BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 POLITIČKA DISKUSIJA

Ići dole 
+93
Cicija
FatCat
Momir
Maca
Boranija
Gocili
marjanovicgane
Ivan00
Zile
Jegulja
Dragan555
boban75
AkiTaki
s.nikolić
Big Brle
Jaca
Polos
Bond
hund
Paradiso
LleytonHewitt
pepermint
Voiceoflaw
Folio
Tenerife
Zeljko321
Dragivoje
Joca
Ceras
zORAn
Stane Dolanc
Big Mile
MORNAR
Tom80
Bojjan
Prokuplje
philips1
Zexx
Roman Abramovich
Sneki
Aca kurbla
Tihi
Jarbol
Steve McQueen
Red max
Cucla
Fast
Popaj
Dalaj Lama
Nemesis
Milica1
Aleks
Boby
Drag65
BoS
HUACHUMA
Drasko
Fmember
BBrroo
MYSTIC021
Racunarko
gogloee
MarkoJTD
Limited011
Sasa965
prevarant
Dragan
Ars Vivendi
MilanLaki
StefanMR
Zane
Teletrader
Zwiebel
ALHEMICAR 07
Vidovnjak
Kobe Bryant
mirami
Mima
Greta
Pijacar
Posmatrač
Slovenac1
pepsiman
Shpekulant
Lurije
Atomski mrav
Vlada
Milos86
Friz
pionir
StefanoProdi
Rajan
Dusan
97 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 13:11

Greta ::
pionir ::
Ja ne znam zašto je prostakluk tako slatko sredstvo nemoći.
Zašto samo pristojni da kupe prnje?
Posle toliko godina nepristojnosti mogli bi malo da promenimo.
Možda će svima biti bolje.
Da probamo. Ne boli.


@Pionir

Ni ja ne volim prostakluk ali, reci mi molim te, šta je to u konkretnoj poruci koju je napisao
Pijačar bio "prostakluk"? Objasni mi da znam, možda sam ja glupa, prosvetli me molim te.

Možda to da neka pakujem svoje prnje i odem nazad u svoju Sloveniju? To se ti čini normalna komunikacija? I da bi mu ja uzvratio tim tonom i rečima?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 13:27

Nije lepo što je to rekao, ali shvati ga, nervoza je učinila svoje !! :P

Bili su ovo teški dani za mnoge, mrtvilo na berzi, korekcija bez prestanka... trebalo je
sve to izdržati! :flower:
Najgore je iza nas, zato GLAVU GORE i OSMEH na lice !! 8)


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 13:45

Slovenac1 ::
Greta ::
pionir ::
Ja ne znam zašto je prostakluk tako slatko sredstvo nemoći.
Zašto samo pristojni da kupe prnje?
Posle toliko godina nepristojnosti mogli bi malo da promenimo.
Možda će svima biti bolje.
Da probamo. Ne boli.


@Pionir

Ni ja ne volim prostakluk ali, reci mi molim te, šta je to u konkretnoj poruci koju je napisao
Pijačar bio "prostakluk"? Objasni mi da znam, možda sam ja glupa, prosvetli me molim te.

Možda to da neka pakujem svoje prnje i odem nazad u svoju Sloveniju? To se ti čini normalna komunikacija? I da bi mu ja uzvratio tim tonom i rečima?

Pre svega, ja se Slovenac1 nisam obratila tebi, već Pioniru.
A što se tiče Pijačara, on je čovek lepo reko:
Prijatelju, ako ti se ne sviđa situacija ovde, a ti pakuj svoje prnje i nazad u svoju Sloveniju ili gde god ti je lepše.
A nas pusti da mučimo našu muku.
Drugim rečima, on nije rekao da su Slovenci kao takvi ovde nepoželjni i da svi slovenci treba da pakuju svoje prnje i idu. Već je rekao ako ti se ne sviđa ovde, a ti idi.
Vidiš, ti si u daleko boljoj poziciji od svih nas ovde, ti možeš da investiraš svoj novac gde hoćeš, mi za razliku od tebe ne možemo. Mi smo tu gde smo i to je naša muka koju mi moramo da istrpimo, a ti ne moraš, ti možeš da biraš. Volj ti Bugarska, Rumunija, Madjarska....biraj, ceo svet je tvoj! :cheers:

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 13:50

Greta ::
Slovenac1 ::
Greta ::
pionir ::
Ja ne znam zašto je prostakluk tako slatko sredstvo nemoći.
Zašto samo pristojni da kupe prnje?
Posle toliko godina nepristojnosti mogli bi malo da promenimo.
Možda će svima biti bolje.
Da probamo. Ne boli.


@Pionir

Ni ja ne volim prostakluk ali, reci mi molim te, šta je to u konkretnoj poruci koju je napisao
Pijačar bio "prostakluk"? Objasni mi da znam, možda sam ja glupa, prosvetli me molim te.

Možda to da neka pakujem svoje prnje i odem nazad u svoju Sloveniju? To se ti čini normalna komunikacija? I da bi mu ja uzvratio tim tonom i rečima?

Pre svega, ja se Slovenac1 nisam obratila tebi, već Pioniru.
A što se tiče Pijačara, on je čovek lepo reko:
Prijatelju, ako ti se ne sviđa situacija ovde, a ti pakuj svoje prnje i nazad u svoju Sloveniju ili gde god ti je lepše.
A nas pusti da mučimo našu muku.
Drugim rečima on nije rekao da su Slovenci kao takvi ovde nepoželjni i da svi slovenci treba da pakuju svoje prnje i idu. Već je rekao ako ti se ne sviđa ovde, a ti idi.
Vidiš, ti si u daleko boljoj poziciji od svih nas ovde, ti možeš da investiraš svoj novac gde hoćeš, mi za razliku od tebe ne možemo. Mi smo tu gde smo i to je naša muka koju mi moramo da istrpimo, a ti ne moraš, ti možeš da biraš. Volj ti Bugarska, Rumunija, Madjarska....biraj, ceo svet je tvoj!

Pa za deo para sam izabrao Srbiju i nije mi žao i tu ču da ostanem sa tim parama. I forum je slobodan i svako može pisati svoja mišljenja, pa tako i ja. Ili mi odričeš tu pravicu zato jer sam iz Slovenije?
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 13:58

Ne ne odričem ti to pravo. Ti možeš na ovom forumu da pišeš kao bilo ko drugi ko je
uložio svoj novac na Belex. Ali ne mislim ni to da ti, zato što si Slovenac, možeš da imaš neka veća prava od nas ostalih. Isto tako mislim da nije u redu što svaki napad na sebe tumačiš time što si Slovenac, pa onda ispada da te mi napadamo po nacionalnoj osnovi. To nije lepo od tebe, jer to nije istina.



.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 14:00

Molim vas sve da se smirite, ovo je zaista nepotrebno.
Nazad na vrh Ići dole
Lurije
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : -33
Datum upisa : 25.02.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 14:22

Посматрач @

Краљевина Србија је 1912. ослободила јужне српске земље Косово, Метохију, Македонију и Стару Рашку. Све то је међународно верификовано као део Србије и онда је Србија све то (уз Војводину која се 1918. прво припојила Србији) унела у некакву Југославију. И уместо да смо гледали да историјски и међународно признате српске територије интегришемо, ми смо губили енергију у некој Југославији у којој су Срби постали мањина, а сви остали су је разумели као Велику Србију. (Што се тиче прекодринских Срба требало их је досељавати у Србију или тражити аутономију у оквиро било које државе која би тамо била.)

Дакле, није суштина неку територију само освојити. Њу је потребно и интегрисати. И културно и економски и демографски. Не кажем да би то ишло глатко, али ми ( и наши преци) то нисмо радили скоро цео век. На жалост, прилику смо прокоцкали. На националном питању мора да се РАДИ. Ми (и наши преци) нисмо радили. Сада је ствар суштински завршена. Остале су неке приче о формализму.
Ову рунду смо изгубили. Можда нам се укаже прилика за 100 година, можда никад.
Историја је процес. Ништа не бива одједном, тако да нема места драматизацији.

Политика коју заговара СРС и ДСС би имала смисао да су Срби радни, дисциплиновани, пожртвовани као Јапанци или Немци или моћни и утицајни као Јевреји. Али, нису. Зато та политика не стоји на реалним основама. Ми бисмо да имамо државу и да будемо неки фактор, али нећемо да радимо. Држава је озбиљна цивилизацијска тековина. Питање је колико је ми заслужујемо. Још мање је заслужују Албанци на Косову или Македонци, али ни ми нисмо цвећке.
Изолација која нам следује ако на власт дођу радикали уз наш нерад и јуначење и овакав однос снага у окружењу, може само да нам отвори питање Војводине, Старе Рашке или Прешева.
А политика цинцилинцике са завршила тако што смо добили бомбе и онда смо причали да смо жртве.
Тако то иде. Политика је вештина у оквиру могућег.

_________________
Svim stvarima mali su počeci.


Poslednji izmenio Lurije dana 6/7/2008, 23:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pionir
VIP
VIP
pionir


Broj poruka : 190
Points : -29
Datum upisa : 31.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 15:20

Greta

Pokušaću da Vam odgovorim
ali ne mogu da Vas prosvetlim jer je za to zadužen
onaj "od Gore" i on bira kome će tu čast učiniti.

"Kupiti prnje" u našem jeziku a i okruženju
znači da bedan (siroma ne i nepristojan) čovek treba to malo svoga
jada od stvari, da sakupi u zavežljaj i ode bez traga.
U svakom slučaju je pogrdno i ponižavajuće, složićete se.

Prostaklucima se, obično, služe oni koji ne mogu pristojnom
komunikacijom da adekvatno iskažu svoje mišljenje, složićete se.

Mislim da je toga bio dosta za našu zemlju i
da je "kupi prnje" otpratilo više stotina hiljada mladih,
obrazovanih ljudi, u beli svet.
I danas, ako pogedate skoro osamdeset posto studenata
završnih godina studija jedva čeka da diplomira i "pokupi prnje".

Meni će biti lakše ako sam uspeo svoje poglede
da Vam objasnim na razumljiv način.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 15:24

Izvučeno iz izjave Tomislava Nikolića (ceo tekst na B92info):

"Ima onih koji su bili definisani i najverovatnije prevarili građane Srbije, a tu mislim na DS i SPS, kaže lider radikala."

"Više ne prihvatam izjave gospodina Dačića da pregovara sa nama, ali je otvoren i za pregovore sa DS. Ili će praviti sa nama Vladu ili sa DS. Ja prihvatam da on može da ide sa kim hoće, to može biti i prevara i obmana građana, možemo sumnjati i u legalitet, ali za mene je svetinja 126 poslanika koji će izabrati Vladu"

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
pionir
VIP
VIP
pionir


Broj poruka : 190
Points : -29
Datum upisa : 31.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 15:37

Dušan85

Zar ovo ne bi trebalo da je u vestima?
Ako je namera da diskusija skrajne
onda se slažem da joj je mesto ovde.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 15:45

U vezi je sa temom...

Sa tom izjavom sam hteo reći kako Nikolić već polako počinje da napada SPS, što bi se i poklopilo sa ostalim vestima koje stižu iz medija u vezi formiranja proevropske vlade. Dalje, Ilić govori o potkupljivanju poslanika (gde baš on da govori o mitu i korupciji? :D ), i optužuje i pita koliko je Tadić platio Palmu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 16:19

Greta ::
Ne ne odričem ti to pravo. Ti možeš na ovom forumu da pišeš kao bilo ko drugi ko je
uložio svoj novac na Belex. Ali ne mislim ni to da ti, zato što si Slovenac, možeš da imaš neka veća prava od nas ostalih. Isto tako mislim da nije u redu što svaki napad na sebe tumačiš time što si Slovenac, pa onda ispada da te mi napadamo po nacionalnoj osnovi. To nije lepo od tebe, jer to nije istina.



.

Pa odakle ideja da ja imam veča prava od ostalih, po čemu to sudiš? To je smešno, nemam. A kad mi neko piše gubi se odavde, kupi prnje nazad u Sloveniju, i slično, kako da to tumačim drugačije nego napad po nacionalnoj osnovi samo zato jer sam iz Slovenije?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/7/2008, 16:22

Dušan85 ::
U vezi je sa temom...

Sa tom izjavom sam hteo reći kako Nikolić već polako počinje da napada SPS, što bi se i poklopilo sa ostalim vestima koje stižu iz medija u vezi formiranja proevropske vlade. Dalje, Ilić govori o potkupljivanju poslanika (gde baš on da govori o mitu i korupciji? :D ), i optužuje i pita koliko je Tadić platio Palmu.

Sve se slaže sa onim o čemu je StefanoProdi več odavno pisao.
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/8/2008, 18:10

Želim da izrazim duboki prezir prema osobi koja je moj post seksulne prirode okarakterisala kao nacionalizam sledećim rečima:
’’Opa,opa, opet neka nacionalistička sranja?’’

I da kažem da mi se gade ljudi koji lažu i izmišlaju kao što sledi iz sledećih redova:

’’Ja nemam ništa protiv različitih mišljenja, i da Posmatrač kaže da hoče imati Srbiju od Ljubljane do Bukarešte, to je njegovo mišljenje i ja neču pisati ono što je on o meni ili Pijacaru da kupi prnje nekamo. To je debilna komunikacija. Inače hvala za podršku’’.

U mojim porukama nigde nije pomenuta ova ili ona Srbija a Pijačar nikoga nije oslovljavao rečima debil i sl. kako to čini lepo vaspitani Europljanin.

Čak i ako svi članovi ovog foruma pristanu da se šlihtaju ovom lepo otesanom čoveku ismejaću ga taman bio kamenovan, jer se lukavo i zlonamerno služi nepristojnim rečima, izmišlja i vređa ljude.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/8/2008, 18:15

Ovakva komunikacija završava sada. Ako se ne možete međusobno poštovati, nemojte se obraćati jedan drugom i to je kraj. Ako imate nešto da kažete jedan drugom (Posmatrač i Slovenac1) onda to učinite na PM, ili na chatbox eventualno. Očekujem nastavak diskusije o politici, a ne o ličnim kvalifikacijama i međusobnim uvredama.

Ako se ovakva diskusija nastavi, tema ide pod ključ. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Vlada
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : -92
Datum upisa : 03.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/8/2008, 21:16

Nemoj Dusane da zatvaras temu , mene bas uveseljavaju besmisleni Posmatracevi postovi , da nije njegovih stavova jos bih pomislio da ne zivim u Srbiji.Ovako on me podseti protiv cega se borim .
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/8/2008, 23:58

Dušan85 ::
Ovakva komunikacija završava sada. Ako se ne možete međusobno poštovati, nemojte se obraćati jedan drugom i to je kraj. Ako imate nešto da kažete jedan drugom (Posmatrač i Slovenac1) onda to učinite na PM, ili na chatbox eventualno. Očekujem nastavak diskusije o politici, a ne o ličnim kvalifikacijama i međusobnim uvredama.

Ako se ovakva diskusija nastavi, tema ide pod ključ. Hvala.

Polemika je javna i javno se vodi. Citirao sam njegov psovački rečnik. I šta sad, treba da mu se izvinjavam jer koristi prostačke reči i izmišlja? Jelte, a čega se to plašimo?
Nazad na vrh Ići dole
Lurije
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : -33
Datum upisa : 25.02.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/9/2008, 08:37

Posmatrač,
koliko ja vidim na vrhu piše tema: Politička diskusija.
Ne piše svađanje, slovenac1 ili mlaćenje prazne slame.
Ako imaš šta da pišeš o temi piši. Ako nemaš ne guši temu.

Ima posebna tema o ponašanju pa to tamo rešavaj.

_________________
Svim stvarima mali su počeci.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/9/2008, 10:09

Posmatrač ::
Polemika je javna i javno se vodi. Citirao sam njegov psovački rečnik. I šta sad, treba da mu se izvinjavam jer koristi prostačke reči i izmišlja? Jelte, a čega se to plašimo?

Polemika jeste javna, ali tema nije lične kvalifikacije i međusobno prepucavanje koje nije u direktnoj vezi sa temom. Ne moraš ti nikome da se izvinjavaš. Ovakve poruke na ovoj temi su za mene ubuduće spam i biće uklonjene. Ovo važi za sve.
Nazad na vrh Ići dole
Lurije
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : -33
Datum upisa : 25.02.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/10/2008, 10:09

Za vikend je Politika objavila intervju sa Mihajlom Markovićem,
starim socijalistom. On kaže da će rukovodstvo partije biti izbačeno
iz stranke ili će se SPS pocepati ako naprave koaliciju sa DS-om. Navodno,
glavni odbor će većinom biti protiv koalicije sa DS-om.

Biće zanimljivo. Može da bude cepanja partije i osporavanja
ko je njen legitimni predstavnik.

_________________
Svim stvarima mali su počeci.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/10/2008, 10:12

E samo nam jos to nedostaje :eu:
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/10/2008, 11:02

Velja najavio odlazak u opoziciju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine

BEOGRAD - Predsednik Nove Srbije Velimir Ilić izjavio je da su po njegovom mišljenju pregovori koalicije oko socijalista sa narodnjačkim blokom i radikalima završeni bez obzira što zvanično saopštenje o tome nije stiglo iz SPS.

"Bez obzira na to što iz SPS, PUPS i JS nije stiglo obaveštenje o zvaničnom prekidu pregovora sa narodnjačkim blokom i SRS, jasno nam je da su pregovori završeni i da je Ivica Dačić paralelno vodio nejavne pregovore sa DS", rekao je Ilić za list "Danas".

On nije želeo da govori o tome "šta je narodnjačka koalicija sve nudila strankama okupljenim oko SPS", dodajući da je verovatno "ponuda DS bila mnogo veća", jer je i sam kako kaže imao "slične ponude".

"Možda će DS na novoj političkoj pijaci Dačiću ponuditi i premijersko mesto, ali mu pritom neće ostaviti mnogo mogućnosti da odlučuje", kazao je lider NS.

Na pitanje da li misli da će se održzati potpisani koalicioni sporazum o saradnji u Beogradu, Ilić je kazao da je uveren da će i taj sporazum ako ne odmah, onda nakon izvesnog vremena, biti raskinut.

"Pitanje je samo šta će biti povod za razvrgavanje ovog dogovora i u kom trenutku će se desiti. To mora biti bezbolno i za socijaliste koji su tokom potpisivanja garantovali neraskidivost sporazuma čašću i poštenjem", ocenio je on.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/10/2008, 14:38

Pocele pripreme

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=10&nav_id=302968
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/11/2008, 14:40

A evo nas i ubrzano sa saradnjom

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=45144

:clap: :clap: :clap:
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 10:08

mirami ::
A evo nas i ubrzano sa saradnjom

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=45144

:clap: :clap: :clap:

Nisam siguran da je ovo saradnja, jer u Srbiji ništa nije onako kako se na prvi pogled čini !
Pre bih rekao da je ovo očajnički pokušaj DSS-a (oni drže policiju i BIA) da pokvare
pregovore DS-SPS, tako što će naterati Dačića da se "naljuti " !!
Ali, nije im uspelo !
Veliki je strah Dačićev od novih izbora, hvala bogu!!
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 12:51

Svi su oni jako dobro svesni da to sa Hagom mora da se zavrsi jednom zauvek,pa daj molim te otpremili su Slobu,pa tresla se gora rodio se mis a ne nekog manje bitnog...Ivica bi i rodjenu majku poslao da je traze,samo gledaj,jedini koji ce se po spekulacijam izvuci je Karadzic zbog navodno nekog dogovora sa zaboravila sam ime nekim...(e jesam precizna za medalju :lol: )
Nazad na vrh Ići dole
Vlada
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : -92
Datum upisa : 03.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 16:20

mirami:jedini koji ce se po spekulacijam izvuci je Karadzic zbog navodno nekog dogovora sa zaboravila sam ime nekim...(e jesam precizna za medalju :lol: )[/quote]

Mislim da je u pitanju Holbruk mada je on to naravno negirao.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 19:26

http://www.kurir-info.rs/clanak/kurir-12-06-2008/evropo-jedi-govna
Nazad na vrh Ići dole
Vlada
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : -92
Datum upisa : 03.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 19:34

" Sto jes` jes` ! SPS "
Ne citam " Kurir " jer je to smece od novina i ne verujem nista sto oni napisu ,mada....Ovo mi bas lici na ovu dalabu Mrkonjica . Taj kad se napije isti je ko Velja a i pretenduje na istu poziciju :drunken:
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 20:12

Ko gubi, ima pravo da se ljuti ! :D

http://www.pravda.co.yu/politika/386/kra-srbie
Nazad na vrh Ići dole
Vlada
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : -92
Datum upisa : 03.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 22:02

@ Alec


Stabilna ko Brega na visnji !
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/12/2008, 22:58

Posle duzeg vremena, moj izvor se javio sa dodatnom informacijom. Do kraja juna vlada ZES+SPS ce biti formirana na svim nivoima, ukljucujuci Beograd i Vojvodinu. To je sada i neko generalno nagadjanje i ne predstavlja iznenadjenje, ali meni je licno dosta znacila potvrda od njega.
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/14/2008, 12:52

Posmatrač ::
Dušan85 ::
Dogovorena vlada DS-SPS - Dačić premijer, Mrkonjić ministar infrastrukture!

Врло вероватно још од 12. маја али се тактизира.


Можда има мало правде у овоме. Својевремено је Ивица молио Коштуницу да не расписује изборе и да формирају владу са СРС-ом али ДСС није пристао. Шта сада Коштуница паламуди? Пошто није имао тестисе кад је требало сада најбоље да ћути и не организује перформансе у Кнез Михајловој. Цену ове владе ДС_СПС скупо ће платити грађани али ако је утеха и његова мачкарска странка. Пут у пакао поплочан је најбољим намерама. Србија ће се наћи пред распадом захваљујући (поред много чега) и њиховим бедним таловима око посланика и председника, слабим проценама, оклевањима и сеоском политиком. Успели су у последњих осам година да укину парламент. Србија поред парламента нема ни Уставни суд, три усклика!!!!!!!!!!!! А рачуна се да је демократска !!!!!!!!! Нема војску, ура, ура, ура!!!!!!! АЛи има тржиште функција које цвета. Председничко место 30 цигли (привилеговане акције), подршка три посланика (али кључна, хе,хе,хе) за демократску владу 15 цигли (обичне акције), и тд. Што се тиче тренда очекује се да ће цене даље расту. Пазите председник наспрам три посланика делује џаба али, као на сваком добро организованом тржишту које је у развоју цене умеју да се залете. Сва је прилика да ће зенит достићи на хартији Београд. Наиме очекујем да ће три одборника (акције са умањеним правом) достићи а можда и премашити 10 цигли. Не бих се изненадио да достигну обичне акције `господина` о коме се прича шапатом. Тада ће тржиште достићи зенит, тј. балон ће бити максимално напумпан а онда следи испумпавање и пад. Али сада је тешко рећи када ће се то догодити, за 1, или 2 године. Овде ступају на сцену махери. Ко добро исхеџује (ваљда се тако каже, зарадиће два пута на напумпаном балону и великом праску. Милина.

Но већина форумаша је верујем гласала како треба. Ипак сви ми гласамо за агробанку а она уме да подбаци, хоћу рећ џаба најаве о 60.000-80.000 ако тржиште каже 20.000. Нисте ваљда заборавили Леденог са најавама за агбн. Иииии дупло голо. О свему одлучује тржиште а не наше жеље. Србија је земља чуда, све занимљивија али не оним који овде живе.
Nazad na vrh Ići dole
Vlada
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : -92
Datum upisa : 03.01.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/14/2008, 19:04

Posto se Posmatrac cesto bavi analizama i prognozama kako blize tako i dalje buducnosti ja sam se malo okrenuo unazad ( 12.maj Proletnji izbori i novi ciklus nestabilnosti) i procitao Posmatracev post .Pa evo tih prognoza:

Stvari su konačno raspletene.
1. Kombinacija: SRS+DSs+SPS+Ugljanin (77+30+20+2)=129
2. Kombinacija: DS+LDP+Manjine (102+14+5)=121
3. Kombinacija ne postoji
.

Analiza situacije:

Srbija je glasala ali ishod jasno govori da stranačke vođe tačno znaju šta hoće i čega se plaše sa jedne strane a sa druge strane veći deo naroda (birači) plaši se iznenađenja i neizvesnosti. Mnogi u Srbiji misle da je B. Tadić sinoć zapretio Nikoliću i Koštunici jer se brine za evrointegracije i vaš bolji život. O njemu ne brine niko od vođa stranaka ako mu to nije shodno.

Dakle, ako se formira prva kombinacija onda će biti otvorena afera Sartid, Nacionalna štediona, Aksis banka i možda još po neka. Ako se to desi deo DS-a i veći deo G17+ će se naći u problemima krivične prirode. Skrećem pažnju da SRS, SPS i DSS nisu učestvovali u ovim privatizacijama te mogu da se upuste u njihovo otvaranje. To će ujedno biti prilika da srpski Volstrit (Andrija Mladenović) završi na margini. Ako neko javnosti uz dokaze saopšti da su napr. opremu kupljenu preko Beogradske banke (B. Vučić) ugradili Amerikanci kao svoju neće biti zgodno pošto je ova banka bez gubitaka ugašena. Ovo znaju i vrapci ali niko nije kazao jasno u zapisnik. A kad panduri krenu da prave zapisnike neće biti ugodno.

Koalicija dva je savez iz nužde. Koštunica i Nikolić, prvi pre svega, pokušaće da ubede Dačića da uđe u njihovu vladu. Obećaće mu kule i gradove. Zašto? Zato što je to jedini njihov izbor. Formiranjem vlade Nikolić i Koštunica osiguravaju svoju nacionalnu politiku i obračunavaju se sa krupnim kriminalom. Ovo drugo će im dati neviđenu podršku u biračkom telu i to je tačka preokreta. Ako bi pak ova dvojica formirali vladu bez razjašnjenja Sartida i NŠ onda bi rizikovali da izgube naredne izbore.
Čeda i Dačić ma koliko pričali bajke nisu glavni igrači. Ako Dačić preterea sa ucenama Koštunice on rizikuje raspad stranke i dr. Uostalom njegovo prvo predizborno obećanje bilo je zaštita suvereniteta i soc. zakoni. Ni prvo ni drugo nije moguće sa Tadićem, Čankom (nema ga među pobednicima sinoć!?) Vukom, Dinkićem i Čedom.

Koja je dobitna kombinacija za Tadića koji je faktički izgubio izbore?Samo jedna: da kupi Palmine ili Krkijeve mandate. To bi bilo moguće uz asistenciju Dačića koji bi se napravio lud. Ali ova koalicija bi mogla biti ranjiva osim ako je sami Bog i Solana ne blagosiljaju. Ona bi značila jedno: odlaganje velke krize.

No da vidimo ko ima snagu da formira koalicionu većinu. Svaka će biti pred iskušenjima, očigledno je neizbežan novi cikljus nestabilnosti.

Mislim da današnji i eventualno sutrašnji rast cena valja iskoristiti za prodaju.

VUUOU!!!

Posmatrac jesi li iskoristio skok za prodaju ?
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 3 Icon_minitime6/14/2008, 20:08

vlada ::
Posto se Posmatrac cesto bavi analizama i prognozama kako blize tako i dalje buducnosti ja sam se malo okrenuo unazad ( 12.maj Proletnji izbori i novi ciklus nestabilnosti) i procitao Posmatracev post .Pa evo tih prognoza:

Stvari su konačno raspletene.
1. Kombinacija: SRS+DSs+SPS+Ugljanin (77+30+20+2)=129
2. Kombinacija: DS+LDP+Manjine (102+14+5)=121
3. Kombinacija ne postoji
.

Analiza situacije:

Srbija je glasala ali ishod jasno govori da stranačke vođe tačno znaju šta hoće i čega se plaše sa jedne strane a sa druge strane veći deo naroda (birači) plaši se iznenađenja i neizvesnosti. Mnogi u Srbiji misle da je B. Tadić sinoć zapretio Nikoliću i Koštunici jer se brine za evrointegracije i vaš bolji život. O njemu ne brine niko od vođa stranaka ako mu to nije shodno.

Dakle, ako se formira prva kombinacija onda će biti otvorena afera Sartid, Nacionalna štediona, Aksis banka i možda još po neka. Ako se to desi deo DS-a i veći deo G17+ će se naći u problemima krivične prirode. Skrećem pažnju da SRS, SPS i DSS nisu učestvovali u ovim privatizacijama te mogu da se upuste u njihovo otvaranje. To će ujedno biti prilika da srpski Volstrit (Andrija Mladenović) završi na margini. Ako neko javnosti uz dokaze saopšti da su napr. opremu kupljenu preko Beogradske banke (B. Vučić) ugradili Amerikanci kao svoju neće biti zgodno pošto je ova banka bez gubitaka ugašena. Ovo znaju i vrapci ali niko nije kazao jasno u zapisnik. A kad panduri krenu da prave zapisnike neće biti ugodno.

Koalicija dva je savez iz nužde. Koštunica i Nikolić, prvi pre svega, pokušaće da ubede Dačića da uđe u njihovu vladu. Obećaće mu kule i gradove. Zašto? Zato što je to jedini njihov izbor. Formiranjem vlade Nikolić i Koštunica osiguravaju svoju nacionalnu politiku i obračunavaju se sa krupnim kriminalom. Ovo drugo će im dati neviđenu podršku u biračkom telu i to je tačka preokreta. Ako bi pak ova dvojica formirali vladu bez razjašnjenja Sartida i NŠ onda bi rizikovali da izgube naredne izbore.
Čeda i Dačić ma koliko pričali bajke nisu glavni igrači. Ako Dačić preterea sa ucenama Koštunice on rizikuje raspad stranke i dr. Uostalom njegovo prvo predizborno obećanje bilo je zaštita suvereniteta i soc. zakoni. Ni prvo ni drugo nije moguće sa Tadićem, Čankom (nema ga među pobednicima sinoć!?) Vukom, Dinkićem i Čedom.

Koja je dobitna kombinacija za Tadića koji je faktički izgubio izbore?Samo jedna: da kupi Palmine ili Krkijeve mandate. To bi bilo moguće uz asistenciju Dačića koji bi se napravio lud. Ali ova koalicija bi mogla biti ranjiva osim ako je sami Bog i Solana ne blagosiljaju. Ona bi značila jedno: odlaganje velke krize.

No da vidimo ko ima snagu da formira koalicionu većinu. Svaka će biti pred iskušenjima, očigledno je neizbežan novi cikljus nestabilnosti.

Mislim da današnji i eventualno sutrašnji rast cena valja iskoristiti za prodaju.

VUUOU!!!

Posmatrac jesi li iskoristio skok za prodaju ?

Vlado pola Srbije shvatilo je ono što piše u ovom postu koji citiraš i danjašenjem:

Da su izbori u Srbiji besmislica te da oni koji glasaju ispada da su ovce u liku ljudi. Naime, pored usplahireih izbora postoji i polutajna berza mandata (od odborničkih do predsedničkih) na kojoj regulaciono telo nije HoV već neformalna tela a na ovoj polutajnoj berzi se dopunjavaju i prepravljaju izborni rezultati. Slobodni izbori su temelj parlamentarne demokratije ali su suspendovani berzanskim igrama mandatima koje nisu transparentne.

Još bih Ti skrenuo pažnju na još jednu činjenicu. Tvoji komentari su obično u dve reči. Šta misliš zašto?
Nazad na vrh Ići dole
 
POLITIČKA DISKUSIJA
Nazad na vrh 
Strana 3 od 23Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: