovim čovekom: „isporučuje oružje Iraku, Liberiji itd. terorističkim režimima“.

Tešić dakle??
A koje firme su umešane?
Savet bezbednosti je Tešića označio kao glavnog prekršioca sankcija u izvozu oružja.

MELVALE CORPORATION DOO BEOGRAD, TADEUŠA KAŠĆUŠKA 56 ???
Vlasnik: - Име и презиме: Небојша Шаренац !!

Bože kako je svet mali?
Famozni Tešić se onda kao komercijalni direktor zapošljava u kompaniji „Melvale” sa adresom u Ulici Tadeuša Košćuška 56 u Beogradu, a čiji je direktor i odgovorno lice Nebojša Šarenac.
Kompanija ima sve neophodne dozvole i licence države Srbije za promet naoružanja i vojne opreme, uredno plaća porez i sve doprinose.
Kao takva kompanija „Melvale”, čiji je komercijalni direktor „tajanstveni” Tešić, koji, putuje svetom, ili svaki dan pije kafu u Strahinjića bana, dobija dozvolu Ministarstva odbrane, spoljnih poslova, neobavezujuće pozitivno mišljenje BIA, odnosno MUP-a i konačnu izvoznu dozvolu Ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom za izvoz srpskog oružja i municije u Jordan 2006. godine.
Tri dozvole, brojevi 000067, 000066 i 000051 od 20. marta 2006. sa potpisom Ane Blagojević iz Ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom.

Ana Blagojevć????
Glas javnosti četvrtak, 23. mart 2006.
Lakše povređena zamenica ministra Ana Blagojević (46), zamenik ministra za ekonomske odnose sa inostranstvom u sektoru za politiku i režim spoljne trgovine, lakše je povređena sinoć oko 21 čas u saobraćajnoj nezgodi u Ulici kralja Milana kod broja 16. Dok je izlazila iz garaže ministarstva u automobilu "tojota kamri", registracije BG 529 - 147, u zadnji deo njenog vozila udarila su dva automobila. Blagojevićevoj je povređen...

Baš čme čudi!!
Pitam se jel ovi podaci još važe ili je uzela lovu i sada uživa na nekom ostrvu:
мр Ана Благојевић - Помоћник министра Контрола спољне трговине у области наоружања, војне опреме и робе двоструке намене
Сектор за политику и режим спољне трговине
Тел./Факс: 011 334 60 67
Тел./Факс: 011 324 49 08
Е-mail: ana.blagojevic@merr.sr.gov.yu
"Iako je Zakon o spoljnoj trgovini naoružanjem, vojnom opremom i robom dvostruke namene savremen i u skladu sa svim međunarodnim normama, u praksi su primećeni nedostaci" - kaže Ana Blagojević, pomoćnik ministra ekonomije.
E, baš me čudi ??? Suspect

I još samo da se javi član bebana i objasni nam šta njen tata u svemu ovome radi??

“NELT Co” d.o.o. – direktor Nebojša Šaponjić, vlasnik Neregelia trading limited Kipar
“EKI Investment” d.o.o. – direktor Andreja Popov, vlasnici Aleksandar Vlahović i Danko Đunić
“Ataše” d.o.o. – vlasnici „Unigroup“ d.o.o. Beograd vlasnik Nenad Šarenac i Longfor Inc Panama

Nelt Co čiji je direktor Nebojša Šaponjić, zatim EKI investment čiji su vlasnici Aleksandar Vlahović i Danko Ðuni i Ataše d.o.o. čiji su vlasnici Unigrup - preduzeće Nenada Šarenca, i Logfor Inc Panama. Kada je sastanku u ime novih vlasnika prisustvovao Nenad Šarenac...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime12/8/2010, 10:40

"Nelt Co čiji je direktor Nebojša Šaponjić, zatim EKI investment čiji su vlasnici Aleksandar Vlahović i Danko Ðuni i Ataše d.o.o. čiji su vlasnici Unigrup - preduzeće Nenada Šarenca, i Logfor Inc Panama. Kada je sastanku u ime novih vlasnika prisustvovao Nenad Šarenac..."

Ovo poslednje mi nije jasno, ali asocira na Novi Dom :non:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime1/2/2011, 14:24

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 40857476
DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Mm2mo
DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 84549982
DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 61674996

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Eki10
DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 82734565

kafa

Šta je ovde čudno?
Da se optužnica odnosi samo na neke ljude u ovom procesu...
Znači, odnosi se samo na Radulovića, a ne odnosi se na Miškovića, Beka i Danka Đunića.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime1/3/2011, 13:54

Sneki ::

kafa

Šta je ovde čudno?
Da se optužnica odnosi samo na neke ljude u ovom procesu...
Znači, odnosi se samo na Radulovića, a ne odnosi se na Miškovića, Beka i Danka Đunića.

Uz rizik da me pogresno razumete, meni nije jasno kakva je tu uloga Kostunice...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime1/5/2011, 02:30

----- Original Message -----
From: Sloba Radulovic
To: antikorupciia.savet@sr.gov.yu
Sent: Sunday, September 09, 2007 4:54 PM
Subject: Slobodan Radulovic - Memorandum
SAVET ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE


Predsednici g-dji Verici Barac
Postovana g-djo Barac,
Ja sam Slobodan Radulovic,bivsi Generalni direktor C marketa,covek koji je zajedno sa
g. Miskovicem i g. Bekom potpisao Memorandum o razumevanju 19.08.2005g i covek koga su nakon realizacije potpisanog Memoranduma o razumevanju g. Kostunica,g. Miskovic i g. Beko optuzili da sam ostetio C market za vise od 20 miliona evra.

Tacno je da je Memorandum o razumevanju potpisan po nalogu Predsednika Vlade Republike Srbije g. Kostunice. G. Kostunica je ovlastio g. Djunica da u njegovo ime koordinira razgovore izmedju g. Miskovica, g. Beka i mene oko privatizacije C marketa.

JA NIKADA NE BIH PRISTAO DA POTPISEM MEMORANDUM 0 RAZUMEVANJU NITI BllO KAKAV DRUGI DOGOVOR SA G. MIROSLAVOM MISKOVICEM OKO PRIVATIZACIJE C MARKETA DA ME NA TO NIJE NATERAO PREDSEDNIK VlADE G. KOSTUNICA.

Da je ovo tacno potvrdjuje to sto je nalog g. Kostunice dosao neposredno posle:
- Resenja Komisije za hartije od vrednosti da se odobrava dokapitalizacija C marketa od
strane luksemburske firme Novafin. Resenje da se odobrava dokapitalizacija C marketa I da ce Novafin nakon izvrsene dokapitalizacije imati 40% vlasnistva u C marketu je doneto od strane Komisije za hartije od vrednosti pocetkom avgusta 2005g.
Predlog da se odobri dokapitalizacija C marketa i da, nakon toga, Novafin bude 40% vlasnik C marketa sam ja predlozio Upravnom odboru C marketa. Skupstina akcionara C marketa je na osnovu toga donela odluku da se prihvati dokapitalizacija C marketa.
Na istoj Skupstini akcionara C marketa je doneta odluka, koju sam ja predlozio, da se odmah nakon izvrsene dokapitalizacije potpise Prospekt i da se na taj nacin odmah omoguci da se akcije C marketa mogu prodavati na berzi.

Na toj Skupstini sam rekao akcionarima da ce na osnovu nove procene vrednosti C marketa, jedna akcija vredeti vise ad 1,000 evra. Ovo je receno pred vise ad dve hiljade Ijudi koji su preko ozvucenja i razglasa pratili rad Skupstine.
Skupstina je odrzana krajem jula ili pocetkom avgusta u Surcinu i postoji zapisnik sa te Skupstine:

- Onemogucavanja da g.Miskovic da putem kupovine udela privatizuje C market.
Za racun g. Miskovica je pocetkom avgusta 2005g, g. Branko Pavlovic, sa delom malih akcionara C marketa, organizovao ortacko drustvo. Sa tim ortackim drustvom je g. Pavlovic u ime g. Miskovica dogovorio cenu akcija, na koju se poziva i Memorandum o razumevanju u tacki 4.a). Ja sam, u ime C marketa, preko suda osporio pravo da se putem ortackog drustva moze trgovati akcijama C marketa. Sud je doneo odluku da se preko formiranog ortackog drustva ne moze privatizovati C market.

- Mog konacnog odbijanja predloga koji mi je uputio g.Miskovic preko g.Danka Djunica, da mu ja omogucim da njegova Delta kupi C market. Sa predlogom i uslovima pod kojlma bih ja omogucio da g. Miskovic kupi C market g. Djunic i ja smo razgovarali dva puta u mojoj kancelariji. Razgovori su vodjeni izmedju 10 i 15 avgusta 2005g.

Imao sam snage i hrabrosti da sprecim da na nezakonit nacin g. Miskovic preko udela
privatizuje C market. Imao sam snage i hrabrosti da odbijem ponudu g.Miskovlca koju mi je uputio preko g.Djunica da mu Iicno omogucim da privatizuje C market, jer nisam pristao da me kupi.

Nisam imao mogucnosti ni hrabrosti da odbijem nalog g.Kostunice da potpisem Memorandum o razumevanju iako sam znao da je to g. Kostunica uradio da bi g.Miskovicu omogucio da posle svih njegovih neuspeha udje u proces privatizacije C marketa.

Samo kratko da iznesem zasto nisam imao mogucnosti i hrabrostl da odbijem nalog
g.Kostunice da potpisem Memorandum o razumevanju. Krajem juna ili pocetkom jula meseca 2005g.sam pozvan od strane Ministra policije g.Dragana Jocica na razgovor. Razgovor je obavljen u Ministrovom kabinetu ,a u njemu su pored Jocica i mene ucestvovali Generalnl sekretar Vlade Republike Srbije g.Mihajlov, Sef UBPOK g.Spasic.

Tema je bila privatizacija C marketa i mogucnost da C market kupi Merkator Ljubljana. G.Spasic je na tom sastanku rekao da policija "kao ima neka saznanja "da ja, preko firme mojih cerki iz Madrida radim velike nelegalne poslove, pa da su za te poslove zainteresovane i druge drzave. Isto mi je tako rekao da policija ima saznanja da moje cerke imaju fabriku droge u Spaniji sa jos jednom Srpkinjom i jos podlih podmetanja u vezi cerki koja su sasvim licnog karaktera.
Sve ove neistine koje mi je rekao g.Spasic su pre toga sastanka objavljene u dnevnom listu Press, od strane novinara Marjanovica, a sve u dogovoru sa g.Miskovicem koji je na taj nacin hteo da me upozori na sta je sve spreman. Na to je Ministar policije g.Jocic "velikodusno"rekao g.Spasicu da obustavi svako bavljenje policije C marketom dok traje proces privatizacije.

Tada mi je Ministar Jocic saopstio da ne smem dozvoliti da C market kupi Merkator Ljubljana, da radi opsteg interesa ne smem dozvoliti ni jednoj stranoj kompaniji da kupi C market. Receno mi je da C market moze da bude privatizovan samo od strane domace kompanije. Jos mi je rekao da je to stav Vlade Srbije.
Razgovor i poruka koja mi je saopstena mi je bila vise nego jasna. Zato mi je nalog Predsednika Vlade Republike Srbije g.Kostunice ,da se potpise Memorandum o razumevanju bio samo zavrsetak mog razgovora sa Ministrom policije g.Jocicem.

Posto nisam mogao da ne potpisem Memorandum o razumevanju kako blh bar delimicno
smanjio rizik za C market ja sam izdejstvovao da u njemu bude napisano:

Da se obezbedi odrzavanje brenda C marketa ,sto pise u clanu 2.; Da C market samostalno nastupa najmanje dve godine ,sto pise u c1.3. i cI.5.; Da do isteka dve godine ,a u trajanju od jos sest meseci "Strane su se obavezale da nece sticati akcije C marketa direktno ili putem povezanih pravnih lica, mimo utvrdjenog vlasnickog odnosa iz clana 3."

Da bi Memorandum o razumevanju bio realizovan bilo je neophodno da ja svoju firmu Primer C prenesem u vlasnistvo Novafinu iz Luksemburga. lsto tako realizacija potpisanog Memoranduma nije mogla da pocne dok ja ne potpisem da C market povlaci tuzbu protiv Centralnog registra hartija od vrednosti .Ja sam to uradio u novembru 2005g.

Na taj nacin je debloklran proces privatizacije C marketa. Nakon deblokade procesa preuzimanja C marketa ,kao ucesnici preuzimanja C marketa su se mogli pojaviti Primer C i Asmor London. Merkaror Ljubljana je u tom momentu vec bio odustao od preuzimanja C marketa.
Primer C i Investicioni fond Asmor iz Londona su podneli potrebnu dokumentaciju Komisiji za hartije od vrednosti za preuzimanje C marketa. Zasto je drzavni organ ,Komisija za hartije od vrednosti, eliminisala Asmor i onemogucila mu da se takmici i nadmece sa Primerom C okopreuzimanja C marketa? Ja sigurno znam da odgovor za to imaju g.Kostunlca, g. Miskovic, g. Beko i g.Stimac.

Posle mog obavljenog posla oko Memoranduma o razumevanju ,kako sam ga u ovom
obracanju Vama i opisao, ja sam za g.Kostunicu, g. Miskovica, i g. Beka kao ucesnik i svedok stvaranja Memoranduma o razumevanju bio potpuno nepotrebna i potencijalno opasna osoba.

Odmah nakon zavrsenog preuzimanja C marketa ,po dogovoru sa g. Kostunicom, g. Miskovic i g. Beko su podelili veliki plen, koji se zvao C market, vredan vise od 300 miliona evra, a da pri tom nisu ispostovali ni jednu tacku potpisanog Memoranduma o razumevanju. Posto su g, Kostunica, g. Miskovic i g.Beko znali da ja, kao potpisnik Memoranduma, i covek koji je svojim potpisom omogucio proces preuzimanja C marketa imam obavezu da trazim da se ispostuje sve sto je potpisano, sve su uradili da me trajno onemoguce i diskredituju da kazem: Kako smo, zasto smo, zbog cega smo, za ciji smo interes i po cijem nalogu sve uradili kako bi potpisali 19.08.2005g. Memorandum o razumevanju.

Na kraju moram da Vam kazem da sam ja jedini od svih ucesnika u stvaranju i takvog
Memoranduma o razumevanju bio bukvalno zivotno zainteresovan da se on objavi i da serazjasne sve okolnosti u vezi sa njim, Niko ,apsolutno niko nije smeo da spomene , a kamoli da objavi potpisani Memorandum o razumevanju sve dok se Vi niste pojavili sa Vasom inicijativom,
09.09.2007g. Slobodan Radulovic

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime1/5/2011, 16:55

@Sneki
Preposteni Branko Pavlovic radio po nalogu Miskovica?
Jocic, Mihajlov i Spasic na visepartijskom zadatku?
Stimac imao dogovor?
Ma, svasta se moze procitati u ovom pismu...
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime1/6/2011, 11:49

Još od momenta privatizacije C Marketa svima je jasno da se država debelo umešala u ovu mutljavinu. Problem je što, kao i u živom blatu, nema izlazne strategije, pa je sva prilika da će Miško sa sobom na dno da povuče i veliki broj političara.
Bar neka korist od njega.
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime2/28/2011, 14:48

Da li neko zna jel ovo isto Djunishino??

http://www.tehnicom.com/istorijat.php

Po Zvezdi i veslanju bi rekao da nema greske, ali reko' da proverim bom
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/2/2011, 22:25

Ne, nije!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/3/2011, 19:50

Pošto sam vezan za ovakvu Srbiju, nemam izbor da pobegnem od ovog ludila, mogu samo da podržim svaki napor protiv korupcije i državne pljačke.

Sećate se bilborda po Beogradu: Zašto privatizacija..? Sada vidimo odgovor. Da majmuni i belosvetska bagra pokrade šta se pokrasti može. Imaju rezervne domovini i nije ih briga što ovde ostavljaju pustoš.

Živim za dan da ova kriminalna banda i svi oni koji su činjenjem il NEČINJENJEM omogućili i doprineli neviđenoj pljački Srbije za vreme post Miloševićevskog perioda nađu iza rešetaka.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/3/2011, 20:15

U cilju ostvarenja težnje iz prethodnog posta, moj potpis će u buduće nositi poziv na rekciju.
Valjda ćemo doživeti normalnu Srbiju u skorije doba. A možda je ni ne zaslužujemo.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/3/2011, 20:51

Gde ih sve nema?

Preduzeće za trgovinu i usluge EKI transfer, kao zastupnik kompanije za brzi transfer novca Western Union, godinama zloupotrebljava monopolski položaj na srpskom tržištu. Da je tako, utvrdila je i Komisija za zaštitu konkurencije rešenjem od 12. januara, u kojem utvrđuje nezakonitosti u ugovorima sa dvadesetak banaka, koji Western Unionu daju ekskluzivna prava u ovoj branši. Ali, zaključak Komisije da odredbe "o lojalnosti" moraju da se brišu, zasad ostaje mrtvo slovo na papiru. Vlasnici EKI transfera, ekonomsko-sportski tajkuni Danko Đunić i Žarko Zečević, nisu smatrali da bilo ko ima pravo da se meša u posao u kojem obrću stotine miliona evra godišnje.
Komisija je utvrdila da su EKI transfer, čiji je zakonski zastupnik Mirjana Zečević, supruga Žarka Zečevića, i firma Tenfore d.o.o., čiji je direktor Mirko Miljuš, "izvršili radnju zloupotrebe dominantnog položaja..

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=203&cl=22

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/3/2011, 22:47

Poizgledu slabije kapiram.
EKI je od Ekonomski institut.

EKI Transfers
Mirjana Zečević, posrednici WU za Srbiju

Vuk Zečević. član Izvršnog odbora Eurobank EFG, setite se Dinkića i Nacionalne štedionice i nj. poklanjanje EFGu

EKI PROPERTIES, Kosovska 1/V, mb 20054611
vl. EKI INVESTMENT
zastup. Драган Лазаревић 0503970710347

EKI INVESTMENT (ENHL, partizan) KOSOVSKA 1/V, 17092600
Данкo Ђунић, 1603949710335 40%
Александар Влаховић, 0202963724138 40%
Драган Лазаревић, 0503970710347 20%
zast. Драган Лазаревић

EKI BROKER bivši veliki broker, KOSOVSKA 1/V
bivši dir. Pava Zečević, trećinu prometa na Berzi imao „Eki broker“, firma Ekonomskog instituta

Eki Revizija (VZAS, FITO,AGROSEME,MINEL,NOVI DOM, FARMAKOM)
Kralja Milana 16, mb 17082175
Јован Папић 1707936710522 10% (Директор. Deloitte Подгорица)
EKONOMSKI INSTITUT AD BEOGRAD, KRALJA MILANA 16 (07017901 ) 90%

EKI TRADE

KOSOVSKA 1/V 06891390
Пава Зечевић 0211956715270

Posao za tužilaštvo za organizovan kriminal. Uvezali se gore od Dinastije, odn. hobotnice.

Ovde imamo saborku, vredi pratiti:
http://zmijonosa.blogspot.com/2010/11/lazna-demokratija-upropastila-srbiju.html

MKF EKI, EKI RS, EKI & KALE NE ZNAM DA LI SU UVEZANE SA ĐUNIĆEM


_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/4/2011, 13:05


EKI MOTORS, INVESTMENT AND CONSTRUCTION
, LEPENIČKA 7 mb 20339101
vl. KOMPANIJA NOVI DOM a.d., BAČVANSKA 21 mb 07023499
zast. Јово Суђић 0608973230016


EKI PROPERTIES, KOSOVSKA 1/V mb 20054611
vl. EKI INVESTMENT 100%
zast. Драган Лазаревић 0503970710347


EKI RAČUNOVODSTVO, KRALJA MILANA 16,mb 20211202
vl. EKONOMSKI INSTITUT 100%
zast. Олгица Видојевић 1410946715473


EKI TRANSFERS, KOSOVSKA 1/V
mb 17329278
vl. Ивана Шекревски 2410953719038 19,60%
C&C VARVIAS HOLDING S.A. GRČKA Atina, 51%
EKI TRADE 19,60%
BONI FINANCE 9,80%
zast. Мирјана Зечевић 3008949715134

BONI FINANCE, VRANJSKA 21 mb 20617080
vl.Драгослав Андрић 1606953710012 100%
zast.Ивана Андрић 2012962715317

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/4/2011, 13:07

Nastavak uspešnog rada GROBARA Srpske privatizacije:


Ministarstvo za infrastrukturu potpisalo je danas ugovor sa konsultanskom kućom "Diloit i Tuš," koja je na tenderu izabrana za savetnika u procesu transformacije "Jat ervejza", a tender za izbor strateškog partnera nacionalnoj aviokompaniji trebalo bi da bude raspisan za oko pet meseci.

Izvor

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
mateo84
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 2
Datum upisa : 20.03.2011

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/20/2011, 22:50

au bre a odakle kopas te info ja prvi put cujem za to?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/21/2011, 00:39

mateo84 ::
au bre a odakle kopas te info ja prvi put cujem za to?
od
Jel si iznenadjen ili si uvredjen????

Evo malo dodataka:

PRVA DIREKTORKA (posleratne) BEOGRADSKE BERZE:
Pava Zečević (sestra od strica Zeke iz FK Partizan)
Prva direktorka Beogradske berze i supruga Danka Đunića, prvog čoveka „Dilojt i Tuša“ i predsednika Američke privredne komore. U vreme dok je bila direktor, trećinu prometa na Berzi imao je „Eki broker“, firma Ekonomskog instituta na čijem je čelu bio Đunić.


Tu je negde i bio kraj Pave Zečević:
Podneta prijava o neregularnostima poslovanja na beogradskoj berzi.
U prijavi Komisiji za hartije od vrednosti prozvani Pava Zečević i Zoran Jeremić.

Odmah posle 5. oktobra:
Kadrovi “Dilojt end Tuša” raspoređuju se na ključna mesta: Gordana Matković za socijalna pitanja, Aleksandar Vlahović preuzima Ministarstvo za privatizaciju, Goran Pitić resor za ekonomske odnose sa inostranstvom, Vladimir Čupić je direktor Agencije za privatizaciju. U ovoj agenciji zapošljavaju se Siniša Mali i Katarina Tončić, a iz revizorskih kuća “Ces Mekon” i “Citadela” dolaze Mirko Cvetković i Jelena Milenković. Simbolično, u istoj zgradi nalaze se i Ministarstvo za privatizaciju i “Dilojt end Tuš”.

Nazad na vrh Ići dole
Serbon
Just looking
Just looking
Serbon


Broj poruka : 17
Points : 85
Datum upisa : 04.10.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/21/2011, 12:25

Ljudi samo da vam kazem alal vera aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/21/2011, 13:05

Istraživao sam malo.
Mogu reći da sam rezultatima prilično iznenađen, a i uvređen.
Od 15ak ljudi koje sam pitao ni jedan nije znao ništa o Đuniću.

Neverovatno koliko srpska javnost malo zna uopšte ko je Danko Đunić, a kamoli da ima svoju vladu već 10 godina. Mislim baš "svoju", jer rade za njega ko jedan.

Mišković se eksponirao maloprodajom, a ovaj, iako kolovođa, drma iz prikrajka. Verovatno ni mediji, bar većina, ne smeju da ga pominju. Plaše se vlasti, pa vidite šta bi sa Rodićem i sličnima.

Da konačno izađemo iz tog mraka..

PS. Kamo sreće da je tu Pava i stala, i dobila zabranu da dalje mulja, al između ostalog eno je i u EKI TRADE.. Ko sme da dira u Đunićevo. ČIK?!

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/21/2011, 14:48

EKI BROKER a.d. Beograd,
mešoviti finansijski berzanski posrednik
Датум доношења решења о давању дозволе за рад: 04.07.1995

Датум доношења решења о одузимању дозволе за рад: 21.1.2005.

-------------------------------------------------------------------------------


Jelena Kralj - jedna (moguća???) karijera!!! kafa

Contact: jelena.kralj@pedersenandpartners.com

Ms. Jelena Kralj was born 1969. in Belgrade. She graduated at University for International Management Belgrade. Ms Kralj began her career as chief broker of Currency exchange »MONTENEGRO EXCHANGE MARKET«. Then she worked as chief broker of »Commodity Exchange«, Belgrade, as chief broker of the stock exchange company »DELO BROKER« Belgrade and as 1st authorized broker of stock exchange company »EKI BROKER« (brokerage house of the Institute of Economics) at Belgrade Stock Exchange. She was owner and director of »EFA FINANCIAL ADVISORY«, a company for advisory services, Belgrade, and owner with controlling interest and director of stock exchange company »EFA« Belgrade. She has been acting as Head of Securities and Capital Market Department of Financial System in the Ministry of Finance of the Republic of Serbia since April 1st 2005.
Ms. Kralj was a Special advisor to the minister of finance since february 1 st 2006.

Ms. Kralj is a member of the team who works on preparing the Platform of the Republic of Serbia for Negotiation of the Stabilization and Association Agreement with EU, participates as a member of the team who works on preparing the Association with WTO and as a member of Supervisory boards of JUBMES bank, Belgrade and SHARE FUND, Belgrade

Ms. Kralj is currently "Pedersen & Partners" Country Manager in Serbia. "Pedersen & Partners" is the largest executive search firm in Central and Eastern Europe. It operates in 29 wholly owned offices in Almaty, Athens, Baku, Belgrade, Bratislava, Bucharest, Budapest, Chisinau, Istanbul, Kiev, Ljubljana, Minsk, Moscow, Nicosia, Prague, Riga, Sarajevo, Skopje, Sofia, St. Petersburg, Tallinn, Tbilisi, Tel-Aviv, Tirana, Toronto, Vienna, Vilnius, Warsaw and Zagreb

WHO THE FUCK ARE Pedersen & Partners????
Pedersen & Partners is an executive search firm that offers senior management recruitment advisory services. It focuses on consumer products, healthcare and retail, financial services, industrial, media and entertainment, private equity and venture capital, professional advisory services, and technology industries. Pedersen & Partners was founded in 2001 and is based in Prague, Czech Republic.


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...


Poslednji izmenio Sneki dana 3/21/2011, 15:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/21/2011, 15:40

Nisam ovde do danas zalazio,malo je reci,FASCINIRAN SAM.Ljudi,svaka vam cast,ovi iz insajdera su p dim za vas. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/21/2011, 16:16

Boby ljubav

Pedersen & Partners = Head Hunters, Team Bilding Advisory.... tt

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 F1157fcbf9

Jelena Kralj je naravno član UO Američke privredne komore u Srbiji!
DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 C3908e8d48

Fokus na ljudskim vrlinama ! Suspect
http://www.pedersenandpartners.com/press-executive-search/Fokus-na-ljudskim-vrlinama--Biznis.pdf

http://www.pedersenandpartners.com/press-executive-search/Trendovi-i-izazovi-u-razvoju-ljudskihresursa--AmCham-Perspective.pdf

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/21/2011, 17:25

...Ms Kralj has a BBA from the European Association of International Business and Management and she also studied in the US....
od od

a taj European Association of International Business and Management nalazi se u Budimpešti


a drži ga opet jedan Zečević
radi se o Miliji Zečeviću...
89
http://www.eu.ac.rs/pages/eus.htm

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/22/2011, 08:57

Cuo sam sve najgore o pomenutom Zecevicu i njegovom gastos kvazi fakultetu, ne znam sta radi Komisija za akreditaciju tih univerziteta, ali bi ih trebalo refreshovati pod hitno jer odosmo kao nacija u tri lepe...
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2021
Points : 5442
Datum upisa : 07.05.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/22/2011, 17:29

20.MART 2011.

Ulazak RTL u etar „težak” 40 miliona evra
Posle početnih neuspeha, nemačka medijska kuća kroz TV „Avala” dobija nacionalnu frekvenciju

Dve i po godine nakon neuspelog pokušaja da na javnom konkursu dobije jednu od pet nacionalnih TV dozvola u Srbiji, nemačkoj medijskoj grupi RTL ipak je pošlo za rukom da uđe u srpski etar. Naime, Savet Republičke radiodifuzne agencije krajem prošle sedmice dao je saglasnost Televiziji „Avala” da medijskoj kući iz Luksemburga proda 49 odsto svog vlasništva. Goran Karadžić, zamenik predsednika Saveta RRA, objasnio je da je reč o načelnoj saglasnosti,ada partneri tek treba da dostave ugovor iz koga bi se pouzdano videlo ko ima koliki udeo u vlasništvu,kao i da buduće svojinske promene neće dovesti do nedozvoljene medijske koncentracije.

TV „Avala” inače ima više suvlasnika, a najveći imetak od 45,65 odsto pripada Danku Đuniću, „Tehnoprogres” ima 30,68 odsto, „Medijaplus” poseduje 14, 94 odsto, a Željko Mitrović, vlasnik RTV „Pink”, 4,95 odsto vlasništva. Među vlasnicima je i nekolicina akcionara koji poseduju manje od jednog procenta ponaosob.http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Ulazak-RTL-u-etar-tezak-40-miliona-evra.lt.html

Nazad na vrh Ići dole
Duke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 18
Datum upisa : 22.03.2011

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/22/2011, 21:09

Narode svaka cast!

Ja sam se tek danas registrovao, ali ste mi ulepsali vece. Ako ne nista bar da ih dobro nalepimo.
Samo tako nastavite.....
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2021
Points : 5442
Datum upisa : 07.05.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/27/2011, 01:30

Pinto ::


Uz rizik da me pogresno razumete, meni nije jasno kakva je tu uloga Kostunice...

ODGOVOR STIŽE IZ ŠPANIJE bom

Citat :
Radulović je u tom pismu, koje je upućeno i predsedniku Srbije Borisu Tadiću i zvaničnicima Evropske unije naveo da su predstavnici Vlade Vojislava Kuštunice "iznudili" da se od novca za prodaju "C marketa" pet miliona evra izdvoji za finansiranje dela crnogorske opozicije uoči referenduma, u maju 2006. godine.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/243934/Radulovic-Beko-finansirao-kampanje-Mandica-i-Medojevica
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime3/29/2011, 01:51

Danko Djunić & co. organizuju veliko okupljanje u Drvengradu veshtica

Po običaju, ime Danka Djunića se nigde ne pominje....


Ekonomski institut organizuje menadžerski forum


Autor/izvor: SEEbiz/Beta

BEOGRAD - Menadžerski forum "Poslovni zaokret" o poslovno finansijskoj konsolidaciji srpske privrede biće održan od 31. marta do 2. aprila u Drvengradu na Mokroj Gori, saopštili su organizatori.

Organizator skupa je Ekonomski institut (Mokrogorska škola menadžmenta) u saradnji sa partnerima - konsalting kompanijom "EKI investment" i Udruženjem poslodavaca Srbije "Poslodavac".

Skup će otvoriti vlasnik kompanije "BNM International" Miodrag Babić a specijalni gosti foruma su šef kancelarije Svetske banke u Srbiji Lu Brefort i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Nebojša Ćirić.

Učešće na skupu potvrdilo je oko 80 predstavnika domaćih i stranih kompanija, preduzeća, banaka, organizacija, institucija, privatnog i javnog sektora.

Kako je najavljeno, učesnicima će poruku uputiti predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković.


da li ovaj "zaokret" znači da je došlo vreme da pakuju kofere? Suspect


http://www.seebiz.eu/sr/makroekonomija/srbija/ekonomski-institut-organizuje-menadzerski-forum,108387.html

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime4/12/2011, 17:29

VESLAČKI KLUB PARTIZAN

ZANIMLJIVO DRUŠTVO SE OVDE OKUPILO..... armo

UPRAVNI ODBOR KLUBA

DANKO ĐUNIĆ
Predsednik Veslačkog kluba ''Partizan''
Predsednik Upravnog odbora

SLOBODAN STOJILJKOVIĆ
Potpredsednik Veslačkog kluba ''Partizan''
član Upravnog odbora

ANDREJA MLADENOVIĆ
član Upravnog odbora

GORAN PITIĆ
član Upravnog odbora

ZORAN JEFTIĆ
član Upravnog odbora

GORAN TOPALOVIĆ
član Upravnog odbora

RADMILA HRUSTANOVIĆ
član Upravnog odbora

MILAN OBUĆINA
član Upravnog odbora

BOŽIDAR VELJKOVIĆ
član Upravnog odbora

NEBOJŠA ILIĆ
član Upravnog odbora

NEBOJŠA JEVREMOVIĆ
član Upravnog odbora

ĐORĐE VIŠACKI
član Upravnog odbora

ZORAN VOJINOVIĆ
član Upravnog odbora

JOVAN TEŠMANOVIĆ
član Upravnog odbora



RUKOVODSTVO KLUBA

SLOBODAN STOJILJKOVIĆ - direktor kluba


NEBOJŠA ILIĆ - sportski direktor


IVAN BRAJTIGAM - tehnički direktor


JOVAN TEŠMANOVIĆ - sekretar kluba

Lepo se oni tamo zabavljaju na Adi ciganliji roshtilj mir i tišina i daleko
od očiju javnosti.....tu se sastaje i druži naša privredna i politička "elita"

Pored klope i pića, Članovima Kluba su na raspolaganju:

Veslanje
Fitness centar
Sauna
Jacuzzi
Masaža
Balon sala za fudbal
Teren za košarku
Kaffe klub
Letnja bašta...

a propusnica ZA ovaj Klub odabranih najverovatnije da nije manja od 10.000 evra
pogledaj temu HEMPRO A.D.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime4/22/2011, 13:05

Ne znam gde nestade onaj oficir ?
Ali, neke veze postoje: to je vojni deo Ade ciganlije,
gde je Veslački klub "Partizan", a Đunić ga je pripojio sebi.


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime4/26/2011, 15:13

Kako u Srbiji zaraditi 100 miliona evra?
Pitajte Aleksandra Vlahovića, Vojina Lazarevića i Danka Đunića.

Ovaj trojac uspeo je da, bez tendera, dobije lokaciju u centru Beograda i da od 1.700 kvadrata udžerica krene u gradnju čak 28.000 kvadrata ekskluzivnog poslovnog i stambenog centra!

„Tri kralja“ privatizacije, kako ih je srpska javnost krstila, grade monumentalni objekat u najskupljoj građevinskoj zoni Beograda, uz svesrdnu pomoć bivše vlasti. Samo na razlici između prvobitne vrednosti tih 1.700 kvadrata i realne cene kvadrata na ovoj lokaciji (u proseku, oko 3.000 evra), firma KMKM, čiji su vlasnici Vlahović, Đunić i Lazarević, posle prodaje stanova i lokala biće „dobra“ - 100 miliona evra!

Čitav projekat traje još od 2006, kad je osnovan KMKM, koji je počeo s otkupom privatnih objekata na ovoj lokaciji. Potom, odlukom Vlade Srbije od 10. maja 2007. o razmeni nepokretnosti, republička Direkcija za imovinu prenosi pravo vlasništva nad ukupno 1.715 kvadrata na KMKM (zauzvrat će dobiti istu kvadraturu u novim objektima). U julu nastaje glavni projekat, da bi konačna prijava radova stigla u aprilu ove godine?!

Analitičar Mahmut Bušatlija podrobno je upoznat sa ovim projektom.

- Tu, bez sumnje, ima sijaset krivičnih dela, a to što nije bilo tendera sigurno je najupečatljivije! Država nije mogla da im ustupi plac ni na koji način. Početkom 70-ih godina parcela je dodeljena Robnim kućama „Beograd“, a pošto u određenom roku nisu ništa izgradili, trebalo je da im se zemljište oduzme. Nisam našao dokumentaciju da im je oduzeto! Vlada nema niti je ikada imala ikakvo pravo da dodeljuje zemljište, jer je to nadležnost gradske Direkcije za građevinsko zemljište, a to što javni gradski pravobranilac nije reagovao na ovo kršenje zakona, posebna je priča - zaključuje Bušatlija.
(nastaviće se... valjda?)

Назив: KMKM
Правна форма: Друштво са ограниченом одговорношћу
Седиште: Београд-Врачар
Пуно пословно име: KMKM DOO BEOGRAD, KRALJA MILANA 39
VLASNIČKA STRUKTURA:
1. EKI PROPERTIES DOO BEOGRAD, KOSOVSKA 1/V - 50,00 %
Новчани 250,00 EUR на дан 02.06.2006 -
Не-новчани 1.575.172,24 EUR на дан 01.06.2006 - у некретнинама

2. RUDNAP GROUP AD BEOGRAD, PC UŠĆE, BULEVAR MIHAJLA PUPINA 6/21 - 50%
Новчани 1.575.422,24 EUR на дан 23.08.2006 -
veshtica

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Pera Zdera
VIP
VIP



Broj poruka : 155
Points : 557
Datum upisa : 29.01.2011

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime4/27/2011, 21:44

AFERA „TRI KRALJA“
BIVŠI MINISTRI JAČI OD USTAVNOG SUDA!
Sreda, 27. April, 2011.| Autor: Ekipa Kurira

Ustavni sud 2005. godine doneo odluku da državna imovina ne može da bude dodeljena u zakup bez konkursa, a Koštuničina vlada to ipak učinila 2007, kad je Aleksandru Vlahoviću, Danku Đuniću i Vojinu Lazareviću dala 1.700 kvadrata objekata u centru Beograda

BEOGRAD - Kad ministri zarade mnogo para, postaju „kraljevi“!
Danko Đunić, Aleksandar Vlahović i Vojin Lazarević najpre su bili ministri, potom biznismeni, pa tajkuni, da bi ih na kraju prozvali „kraljevima privatizacije“.

Kao kruna njihov angažovanja nići će velelepni objekat od 28.000 kvadrata u strogom centru Beograda. Kako je Kurir juče otkrio, njih trojica pod kapom firme KMKM od države su bez tendera dobili jednu od najekskluzivnijih lokacija u centru Beograda, na uglu ulica Kralja Milana i Kralja Milutina. Inače, ova lokacija poznata je pod imenom „Dva kralja“.

Pod još nerazjašnjenim okolnostima, tri godine pošto je Aleksandar Vlahović otišao s ministarske funkcije, zaključkom o razmeni nepokretnosti Vlada Srbija dodelila je 1.700 kvadrata državne imovine, stambenog i poslovnog prostora firmi KMKM, čiji su vlasnici baš Vlahović, Đunić i Lazarević. Da li su tome doprineli veze Vlahovića, Đunića ili kumovski odnosi Lazarevića s tadašnjim šefom kabineta premijera Vojislava Koštunice Aleksandrom Nikitovićem, nije razjašnjeno jer niko o tome neće da govori.

Ono što je činjenica, jeste odluka Ustavnog suda od maja 2005. kojom je jasno precizirano da državna imovina ne može da bude dodeljena u zakup bez javnog nadmetanja ili konkursa (članovi Ustava 57, 59 i 72). Ipak, Zaključak o razmeni imovine donela je Vlada Srbije premijera Koštunice 10. maja 2007!

Ovim zaključkom precizirano je da za 1.707 kvadrata, koliko je dobila firma KMKM, država za uzvrat, kada objekat od čak 28.000 kvadrata bude završen - dobije 1.714 kvadrata?!

Arhitekta i konsultant za investicije Mahmut Bušatlija kaže da je ovim dogovorom prekršen Ustav i nekoliko zakona, jer nije bilo javnog konkursa niti licitacije.

- U ovom slučaju, imajući u vidu atraktivnost lokacije, to bi bila mnogo veća površina gotovog prostora koju bi država dobila da su i ostali zainteresovani mogli dati ponudu u javnom i transparentnom postupku. Uobičajeno je na našem tržištu da onaj ko unese svoju građevinu u zajedničku izgradnju dobija oko 25-30 odsto izgrađenog prostora - kaže Bušatlija.

To je najmanje 3.000 kvadrata od izgrađenih 28.000. Prostom računicom, država je mogla da dobije oko 1.300 kvadrata više, što je po prosečnoj tržišnoj ceni od 3.000 evra - 3.900.000 evra!

Direkcija za imovinu pere ruke

Vlada je odlučivala o svemu! Srba Panić, koji je bio zamenik direktora Direkcije za imovinu 2007, kad je potpisan Ugovor o razmeni nepokretnosti, za Kurir kaže da je sve urađeno po odluci Vlade Srbije.

- Ti ugovori napravljeni su na osnovu zaključka Vlade koji odobrava razmenu nepokretnosti. Reč je o tome da su na toj lokaciji postojali određeni lokali u državnom vlasništvu čiji je korisnik bila opština Vračar. Razmenom, umesto tih lokala, da bi se lokacija privela urbanističkoj nameni, ugovoreno je da u novoizgrađenom objektu država dobije lokale iste kvadrature. U svakom slučaju, država ne sme izgubiti.

Pljačka se sprovodi rutinski

Advokat Branko Pavlović kaže da u Beogradu zna za gomilu sličnih slučajeva.

- Oni tu pljačku sprovode rutinski, patentirali su je, a jedini koji može da im stane na put je državni revizor. On bi trebalo da zatraži sve slučajeve u kojima je Direkcija za imovinu praktično pravo gradnje dodeljivala bez javnog konkursa i sve ugovore proglasi ništavnim, a nadležne procesuira - jasan je Pavlović.

Pravobranilaštvo: Reagovaćemo!
Katarina Žeželj, zamenica gradskog pravobranioca, kaže da je za ovaj slučaj saznala iz Kurira i da, samim tim, gradski pravobranilac nije mogao da reaguje ranije.

- Iz vašeg teksta proizilazi da je čitava priča, s namerom, rađena kako bi se grad zaobišao, kao i sve njegove relevantne ustanove. Do sada nismo imali nikakvih informacija, a ukoliko se ispostavi da ima pravnog osnova za intervenciju gradskih vlasti, mi ćemo reagovati. Najpre ćemo proveriti stanje u spisu predmeta republičkih organa, a potom i ozbiljnije reagovati - rekla je Žeželjeva.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime4/28/2011, 08:33

Kurir od 1. aprila (ali ne kao šalu) javio:
Hapsiće i bivšeg ministra- Dolijaće krupna zverka
Jednom bivšem ministru uveliko se sprema hapšenje zbog „domaćinskog odnosa“ prema državi tokom ministrovanja. Policija već nekoliko meseci detaljno češlja sve poslove u kojima se našao ovaj političar i prikupila je dovoljno materijala da protiv njega podnese krivičnu prijavu.
- Taj nekadašnji ministar se u javnosti već duže vremena pominje u vezi sa raznim malverzacijama pa je bilo i očekivano da to dobije epilog pred Tužilaštvom za organizovani kriminal. Naša je obaveza da uhapsimo sve koji su na bilo koji način oštetili državu i građane Srbije i mi ćemo to i učiniti. Pored toga što je to naša dužnost, i partneri iz Evropske unije u svim razgovorima sa zvaničnicima naglašavaju obavezu borbe protiv organizovanog kriminala i korupcije. Oni to stalno potenciraju i bez te borbe nema nam ulaska u EU - otkrio je za Kurir izvor blizak istrazi. On je insistirao da se ime bivšeg ministra još ne otkriva kako on ne bi napustio zemlju ili na bilo koji način pokušao da izbegne pravdu.

Kako to rade u okruženju
Bivši premijer Hrvatske Ivo Sanader uhapšen je u decembru prošle godine u austrijskom gradu Salcburgu po međunarodnoj poternici zbog sumnje da je umešan u aferu „Hipo“.
Nekadašnji ministar pravde Republike Srpske Suad Filipović uhapšen je u oktobru 2010. zbog sumnje da je deo organizovane kriminalne grupe koja je otela banjalučkog biznismena Stanislava Koljančića.
(A i uhapsili su i osudili bivšeg ministra odbrane zbog nelegalne nabavka kamiona nameštanjem tendera)
http://www.kurir-info.rs/vesti/bivsem-hrvatskom-ministru-odbrane-cetiri-godine-robije-63260.php

Prvo hapšenje posle 12 godina
Hapšenje nekadašnjeg srpskog ministra biće prvo još od vremena vladavine Slobodana Miloševića. Podsetimo, Milošević je uhapsio i osudio više svojih ministara (Sava Vlajković, Velimir Mihajlović...), a u toj akciji umalo se iza brave nije našao i tada aktuelni premijer Radoman Božović.
http://www.kurir-info.rs/vesti/uskoro-hapsenje-bivseg-ministra-vlade-srbije-83090.php
(BOLJE REČENO ZA VREME "DEMOKRATKE" VLAST - banda jedna neopevana!)

Plata koju je primao kao ministar jedva da je prelazila hiljadu evra, ali je i pored toga uspeo da za vreme ministrovanja svojoj supruzi i sebi kupi po jedan bezobrazno skup ručni sat. Cena: 40.000 evra komad! Model? Zar je važno?! Gospodin ministar je, inače, bio poznat kao političar oko koga su se prosto lepile afere.
http://www.kurir-info.rs/vesti/zasticeni-svedok-84944.php



_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!   DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !! - Page 2 Icon_minitime4/29/2011, 13:15

Uf, uf... boga mi, KURIR već 3 dana gazi po Djuniću i Vlahoviću!

Već tri dana ih ne skidaju sa naslovne?
Vidim da su malo skidali podatke i sa ovog foruma! love3

Jel to G17+ uzvraća udarac za hapšenje Djivančevića?
kafa

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
DANKO DJUNIĆ - VELIKI BRAT PRIVATIZACIJE U SRBIJI !!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Sporne 24 privatizacije u Srbiji???
» Veliki OPREZ kompanije nestaju--akcionari propadaju???
» BG Aerodrom - AERO
» Cenzura u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INFO-
Skoči na: