BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Strategije na berzi

Ići dole 
+3
Vidovnjak
StefanoProdi
visnja
7 posters
AutorPoruka
visnja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : -6
Datum upisa : 12.05.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/19/2008, 18:08

Pre nekoliko dana sam pocela virtualnu igru na Investopedii i odmah se nakupovala akicija, za 75.ooo$, a posle mi je odjednom sinulo da je mozda bolje ici na 1-2 akcije, pa postepeno prodajuci i kupujuci, povecavati profit. Da li tako rade day traderi? Kakva bi vasa metoda bila da vi igrate i sta mislite, da li ktarkorocni indikatori mogu da budu dobri i dovoljni signali ili pratiti jos nesto? Poz!
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/19/2008, 18:44

Igraj kako bi radila u stvarnom zivotu, ako imas ambicije da trgujes za prave pare.

Strategija o kojoj pricas je manje-vise swing trading, koji i sam preferiram na vecini trzista, sem kod dugorocnih pozicija sa malim leverage-om.

Sto se tice day trading-a, ima vise podvrsta. Od scalpera, koji se zadovoljavaju sa par centi profita nekoliko stotina, hiljada puta dnevno. Ima onih koji trguju nekoliko puta dnevno. Zavisi od karaktera. Iskustvo ce ti pokazati koji si tip.

Lepo sto ima zainteresovanih za tako nesto!

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
visnja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : -6
Datum upisa : 12.05.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/19/2008, 23:54

Procitala sam vise knjiga iz biblioteke o day tradingu, ali nisam upste nasla i jedan primer, kako to oni zaista rade i kako prate indikatore i koje. Sve se vrti oko toga koje akcije gledati, a ne kako ih birati i, uopste, ceo postupak.
Interesuje me, gde mogu da se dzabe prate indikatori tehnicke analize, sve sa Fibonacijem, ili se mora pretplatiti?
Da li imate iskustva na kojim sajtovima se preporucuju najbolji signali? Poz!
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/20/2008, 02:15

Signali ne prave pare. Ti kada dobijes signal, isto je dobila gomila ljudi u tom trenutku, ljudi ranije koji prate signale bez servisa, itd. I prodje voz.
Fibonaci mi je sjajan za FX, zaista dobro funkcionise u solidnom broju slucajeva. Preporucujem ti da odslusas sto vise intervjua koji se ticu daily trade-a na http://www.traderinterviews.com/archives.htm
Sto se tice akcija, za daily je potrebno mnogo vise novca nego za FX, zbog leverage-a FX-a.
Licno, da zelim da rizikujem novac potreban za daily na NYSE (100 000$ +), ne bih ni bio daily trader, već medium, ako ne i long term.
Nazad na vrh Ići dole
visnja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 11
Points : -6
Datum upisa : 12.05.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/21/2008, 06:25

Pocela sam da slusam te intervjue, ali je mnogo toga, zaista... Koliko svega treba da se zna, tehnicka, fundamentalna analiza, citati vesti, insajderske infrmacije, pratiti razne savete strucnjaka, Top 50, top 100, pa trebalo bi mi jos 100 godina da nesto naucim... A gledam ove golobrade brokere, nemaju ni 18 godina, na floru berza, pa kad su oni to sve naucili? Ovde gde sam ja, cak srednjoskolce vode na berzu pa se oni tamo, kao, takmice... Sa kojim znanjem ti mladi brokeri ulaze na berzu?
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/21/2008, 08:54

@visnja
Strategije na berzi 114dobro jutro
mislim da gresis sa tim predrasudama u vezi godina starosti bokera...
berza nije znanje nego intuicija i saznanje
i polupismen covek moze da se na njoj obogati
broker nije dobar onoliko koliko zna vec koliko ume
a umeti i znati nije isto.
:-)
postoji jedna tvrdnja da inteligentan covek uvek kasni za ovim sto je manje inteligentan
jer ovaj sa vecim IQ tesko donosi odluke,jer trazi pravu odluku,i ubosce on nju ali kasno jer vreme donesenja neke odluke je kljuc.
manje inteligentan je sklon riziku i on donosi odluke intuicijom,i za njega radi vreme
a vreme je novac,a intuicija je dar
a ja sam se bas raspisao ohladio mi se burek a moram i da sredjujem stan.
malo pao standard
Strategije na berzi 116Strategije na berzi 118

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/21/2008, 08:55

@visnja
sorry ja tek ada video da je ovo u pitanju neka igrica
:lol: :lol: :lol:

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime6/21/2008, 21:37

He he, Višnja, to se i meni nametalo kao problem u početku. Što pre počneš, pre ćeš napredovati. Intervjue sam, recimo, slušao na putu koji gotovo svakodnevno prelazim (BG-NS), stignem preslusati 4. Kad ih sve preslusas, ostaje da slusas nove koji izlaze jednom nedeljno. Kada sam njih preslusao, presao sam na audiobooks. Meni lično mnogo više odgovara takav tip ucenja i saznavanja, nego klasicno citanje. Prvo sam uzeo Grahamov Intelligent Investor, Intelligent Advisor, pa George Soros-a. I onda malo Cramer, za razonodu. :P
Konkretno, za prvih godinu dana bavljenja i interesovanja trzistima kapitala, napredovao sam zaista puno po mom misljenju.
Odrazilo se na profit. 8)
Kako je oblast gotovo neogranicena i u sledecim godinama se naucilo svasta.
Samo hrabro!
Nazad na vrh Ići dole
Karmamen
Just looking
Just looking
Karmamen


Broj poruka : 13
Points : 16
Datum upisa : 18.07.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: kako vezbati trgovinu na berzi?   Strategije na berzi Icon_minitime7/29/2008, 09:18

posto sam kupio neke knjige i krecem malo ozbiljnije da se bavim berzama interesuje me ima li neki sajt gde bih mogao da vezbam trgovinu , znaci da imam neki virtuekni novac na raspolaganju sa kojim mogu da trgujem kako ja hocu, bilo bi lepo ako ima takav sajt na srpskom.
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime7/29/2008, 12:25

Za početak, za iole ozbiljniju trgovinu na berzi, engleski jezik je neophodan. www.investopedia.com što se tiče igre.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime1/29/2011, 12:07

(Kopirano sa teme MTBN)
Zanimljivo; čim je nešto jeftino, evo ga i Besim. pec

Mi se povremeno zezamo na njegov račun, a čovek ima jasnu strategiju - ulaže u jako potcenjene hartije, čak i ako ima dosta rizika. Na nekima će sigurno da "pukne", ali tamo gde bude u plusu, biće u velikom plusu kojim će da pokrije i promašaje.

Voleo bih da nam se javi kroz 2-3 godine i saopšti kakav je rezultat te njegove strategije. 89 ili suny
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/7/2011, 19:05

(Preuzeto sa teme TIGR)

V029 ::

... Tvoje trgovanje meni više liči na kockanje nego na investiranje.
"Ovo ide gore, jos bar na... Bio sam ubeđen... Mislio sam... Prvo će da padne, a posle da se vrati..."

Suština trgovanja je da se predvidi kretanje cene u budućnosti. Niko od nas to pouzdano ne može da uradi. Ali postoje određeni parametri kojima se treba rukovoditi i koji ti omogućavaju da to bude kalkulisani rizik, a ne nasumično biranje hartija prema onome što čuješ od komšija, u medijima ili čak na forumu. TA, FA, analiza vlasničke strukture, intermarket analiza, analiza sentimenta, utvrđivanje faze ciklusa u kojoj se nalaze određena tržišta kapitala, analiza svetske i regionalne makroekonomske situacije, geopolitička analiza, sve su delovi mozaika koji ti omogućavaju da sklopiš sliku i verovatnoću da ćeš pogoditi pravac kretanja cene akcija okreneš u svoju korist. I tada možeš da pogrešiš, ali je bitno da to na vreme prepoznaš i adekvatno modifikuješ strategiju.

... trgovanje samo na osnovu pretpostavki je siguran recept za fijasko.
post2
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/8/2011, 07:46

V029 ::
nasumično biranje hartija prema onome što čuješ od komšija, u medijima ili čak na forumu.
A moze li izbor hartija prema onome sto se "cuje" od berze, tj. uloziti u svaku hartiju u odnosu kakva im je cena (tj. market-cap) na berzi? Ja investiram tako, bez ikakvih "TA, FA, analiza vlasničke strukture, intermarket analiza, analiza sentimenta(?!), utvrđivanje faze ciklusa u kojoj se nalaze određena tržišta kapitala, analiza svetske i regionalne makroekonomske situacije, geopolitička analiza..."

Ovo se naravno odnosi na odluku kako rasporediti pare u akcije, a drugo je pitanje koliko para staviti u akcije a koliko na fiksan prinos. No, ne vidim da ste pricali o tom drugom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/8/2011, 11:28

orisni ::

... uloziti u svaku hartiju u odnosu kakva im je cena (tj. market-cap) na berzi ...

Možeš li ovo malo da pojasniš, nisam baš siguran da te razumem.
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/9/2011, 06:55

@BoS
Uzmimo za primer da hoces da stavis 1500evra u akcije sa Belex15. Kako da odlucis koliko u koju? Mogao bi da radis sve te neke analize da vidis koja ce akcija mozda najvise da skoci, pa da stavis sve pare na tu jednu akciju. Zbog vece diversifikacije, mozda bi mogao da stavis na 2-3-4 akcije koje mislis da ce da skoce. A ako hoces bas pravu diversifikaciju, mogao bi da stavis i na svih 15 akcija, ali koliko da stavis na koju? Recimo jedan nacin je da podelis po 100E na svaku. Ali cim im se cena promeni, vise neces imati isti odnos u svim akcijama.

Drugi nacin je da podelis na svaku akciju prema tome koliki joj je "(free float) market cap", sto je cena akcije puta broj akcija kojima se trguje. Mozes da vidis taj odnos otprilike i u korpi za Belex15: http://www.belex.rs/eng/trgovanje/indeksi/belex15/korpa Trenutno AIKB ima 20%, KMBN 17,37% itd. do ALFA 1,73% i VZAS 1,26%. Znaci, podelis 300E na AIKB, 260,55E na KMBN itd. do 25,95E na ALFA i 18,90E na VZAS. Dobra strana toga je da ne moras skoro nista da trgujes a i dalje imas u akcijama od nos koji prati njihov "market cap", iako se cene akcija menjaju. Tako ces sigurno imati natprosecnu zaradu u odnosu na sve one koji ulazu u taj indeks i aktivno trguju!

E sad, problem je sto Belex15 nije mnogo diversifikovan tako da bi najbolje bilo da se investira izvan Srbije, naravno u neki indeksni fond pa da imas natprosecnu zaradu bez ikakvih analiza i gubljenja vremena na berzi. Znam da sad neki brokeri omogucuju da rezidenti Srbije kupuje akcije (i ETF-ove?) u inostranstvu. Ali, ne znam kakva je pravna regulativa? Na cije ime se pare vode u inostranstvu? Sta ako broker propadne? Sta ako ta strana drzava zeli da zamrzne pare? Kako ide obracun poreza na zaradu? Bilo bi super ako neko ima iskustva da podeli ili ako moze da uputi na tacne linkove/PDF-ove gde moze da se cita o ovome.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/9/2011, 08:52

@orisni
Hvala, sada mi je jasnije.
Znači, s obzirom da kod nas nema mogućnosti ulaganja u indeksni fond, ti predlažeš ulaganje u ceo indeks BELEX15 i to proporcionalno učešću hartije u indeksnoj korpi.

Koliko znam, najveći majstori investiranja, Voren Bafet i njegov mentor, Bendžamin Grejem, zastupali su stav da je za investitora laika (malog investitora, amatera...), upravo to najbolja strategija - investirati u indeksne fondove.
Grejem je analizom istorijskih podataka sa američke berze dokazao da je ta strategija bila uspešnija od rezultata većine velikih, tj. profesionalnih investitora.
I sve to skoro bez ikakvog posla oko raznih FA, TA i ostalih analiza i istraživanja. Dovoljna je samo vera da će ekonomija zemlje da napreduje, a samim tim, najbolje kompanije, koje čine korpu, napredovaće i više.
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/9/2011, 12:14

BoS ::
s obzirom da kod nas nema mogućnosti ulaganja u indeksni fond, ti predlažeš ulaganje u ceo indeks BELEX15
Ja bih predlozio ulaganje u ceo BelexLine pre nego u Belex15, ali jos vise od toga predlazem diversifikaciju investiranja izvan Srbije. Doduse, ne zivim u Srbiji pa ne znam nista o tome, kao sto mozes videti iz mojih pitanja u prethodnom postu.

Ali ono sto znam je da pasivni investitori u bilo koje akcije zaradjuju u proseku vise nego aktivni trgovci na tim istim akcijama. Zato savetujem da se pasivno investira, ako vec ne moze kroz indeksni fond, a onda kroz pojedinacne akcije.

BoS ::
Dovoljna je samo vera da će ekonomija zemlje da napreduje
Ako neko ne veruje u kapitalizam, onda ne treba nista para ni da stavlja na berzu. Ono o cemu sam pricao je kako da neko raspodeli pare na akcije ako je vec odlucio da stavi pare na berzu. Pre toga treba doneti vazniju odluku koliko para staviti na berzu a koliko u druge stvari (fiksni prinos, nekretnine, zlato, naftu, kukuruz, svinjske polutke...).

BoS ::
najbolje kompanije, koje čine korpu, napredovaće i više.
Obicno je na tim "najboljim" kompanijama manja ocekivana zarada ali i manji rizik. Vece su ocekivane zarade u "value" i "small" kompanijama. To su pokazale analize za razne periode i za razne drzave, ali ne znam ima li neka takva analiza za Srbiju.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/9/2011, 12:54

orisni ::

BoS ::
najbolje kompanije, koje čine korpu, napredovaće i više.
Obicno je na tim "najboljim" kompanijama manja ocekivana zarada ali i manji rizik. Vece su ocekivane zarade u "value" i "small" kompanijama. To su pokazale analize za razne periode i za razne drzave, ali ne znam ima li neka takva analiza za Srbiju.
Nisam mislio na napredovanje zarade na tim kompanijama, nego na napredovanje njihovog poslovanja, koje bi, s obzirom da su najbolje, trebalo da bude iznad proseka privrede zemlje. Uz dobro poslovanje i upravljanje finansijama idu i dobri profiti.
Dakle, saglasni smo da se na nekim rizičnijim ("value" i "small") kompanijama može zaraditi i više, ali, ako se uzme u obzir i rizik, čini mi se da su najbolje kompanije ipak pravi izbor.
Opet ponavljam: za malog investitora-laika. Maheri i profesionalci su druga priča.

Koliko znam, sem sporadičnih informacija u medijima i povremenog obraćanja javnosti neke brokerske kuće (npr. "Sinteza"), kod nas nema javno dostupnih sistematskih i uporednih analiza HoV, kao ni rejtingovanja kompanija i sličnih "poslastica" sa razvijenih tržišta.
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/10/2011, 06:51

BoS ::
ako se uzme u obzir i rizik, čini mi se da su najbolje kompanije ipak pravi izbor.
Ne znam sta ti znaci to "najbolje": da li "najvece" ili one na kojima je zarada "najsigurnija" (ali samim tim i najmanja ocekivana). Mislim da svako mora da odluci za sebe koliko rizika zeli da podnese prema svom planu investiranja. Ali sve i da odlucis da hoces da investiras samo u Belex15, kako bi odlucio u kom odnosu da stavis pare u tih 15 kompanija?

Nego, ne rece mi da li znas nesto u vezi investiranja izvan Srbije? Ako ti ne znas licno, znas li gde moze da se nadje?
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime2/10/2011, 09:33

orisni ::
Ne znam sta ti znaci to "najbolje"...
Najbolje = one iz korpe za indeks BELEX15.
Na našoj berzi te kompanije su uglavnom najveće, najlikvidnije, sa najkvalitetnijim poslovanjem, sa solidnom pozicijom na tržištu itd. Naravno, dodaš im i najnovije sa A-listinga, NIIS i AERO i od ostalih još poneku, koja ti se posebno sviđa.

orisni ::
...kako bi odlucio u kom odnosu da stavis pare u tih 15 kompanija? ...
Pa, ako sam te dobro shvatio, ti si predložio ulaganje u ceo indeks BELEX15 i to proporcionalno učešću hartije u indeksnoj korpi, a ja sam s tim saglasan.

orisni ::
... Ja bih predlozio ulaganje u ceo BelexLine pre nego u Belex15...
S obzirom da ovde nema indeksnih fondova, to je praktično "nemoguća misija". Ali ne samo to, naša berza ima vrlo kratku istoriju, stvari se nisu "isfiltrirale", a indeks BELEXline ima previše hartija, od kojih većina vrlo sumnjivog kvaliteta i TOTALNO nelikvidne. I da je izvodljivo, sumnjam da bi bilo isplativo.
Bilo je prošle godine nekih najava da će se brisati većina firmi iz BELEXline-a, tako da ostane samo par stotina najlikvidnijih, ali u poslednje vreme se o tome ne priča javno.

orisni ::
...Nego, ne rece mi da li znas nesto u vezi investiranja izvan Srbije? Ako ti ne znas licno, znas li gde moze da se nadje?
Ne znam, ali je na forumu bilo reči da se iz Srbije može investirati u inostranstvu preko "IC.broker"-a.
Nije mi jasno šta će to tebi, sam si rekao da živiš u inostranstvu (SAD ?)? Investiraj tamo, a tamo valjda imaš i dovoljno informacija.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime3/5/2011, 19:42

Preuzeto sa teme EDUKACIJA > Fundamentalna analiza

cincinnatus ::
Grahamov broj dobio je ime po formuli razvijenoj od strane legendarnog investitora Benjamina Grahama.
To je maksimalna cena koju investitor treba platiti za deonicu, a ona je izvedena na osnovu samo dva podatka: zarade po deonici i tekuce knjigovodstvene cene po deonici.

Evo formule:

Grahamov broj = fer vrednost deonice = koren [ (22,5) x (Zarada po deonici) x (knjigovodstvena vrednost po deonici) ].


Ovo mnogima može da koristi i da otrežnjujuće deluje.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Strategije na berzi Empty
PočaljiNaslov: Re: Strategije na berzi   Strategije na berzi Icon_minitime3/6/2011, 00:11

U kontinuiranom trgovanju su izračunate hartije ekstremi.


https://www.aikb.net/t1254-fundamentalna-analiza-na-belexu



Miljenica foruma AIKB je sa Graham brojem 7297.8, pa sa trenutnom cenom od 4035 dinara i EPS 581, a BVPS 4074 ima Implicitni upside potencijal 44.7%



Ukoliko ima zainteresovanih za MPC, pustite mi na PM, ili ovde simbole za koje da odradimo tabelu za sutra.


_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
 
Strategije na berzi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» TRGOVINA NA PRODUKTNOJ BERZI
» WEB sajtovi za pracenje stranih berzi, analiza akcija
» OBUSTAVA TRGOVANJA NA BERZI
» Registracija na berzi, molim pomoc.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: