BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Forumski biseri

Ići dole 
+25
Dalaj Lama
FatCat
Smile
Maca
Fast
Momir
Boby
Orisni
nepet
Novosadjanin007
Limited011
Boranija
Teletrader
akcionar
pepeljuga21veka
Dragan
prevarant
pepsiman
Ivan2211
iki
Dusan
StefanMR
Kobe Bryant
Sneki
Greta
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime1/5/2013, 13:46

sutra ::

Ja sam na svoju zalost obicno preveliki optimista

od

sa teme Kako da se rešimo DINKIĆA

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime2/1/2013, 12:29

Fmember ::
sutra ::


To je moja teorija na ovom nivou kursa. Inace dobro je sto si pitao, ja cesto pisem nerazumljivo zato sto to izlazi tako iz moje glave

sutra, ti si moj idol love3

sneki ::

Nekako te ne kapiram...


sutra misli da je trenutno bolje štedeti u dinarima nego u evrima, i da bi se konverzija štednje iz evra u dinare isplatila, ali nije 100% siguran pa preporučujue 50% štednje u evrima i 50% štednje u dinarima, mada on sam nema ni evre ni dinare da oroči jer je: a) sav kapital uložio u akcije, b) već ima oročena štednju čije oročenje neće skoro da istekne, c) nedaj bože, bankrotirao.

stvarno Sneki, ne znam kako ti odmah nije bilo jasno? sesir

udrimile

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime2/10/2013, 09:45

Aritmeticar ::
Ima jedna sprava koja se zove telefon. Ispritiskate neke brojeve i kažete: "Alo!". E, tako mogu, Basemi Šabac i Artio fond da se dogovore, pa da prebace koliko već hoće akcija u jednom cugu, a ne da svaki dan tupe sa po 500 komada.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime6/28/2013, 17:40

Boranija ::
ingglick ::

Ako ste citali moj odgovor, videli ste da mi trziste nudi cenu koja je 20 puta veca od cene/vrednosti po modelu, time zbog trzista jedna akcija vredi kao 20. To nije beznacajno cak i ako ne zelim da prodam, odnosno, vazno je da imam tu mogucnost.
Bože, pomiluj....
confused

od od 
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime10/20/2013, 12:53

Matthew Greenburgh ::


Nema za penzije?? Kako bre nema za penzije...pa pustite fakturu celavom Kosticu, Vojinu Lazarevicu, Vuku Hamovicu, Peri Maticu...pa svaki od tih "uglednih privrednika" po 2 meseca da finansira penzose, da budzej malo oda'ne!

Treba Zemunce pustiti na vikend, sa blanko virmanima, da uteraju love iz Svajcarske, Lihtenstajna, sa Kajmana i Devicanskih ostrva!
Arrow kalas bicevanje 

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime7/14/2014, 23:38

Dalaj Lama ::
Drag65 ti i Fmember treba što više da hodate bosi, jer imate negativne karme, odnosno crne karme, jer samo zemlja može da izvuce to crnilo, lečenje karme će biti još bolje sada dok je zemlja vlažna i hladna...

Ako ne pomogne, možda je rešenje samoubistvo da se više ne bi mucili, jer kroz reinkarnaciju možda postanete neko srećnije biće, komarac, magarac ili čak jazavac...

Voljne radnje mogu biti ispravne i neispravne. Uopšte uzev, volja koju karakterišu pohlepa, mržnja i zabluda, stvara nepovoljnu karmu, dok ona koju karakterišu suprotna svojstva stvara (nesebičnost, dobronamernost i znanje) povoljnu karmu

Štaviše, volja ima veći značaj u stvaranju nove karme od samog delovanja.

 od love3 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime1/16/2015, 23:29

Taliano ::
Kljucno je pitanje sta su Ameri hteli sa ovim padom cene.Prica o skriljcima je bajka za malu decu.Mislili su da ce destabilizovati Rusiju-u stvari su ojacali Kinu...a preko nje je i Rusija amortizovala gubitke.Kladim se da bi rado u SAD rekli puj pike nevazi....A Rusi mozda cak i sa plusom izadju zahvaljujuci aranzanima u BRIKS.Istorijski Rus je najjaci zimi(Napoleon,Hitler)....moze da izdrzi cudo ali zna i da se sveti ko niko.Siguran sam da za Nemce vise nikad nece biti jeftinog gasa.Osim toga,kada je nafta nisko onda veci input u gotovom proizvodu ima rad.Ako uporedis plate u Nemackoj i u Kini,jasno je ko je ovde gubitnik....

E, ovo se zove "dobra" analiza! od

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 709
Points : 1905
Datum upisa : 30.11.2010

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime3/13/2015, 14:49

Taliano ::
Cccc opet uvrede...u kriticnim momentima svasta isplivava na povrsinu.Shvati berzu na drugi nacin-opustenije,kao igru.Ako imas 4S po Kostolanjiju(spoznaju,strpljenje,sredstva i srecu) a bio bih slobodan da dodam i peto S-stav,nebi trebalo da se toliko uzrujavas.Osim toga i sa zdravstvenog stanovista ti to ne preporucujem-oboleces covece!

heng confused

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime9/30/2015, 19:45

Fmember ::
da dam svoj "doprinos" "diskusiji"

ako probije "dno" na 600 ne verujem da će da padne mnogo ispod, mogao bih da se kladim da neće ispod 400.
malo je verovatno da će da se odbije i skoči preko 700... mada nikad se ne zna
kafa

kafa 89

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 841
Points : 1953
Datum upisa : 10.01.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime5/8/2018, 15:55

Al Kapone ::
Kad se covek prvo stranacki opredeli onda nema svoje misljenje.


od od

Kakav biser!!!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime5/21/2018, 17:29

Sneki ::
Forumski biseri - Page 3 Dulic2



Dulić: To je dakle to kamenje? I kako sad ja kao ortoped da iz ovoga iscedim naftu?
Ništa meni ovde nije jasno, kakva crna nafta iz šljunka?
Ali, dobro dodje pred izbore! Dobro je da se Dinkić nije ranije setio...
A lepo sam hteo da idem na geološki, al moja mama navalila na medicinu...

Škriljci, i euforija o Srbiji kao naftnoj sili...




_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime12/16/2018, 13:56

marjanovicgane ::

Komercijalna banka je jedinstvena u svetu i neuporediva je sa bilo kojom drugom našom bankom posebno ne sa PSBN.
Država je po meni najsigurniji bankar jer bi rad domaćih banaka koji sam malo pre opisao mogla da podupire primarnom emisijom. 

kafa

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime4/17/2019, 19:53

cija mija bija ::
Mačak u pravu si za ovo pištoljče, svi koji ste bili protiv Progresa treba da ga upotrebite na sebi.
Progres je dobio bitku na sudu. Apelacioni Sud je odbio zahteve banka u stečaju i svih ostalih koji su hteli da Progres ode u bankrot i potvrdio odluku Privrednog Suda u Beogradu o usvajanju UPPR-a.
Prema tome kad Progres isplati tih 7,3 miliona USD Procter & Gamble i Gasprom Banci, ostaje čist bez ikakvih dugova. Sve milijarde i trilijarde izmišljenih dugova a koje su botovi na ovom blogu stalno spominjali i prizivali propast Progresa, pale su u vodu. Sramno je da je moderator ovog bloga stavio Progres u deponiju i time doprineo da mnogi mali akcionari za sitne pare prodaju svoje akcije. Oni imaju pravo sada da tuže sve koji su svojim pljuvanjem progresovih akcija doprineli da ih budzašto prodaju.

OZNA SVE DOZNA

od love3
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime8/28/2019, 00:20

Dragan555 ::

08.02.2019 12:36
Ovo je za zatvor šta rade, i to namerno. Neko će zaraditi mnogo na tome što ima pravu informaciju. A to može da bude samo neko u vrhu vlasti.

Dragan555 ::

14.02.2019 23:01
Samo malo kolege. Ovde se rasprava polako pretvara u ja sam bio/la u pravu uta ta. 
A u stvari se radi o državnom kriminalu i izostanku informacije koja je jasno morala svima da bude saopštena. Nemam sumnje da su neki ljudi bliski vlastima masno zaradili na ovom "slučajnom propustu" za koji niko neće odgovarati a morao bi. Hoće li nam istu igranku prirediti i na KMBN gde će mali broj ljudi znati cenu ili neke značajne informacije pre ostalih?

Dragan555 ::

16.02.2019 21:26
Ne bi ja žurio sa prodajom.

AERO početkom godine - PANIKA! affraid

A na kraju je sve bilo kako treba i nije bilo prevare....
sesir
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: d   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime8/31/2019, 20:55

Cicija ::
P.P.S Hade da se okrenemo Dunav Os. i Žito srem ili Telefonkabel gde je rast cene nenormalan, ovo je došlo do svog vrha i više ne može da ide, možda još 10% ali plus i minus....
Čekaj, stani, reci da se šališ  od
Da se okrenemo akcijama koje su već skočile nenormalno  od od od
Zašto? Da bi oni kojima je skočila akcija nenormalno izašli? Ne razumem zašto bi iko kupio akciju koja je skočila nenormalno? Jel treba da očekujemo da će cena nakon nenormalnog skoka, još nenormalnije da skoči? Što? Jesu lansirali svoje kriptovalute?od
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime9/9/2019, 17:32

Dragan555 ::
Moram ponovo da pitam ovaj put Sneki jer mi jedan drugi iskusni kolega iz zemuna nije odgovorio na pitanje jer nije znao odgovor. Koji to zakon, ili statut banke sprečava budućeg vlasnika da nakon kupovine 100% prioritenih akcija izmeni odluku da im pripada samo dobit u visini kamatne stope NBS i da onda isplati sebi svu dobit kroz prioritetne akcije?
Ako je to moguće ne treba mu više od 51% običnih i onda bi vlasnici običnih bili ti čijim bi akcijama cena drastično pala.
Ne govorim o tome da li je takva odluka fer, poštena, nepoštena nego samo da li je moguća? I ako nije zašto nije?


Ovakav biser odavno nismo imali..... od titanik slik

ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime11/5/2019, 18:10

Dragan555 ::
Moram ponovo da pitam ovaj put Sneki jer mi jedan drugi iskusni kolega iz zemuna nije odgovorio na pitanje jer nije znao odgovor. Koji to zakon, ili statut banke sprečava budućeg vlasnika da nakon kupovine 100% prioritenih akcija izmeni odluku da im pripada samo dobit u visini kamatne stope NBS i da onda isplati sebi svu dobit kroz prioritetne akcije?
Ako je to moguće ne treba mu više od 51% običnih i onda bi vlasnici običnih bili ti čijim bi akcijama cena drastično pala.
Ne govorim o tome da li je takva odluka fer, poštena, nepoštena nego samo da li je moguća? I ako nije zašto nije?

Sneki ::
Nisam imala nameru da vas više zadržavam, ali... hajde, baš kad si zapeo:

Kako komentarisati glupost?
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime11/17/2019, 22:18

"Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida."
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Forumski biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Forumski biseri   Forumski biseri - Page 3 Icon_minitime4/21/2021, 20:18

Fokus ::
Ali mora da postoji neki vremenski limit (koji je valjda prekoračen) u kome može da se kupi po 3315. 
Imali su mogućnost, nisu uspeli da kupe i šta sad? Pa neće valjda u narednih 100 godina da bude limit 3315?

lale

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
 
Forumski biseri
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Najbolji forumski portfolio
» Forumski portfolio - spisak
» Definisanje pravila za igru najbolji forumski portfolio

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: SVE I SVAŠTA-
Skoči na: