BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (6. DEO)

Ići dole 
+124
BoS
Karlo
mirjana mirjana
MHE kila(H)WATacina
petronije
Delboj
NewStar
Dejan_BG
Smile
Stane Dolanc
Plejade
Roman Abramovich
philips1
Dragan11
Strucnjak99
Zalad
Atomski mrav
kivebusla
Rale
Nikolaj3
Eliot Ness
Friz
Zak10
Pendula011
Boj
gogloee
Dmitar
ingglick
Vladulns
Greta
Drag65
Grom
Al Kapone
Polos
Frenky
Bopel
Ivan2211
Dax
Ivan 011
Voiceoflaw
Toplica 1
Dexiv
Bochek
BuffetSon
Cucla
BojanNS
bokixxl
Dkolak
Pedjacar
Bulat
Dragot
MORNAR
Dnenad85
Sneki
Bojjan
Pera Zdera
iki
sexy jea
Ceras
Goast
Paja011
JelenaS
Rogy
KRUSKA
Nominalnosidro
Sahbaz
Taliban
Mendo
Fmember
Kobe Bryant
Stockbroken
Steve McQueen
Nemesis
Milosss
Marioss
Boza Belex
Taliano
Limited011
Aritmeticar
Ars Vivendi
Kurajber
Belalala
ILoveRoses
Fast
Mistery 011
moj matori
Milos86
Infinity
Vlada BG
Zoranecc
Sutra
Momir
Popaj
StM
Meda
Savatije
Aleks
Ilija
Boranija
interpretarot
Lilihip
Nestrpljivi
LUMTDZOS
ivan45
Zagorr
Bond
Matthew Greenburgh
Maca
Magi2
geogsi
Jumbo
đubretarac
Kamata
FatCat
Drag_Mlad
Pekinis
shunjalo
pepsiman
C R A Z Y
GogaAna
Zopr
MYSTIC021
Bookmaker
Slovenac1
128 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/20/2012, 22:05

Teletrader ::
Slovenac1
Što su Proinvestments QWEST i FINEA založili akcije?
Jer to može da se smatra da su učestvovali u ovoj velikoj prevari založivši akcije po nekoj većoj ceni da bi sada odbili da otplaćuju kredit prepuštajući akcije banci?

Koliko ja znam zaloga se pravi kod uzimanja kredita, to ne znači da su uzeli kredit kod Agrobanke, mogli su ga uzeti kod bilo koje banke. I ja imam kredit na zalog akcija, pa šta onda, to nije ništa posebno.
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/20/2012, 22:55

Slovenac1 ::


Koliko ja znam zaloga se pravi kod uzimanja kredita, to ne znači da su uzeli kredit kod Agrobanke, mogli su ga uzeti kod bilo koje banke. I ja imam kredit na zalog akcija, pa šta onda, to nije ništa posebno.

Ako imaš kredit na zalog akcija onda i sam znaš kakvu si muku imao sa kolateralom u poslednjih , recimo dve godine ! Taman da si založio i najkvalitetnije moguće akcije ( jer druge ti banka ne bi ni prihvatila kao kolateral ) imao si ozbiljan problem da održiš odnos kredita i kolaterala od uobičajenih 1 : 1,3 do 1 : 1,5.
Ako je banka ozbiljna i ako kolateral počne da pada ( a zadnje dve godine pada neprestano ) onda ili moraš dodavati akcije u kolateral ili svežim novcem peglati do ugovorenog odnosa kredita i kolaterala.
Ovde kod AGBN je očigledno da su kolaterali toliko popadali da ih ni gomila akcija u zalogu ne bi dovela bar na nivo 1 : 1.2 a svežeg keša za poravnanje nije bilo. Naravno da je Narodna Banka Srbije sve to znala i tolerisala jer ni jedna banka ne može da se upusti u toliko rizične plasmane bez blagog aminovanja NBS.


Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 00:27

Bookmaker ::
Slovenac1 ::


Koliko ja znam zaloga se pravi kod uzimanja kredita, to ne znači da su uzeli kredit kod Agrobanke, mogli su ga uzeti kod bilo koje banke. I ja imam kredit na zalog akcija, pa šta onda, to nije ništa posebno.

Ako imaš kredit na zalog akcija onda i sam znaš kakvu si muku imao sa kolateralom u poslednjih , recimo dve godine ! Taman da si založio i najkvalitetnije moguće akcije ( jer druge ti banka ne bi ni prihvatila kao kolateral ) imao si ozbiljan problem da održiš odnos kredita i kolaterala od uobičajenih 1 : 1,3 do 1 : 1,5.
Ako je banka ozbiljna i ako kolateral počne da pada ( a zadnje dve godine pada neprestano ) onda ili moraš dodavati akcije u kolateral ili svežim novcem peglati do ugovorenog odnosa kredita i kolaterala.
Ovde kod AGBN je očigledno da su kolaterali toliko popadali da ih ni gomila akcija u zalogu ne bi dovela bar na nivo 1 : 1.2 a svežeg keša za poravnanje nije bilo. Naravno da je Narodna Banka Srbije sve to znala i tolerisala jer ni jedna banka ne može da se upusti u toliko rizične plasmane bez blagog aminovanja NBS.



Kakvo crno dodavanje akcija u kolateral?! I kakvo aminovanje NBS?! Jel se NBS pita za svaki kredit kakav ce da bude kolateral?

Svaka banka ima svoju metodologiju kako diskontuje akcije koje sluze kao kolateral i to naravno u slucaju da zeli da ih prihvati kao vid obezbedjenja za kredit...

Samo sto takve stvari spadaju u poslovnu tajnu, pa malo ljudi zna kako se to zapravo u praksi radi...



Nazad na vrh Ići dole
Zopr
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : 180
Datum upisa : 19.01.2012

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 01:05

Država mora da spasava tri banke

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/204723/Država+mora+da+spasava+tri+banke.html
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 10:07

Inače pomoč države bankama u EU i USA nije bila ništa posebno u ovoj krizi, sve su države to radile jer je jednostavno bankarski sektor bio kolapsiran. A siguran sam da bi i danas ako bi se radio najgori moguči scenario pola zapadnih banaka našlo ispod vode.
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 11:47

Nisam baš 100% siguran, ali mislim da je juče AGBN prodala akcije koje poseduje u PTLK 17112 akcija po ceni od 120 din. 89
Izgleda da će da rasprodaju ceo portfolio samo da bi došli do svežih para...
Baš je mudra ova prinudna uprava heng
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 537
Points : 1943
Datum upisa : 19.03.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 11:53

@GogaAna

Mora tako nažalost.... Banka se bori da preživi, vadi sav kapital gde god da ga je imala, sve prodaje kolko može da izvuče... Da se sabere i da se vidi šta je ostalo od Antonićeve kompanije pre nego što država uleti sa pomoću (ako uleti, a ja verujem da hoće) sesir
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 12:36

Pa kako je to moguče, kao kapitala nema, a kupuje se na debelo na berzi? Težka je tu mučka
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 12:41

Idealna prilika za spekulante, par dana gore, pa dole.... kafa

Samo nek se okrece slik






govor
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/21/2012, 22:33

Prijateljica koja radi u Agrobanci kaze da od kad je izasao Ćulibrkov tekst u NIN-u mnogo štediša diže štednju.

Ćulibrk je gostovao i na RTSu juce u emisiji 1 na 1
http://media.rtv.rs/sr_lat/jedan-na-jedan/2276

Mislim da bi država morala da požuri malo i odluči šta će..
Nazad na vrh Ići dole
Pekinis
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 332
Datum upisa : 30.08.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 00:09

Aj sad sutra dole ili.... kafa
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 537
Points : 1943
Datum upisa : 19.03.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 00:21

Joj teško pitanje postavljaš, to ti je sad gledanje u kristalnu kuglu ili bacanje pasulja.
Ajde ja ću da probam da bacim grašak koji imam pored sebe, slabiji je od pasulja al možda će da da neki znak smoke

Pokušavaju da stvore paniku sa svih strana, dal da bi neko zaradio ili da bi državu pokrenuli da brže rešava problem nisam ni sam siguran. To je ono što je gadno. Ima ovde svima utrobe da se okreću dok NBS ne preseče i da svoje mišljenje.
Gledajući današnju tablu, deluje kao da bi trebalo sutra da ide opet gore jer su danas nalozi tražnje stalno preskakali jedan drugi, mada to ništa ne mora da znači. Ali zato ću i upotrebiti reč deluje sesir
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 09:00

Pekinis ::
Aj sad sutra dole ili.... kafa
juce sam hteo da se pojacam ali nisam ocekivao da tako naglo ode gore,... videcemo danas,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 09:52

A da vam dam konkretan primer što se tiče najgoreg mogučeg scenarija. NLB kod nas po najgorem mogučem scenariju (otpis svih problematičnih dugova) treba 1,5 milijarde EUR dokapitalizacije, no realna dokapitalizacija če biti u visini 400 milijuna EUR (i to je sasvim dovoljno za normalno poslovanje) jer niko na svetu ne dokapitalizuje banke u visini celokupnog problematičnog portfolia. Zašto? Jer bi to potopilo svet.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 10:32

Slovenac1 ::
A da vam dam konkretan primer što se tiče najgoreg mogučeg scenarija. NLB kod nas po najgorem mogučem scenariju (otpis svih problematičnih dugova) treba 1,5 milijarde EUR dokapitalizacije, no realna dokapitalizacija če biti u visini 400 milijuna EUR (i to je sasvim dovoljno za normalno poslovanje) jer niko na svetu ne dokapitalizuje banke u visini celokupnog problematičnog portfolia. Zašto? Jer bi to potopilo svet.
Mislim da je znacajno koliko ce biti p/b, moze dosta da utice na cenu hartije,... Imacemo mnogo realniju sliku stanja u banci sto je najbitnije za investitore. Sve je ovo sada lutanje sa ovim oscilacijama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 11:26

MEĐUNARODNI MONETARNI FOND
R
EPUBLIKA SRBIJA
AIDE MÉMOIRE
1

Beograd, 9. februar 2012.

http://www.nbs.rs/internet/latinica/40/40_1/AideMemoire_201202.pdf


C. Politike finansijskog sektora
15. Program usvojen u decembru 2011. sa ciljem pružanja finansijske podrške
bankama treba da se ojača. Prema planu, banke mogu dobrovoljno da se prijave da prodaju
svoje problematične kredite (NPL) Agenciji za osiguranje depozita ili da traže injekciju
kapitala od države. Na osnovu nalaza stručnjaka za tehničku pomoć, misija preporučuje
sledeće izmene programa: (i) uvođenje jedinstvenih standarda revizije koja treba da se
sprovede pre prijavljivanja za program; (ii) ograničenje dokapitalizacije samo za održive
banke; (iii) zahtev da privatni akcionari učestvuju u dokapitalizaciji privatnih banaka kao
uslov za pomoć države; (iv) eksplicitno preciziranje da se problematični krediti kupuju po
neto (a ne bruto) knjigovodstvenoj vrednosti koju su potvrdili revizori; (v) predviđanje
većinskog državnog vlasništva nad akcijama ili zlatne akcije nakon dokapitalizacije ili
kupovine problematičnih kredita i (vi) skraćenje progama na 6 meseci da bi se smanjile
mogućnosti za zloupotrebu od strane banaka.
16. Potrebno je hitno rešavati pitanje sve većih problematičnih kredita u
bankarskom sektoru. Srbija ima jedan od najviših nivoa problematičnih kredita u regionu.
Visok nivo problematičnih kredita u knjigama banaka blokira resurse koji bi mogli da se
upotrebe za kreditiranje. Potrebno je preduzeti određene radnje da bi se bankama pomoglo da
očiste svoje bilanse, uključujući usvajanje zakona o faktoringu da bi se omogućilo
nekreditnim institucijama da preuzmu naplatu problematičnih sredstava i ubrzanje sudskih
stečajnih postupaka. Nedavne izmene i dopune zakona o porezu na dobit preduzeća mogle bi
da olakšaju finansijsko opterećenje po banke pri otpisu problematičnih kredita.

Rešenje za AGBN će se tražiti u ovim okvirima, bar zvanično. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 11:58

Drag_Mlad ::
Slovenac1 ::
A da vam dam konkretan primer što se tiče najgoreg mogučeg scenarija. NLB kod nas po najgorem mogučem scenariju (otpis svih problematičnih dugova) treba 1,5 milijarde EUR dokapitalizacije, no realna dokapitalizacija če biti u visini 400 milijuna EUR (i to je sasvim dovoljno za normalno poslovanje) jer niko na svetu ne dokapitalizuje banke u visini celokupnog problematičnog portfolia. Zašto? Jer bi to potopilo svet.
Mislim da je znacajno koliko ce biti p/b, moze dosta da utice na cenu hartije,... Imacemo mnogo realniju sliku stanja u banci sto je najbitnije za investitore. Sve je ovo sada lutanje sa ovim oscilacijama.

Biče tu normalno otpisa i book če pasti, ali neče pasti na 0 kako neki očekuju. I zato dobro obavešteni po mome mišljenju kupuju sad po ovim cenama na berzi
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 12:12

Slovenac1 ::


Biče tu normalno otpisa i book če pasti, ali neče pasti na 0 kako neki očekuju. I zato dobro obavešteni po mome mišljenju kupuju sad po ovim cenama na berzi
Svakako neće biti 0 dinara ali se pitam da li će biti i ovoliko na koliko se danas kupuje.
Tvoja izjava da se kupuje na ovoj ceni jel dobroobavešteni znaju... malo je klimava. ako ne daš bar procenu koliki će biti book?

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 12:29

FatCat ::
Slovenac1 ::


Biče tu normalno otpisa i book če pasti, ali neče pasti na 0 kako neki očekuju. I zato dobro obavešteni po mome mišljenju kupuju sad po ovim cenama na berzi
Svakako neće biti 0 dinara ali se pitam da li će biti i ovoliko na koliko se danas kupuje.
Tvoja izjava da se kupuje na ovoj ceni jel dobroobavešteni znaju... malo je klimava. ako ne daš bar procenu koliki će biti book?

Neko kupuje dobro i to uz medijsku kampanju gde nam svi pišu kako je Agrobanka do grla u govnima i kako treba više dokapitalizacije nego što ima trenutačno kapitala. To je meni očitan znak, da kupuje samo neko ko je dobro obavešten, da situacija nije toliko crna koliko se medijski prikazuje
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 12:34

FatCat ::
Slovenac1 ::


Biče tu normalno otpisa i book če pasti, ali neče pasti na 0 kako neki očekuju. I zato dobro obavešteni po mome mišljenju kupuju sad po ovim cenama na berzi
Svakako neće biti 0 dinara ali se pitam da li će biti i ovoliko na koliko se danas kupuje.
Tvoja izjava da se kupuje na ovoj ceni jel dobroobavešteni znaju... malo je klimava. ako ne daš bar procenu koliki će biti book?

Inače ja držim akcije od prije, ne kupujem sada, niti nemam pojma koliki če biti book, jer ne sedim na mestu prinudnih upravnika. Samo nagadjam, pošto se kupuje na berzi. Jasno je da dobro obavešteni znaju koliki je gubitak za prošlu godinu i koliki če biti book na osnovu toga. Ako bi gubitak bio veči od kapitala, onda nije logično da se kupuje akcije na berzi po trenutačnim cenama zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Kamata
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 1
Datum upisa : 15.12.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 14:01

Pozdrav svima.
Zar nije logično da ako bude postojao gubitak iznad visine kapitala (a biće) i obračunska vrednost akcija bude negativna?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 14:06

Kamata ::
Pozdrav svima.
Zar nije logično da ako bude postojao gubitak iznad visine kapitala (a biće) i obračunska vrednost akcija bude negativna?

Da, logično je u tom primeru. Ali pošto negativna obračunska vrednost ne može postoji onda sledi stečaj.
Nazad na vrh Ići dole
đubretarac
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 198
Datum upisa : 19.12.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 16:12

Slovenac, evo opet da te pitam (Valjda ces nesto ukapirati), koliki ce biti KKV ako je gubitak IZNAD visine kapitala 2-3 puta kapital??
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 16:20

đubretarac ::
Slovenac, evo opet da te pitam (Valjda ces nesto ukapirati), koliki ce biti KKV ako je gubitak IZNAD visine kapitala 2-3 puta kapital??

Pa nula jasno, pošto kapital ne može biti negativan, sledi stečaj. Da li je to opcija neka odgovori svako sebi.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 16:28

Jedino pravo pitanje je ko kupuje na 1700 RSD i zašto kupuje na 1700 RSD?
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 18:15

Kamata ::
Pozdrav svima.
Zar nije logično da ako bude postojao gubitak iznad visine kapitala (a biće) i obračunska vrednost akcija bude negativna?

Zamisli da je banka nekakav predmet....koji god želiš. E sad razmisli koliko vrijedi taj predmet?
Ako uspiješ dokazati da taj predmet može imati negativnu vrijednost....odmah idi u Oslo po Nobelovu nagradu. odmah...i reci da sam te ja poslao. od od
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 18:42

Narodna banka Agrobanci dala saglasnost na Plan aktivnosti
Narodna banka Srbije je 14.2.2012. godine dala saglasnost na Plan aktivnosti
Poljoprivredne banke Agrobanke ad Beograd, koji su sačinili većinski
akcionari Banke. Banka će sprovoditi mere po usvojenom Planu aktivnosti u
periodu od narednih 6 meseci, uz mogućnost produženja na još 3 meseca.
http://www.agrobanka.rs/novine
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 22:02

Slovenac1 ::
Jedino pravo pitanje je ko kupuje na 1700 RSD i zašto kupuje na 1700 RSD?

Da budem iskren ja sam danas pazario na 1715, imam neke informacije koje nisu 100% sigurne, vec sam ih izneo, u svakom slucaju moje investiranje je dugorocno,... licno misljenje da drzava nece dozvoliti da ova banka ode u stecaj bez obzira na visinu gubitka,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 22:22

interesantni su mi svi ti koji u prvi plan izbacuju negativne informacije, hajde da razumem da imaju interes da kupe po nizoj ceni, ili pak da su direktni ucesnici u kupovini i prodaji, vec su samo puki posmatraci.
Oni ustvrari cine uslugu onima koji su na kupovnoj strani.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 22:30

tekst od juce:
http://www.gdeinvestirati.com/makroekonomija/srbija/7086-drzava-izdaje-obveznice-za-spas-tri-domace-banke

Citat :
Iako je Vlada za pomoć bankama u Srbiji predvidela oko 300 miliona evra iz budžeta, državni sekretar u Ministarstvu finansija Goran Radosavljević, koji je na čelu Radne grupe, potvrdio je da će novac biti obezbeđen emisijom obveznica.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/22/2012, 23:04

geogsi ::
Narodna banka Agrobanci dala saglasnost na Plan aktivnosti
Narodna banka Srbije je 14.2.2012. godine dala saglasnost na Plan aktivnosti
Poljoprivredne banke Agrobanke ad Beograd, koji su sačinili većinski
akcionari Banke. Banka će sprovoditi mere po usvojenom Planu aktivnosti u
periodu od narednih 6 meseci, uz mogućnost produženja na još 3 meseca.
http://www.agrobanka.rs/novine

Znači banka se rešava, a ako su plan sačinili večinski akcionari valjda nije takav da oni ostaju bez ičega (čitaj negativni kapital) armo
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/24/2012, 08:24

Narodna banka Srbije će sprovoditi prinudne mere u Agrobanci po usvojenom Planu aktivnosti u narednih šest meseci, uz mogućnost produženja na još tri meseca.

U međuvremenu, banka nastavlja sa redovnim poslovanjem i pružanjem usluga svojim klijentima, saopšteno je iz Prinudne uprave Agrobanke.

Kako se podseća, NBS je 14. februara dala saglasnost na Plan aktivnosti Poljoprivredne banke Agrobanke ad Beograd, koji su predložili većinski akcionari u cilju otklanjanja nepravilnosti u poslovanju i poboljšanja njenog finansijskog stanja.

Naglašeno je da je štednja u Agrobanci sigurna i stabilna, a u skladu sa Zakonom o osiguranju depozita, svi depoziti do visine od 50.000 evra osigurani su u Agenciji za osiguranje depozita. Budući da njihovu isplatu garantuje Republika Srbija, štediše Agrobanke nemaju razlog za bojazan.

Banka u poslovanju primenjuje sve standarde modernog bankarskog poslovanja, kao što su međunarodno priznati sertifikati ISO: 9001 - za kvalitet i 27001 - za bezbednost informacija, koji osiguravaju da interesi klijenata budu u potpunosti zaštićeni.

Otkada su uvedene mere prinudne uprave u Agrobanci, akcije ove bankarske ustanove na Beogradskoj berzi oslabile su nepunih 50 procenata, a po poslednjoj ceni od 1.712 dinara tržišna kapitalizacija banke iznosi 1,35 milijardi dinara (12,4 miliona evra).

Tanjug, Sinteza
Nazad na vrh Ići dole
Pekinis
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 332
Datum upisa : 30.08.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/25/2012, 10:35

Ode ovo od ponedeljka na gore pa pisite vi sta god hocete,ako promasim vise me na forumu nema comp
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/25/2012, 16:11

imam informaciju "iz unutra" da je definitivno reseno da drzava preuzme lose plasmane i izda ovdeznice.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Agrobanka - AGBN (6. DEO) Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (6. DEO)   Agrobanka - AGBN (6. DEO) Icon_minitime2/25/2012, 18:14

shunjalo ::
imam informaciju "iz unutra" da je definitivno reseno da drzava preuzme lose plasmane i izda ovdeznice.
Pa šta je tu neobično?
To je od prvog dana svima bilo jasno.
To su svi sa ovog foruma tvrdili.
Jedino je član vajabaja navijao za stečaj, čak bio ubedjen.
https://www.aikb.net/t1397-vajabaja-protiv-svih

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka - AGBN (6. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 31Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» AIKB vs AGBN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: